Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen nehéz felnőttként...

Miért ilyen nehéz felnőttként barátkozni?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel még sosem beszéltünk, de mindig lájkoljuk egymás posztjait instán (képeket és szorikat is). Nagyon szimpatikusnak tűnik,és szerintem hasonló érdeklődési köreink is vannak, de sosem mertem ráírni.

Ma posztolt valami érdekeset, és gondoltam végre reagálok írásban. Tök kedvesen válaszolt is, viszont a következő üzenetemet (amit direkt úgy fogalmaztam meg, hogy ő is visszakérdezhessen ha szeretne) csak látta...

Más is ezt tapasztalja 25 felett, vagy csak lehet én nem vagyok szimpi?:D


máj. 19. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

-Lehet elfoglalt.

-Lehet nem tud mit válaszolni rá vagy ha nyilvános akkor azért nem akar.

-Eszébe sem jut, hogy neki arra kéne válaszolnia.

máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Már több a feladat, felelősség, és már nem is olyan naív az ember, mint gyerekként.
máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

Nekem is nehéz barátkozni.. kb 5-6 embert elhívok valahova és ebből vagy nem írnak vissza vagy nincs kedvük jönni:D Pedig tényleg jókat lehet velem dumcsizni és törődöm mások érzéseivel. Sokszor hagyom a másikat h kiöntse a lelkét nekem, ha úgy érzi. Szerintem csak nem a megfelelő embereket vonzom magamhoz, kitudja.


Ha lány vagy, inkább keress magadnak egy palit, aki rendes és kimozdul veled helyekre. És töltsd időt a családoddal is.

máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem, ezek a legendák nem igazak. Ma már mindenkinek ott a kezében a telefon, nem igaz, hogy nem tudna válaszolni, ha akarna. A mi (18-25 év kb) generációnk ilyen. Valamiért minden áron kell a játszma, kell adni az elérhetetlent, leginkább lányoknál, de egyébként is. Nem tudom mire jó ez.
máj. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Utána meg megy a sírás, panaszkodás, hogy a fiúk nem kezdeményeznek, ezt is nekik kell, milyen irányba halad a világ stb😂😂😂
máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen a "palimmal" és a családommal töltöm az időt.


Sajnos a középiskolás és egyetemi barátaimmal már régebben eltávolodtunk. Volt évekig egy legjobb barátnőm, akivel igazi "örök szinglik" voltunk, aztán mikor nekem lett barátom szerintem nem tudta megemészteni és leépített.

máj. 19. 21:02
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Talan nem az online vilagban kene elni az eletet. Biztos boomer vagyok, de en nem is ertem ezt a rairok, visszair/nem ir, latta a sztorim, kovetem instagramon univerzumot. A valo eletben megismert emberekkel tartok kapcsolatot online, es annyi.


Es ha boomer is vagyok, a pszichologia is azt mondja, hogy az elo kapcsolatok, valodi talalkozasok, igazi beszelgetesek lehetnek igazi alapjai egy barmilyen kapcsolatnak. Online elveszik a lenyeg.

máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én sem kizárólag online terveztem beszélni vele.
máj. 19. 21:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Oke, bocs. Csak annyi ugyanilyen kerdes van itt, es mind online szenved...
máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként mások is már a prioritások általában, mint a barátkeresés, barátkozás, sokan elfoglaltak, és a maradék időt is inkább a családjukkal töltik, vagy inkább a hobbijukat űzik. Nehezebb is már barátokra, barátkeresésre időt szakítani, mert a feladat is több, a szabadidő meg kevesebb.

Sokan már nem is túl nyitottak új emberek megismerésére, lehet csalódások miatt, de az is lehet, hogy már van pár fix ember az életükben, és nincs szükségük olyakra.


Offline és online sem valami könnyű barátokat szerezni, sajnos én is ezt tapasztalom. Ahogy azt is, hogy bekerülök egy helyre (gyakorlat, egyetem, munka), ott megismerek embereket, közülük párral nagyon jóban leszünk, viszonylag hamar is. De ennyi. Az a "barátságkezdemény" csakis azon a helyen, ami összeköt minket, marad meg, amint mi onnan kimegyünk, egyszerűen semmi nem marad.

máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!