Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nehezebb felnőttként...

Miért nehezebb felnőttként barátkozni, mint párt találni?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam ezen a témán mostanában. Az emberek többsége gond nélkül ki tud alakítani egy jó párkapcsolatot 20,25,30,40,50,stb évesen is. Viszont ahogy telik az idő az emberek (legalábbis én így vettem észre) egyre kevésbé nyitottak a barátkozásra. Azt mondják, hogy a barátságok nagy része középiskolában vagy előtte kötődik. Viszont az emberek rengeteget változnak később. Az én barátságaimat tönkretette sajnos a távolság és a gondolkodásmódunk közti különbségek is. Irigylem azokat, akik még mindig nagyon jó kapcsolatot ápolnak a régi barátaikkal. Az az érdekes, hogy egy jól működő párkapcsolat rengeteg energiát igényel és sokkal többet kell vele törődni, mint adott esetben egy jól működő barátsággal, ahol sokkal kevesebb a kompromisszum. Miért van akkor, hogy felnőttként ennyire nehéz barátkozni?

2020. aug. 24. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Én 30-asként nem ezt tapasztalom.


Rendszeresen járok kirándulni, túrázni, és pont a 40-50-es korosztály a leginkább nyitott, ismerkedő, barátkozó.


Na meg nyilván rengeteget számít a közös gondolkodásmód, közös hobbi, közös érdeklődés.

2020. aug. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Párkapcsolatban sokkal inkább létezik a megalkuvás. Én mondtam már le barátságokról, mert megváltozott az illető, és nem tudtam vele több időt tölteni.


Ha nem vesszük számításba az aszexuálisokat, akkor egy párkapcsolathoz egy dolognak kell megtörténnie: a szexnek. Persze ezután sem egyértelmű a kapcsolat, de azért elég nagy előrelépés.


A párkapcsolatoknak "fokozatai" vannak, amikor kimondjuk, kik vagyunk egymásnak, illetve kimondjuk azt is, ha vége. A barátságnak nincs ilyen rituáléja, nem "jövünk össze", nem "szakítunk".


A párkapcsolatban az esetleges személyiségbeli hiányosságokat elnézzük a másiknak a szerelem és a szexuális vonzódás miatt, vagy mert inkább ez, mint a magány. A barátságban belsőre sokkal jobban egyeznie kell kettő vagy több embernek, hisz a barátod fenekének a keménysége vagy az arca szimmetriája semmit nem ad a barátságotokhoz. A párkapcsolat megszakadhat egy fenék miatt. :D Sokkal felszínesebb. Ez nem baj, csak tény.


Ha valaki önazonos, és nem csak időeltöltő cimborákat keres, akkor szerintem elég könnyű barátkozni. Amikor tényleg barát vagy, tehát ilyen jóban-rosszban, nem csak ilyen "menjünk el színházba, mert a Józsi unja, de amúgy teljesen más emberek vagyunk, csak egyedül unatkozunk" haver.

2020. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 he84 ***** válasza:
94%
Pont hogy inkább egy jó párkapcsolatot nehezebb kialakítani. Barátkozni könnyebb, de azért nem mindig. Ráadásul barátkozás, ismerkedés a párkapcsolathoz is kell, nem csak a barátsághoz. Tehát mindkettőnél kell az ismerkedés, barátkozás, aztán eldől melyik irányba halad tovább. Bár azért nem csak barátság és pátkapcsolat van, hanem van szexkapcsolat is, barátság extrákkal és laza kapcsolat (hasonló a barátság extrákkal viszonyhoz).
2020. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, sok energiát kell fektetni egy jól működő párkapcsolatba, egy barátságba kevesebb is elég, nekem mégis sokkal nehezebb összehozni egy barátságot. Beszélgetni szeret az emberek többsége, de sokan nem nyitottak a közös programokra vagy csak arra, hogy keressük egymást heti párszor.
2020. aug. 24. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
16%

"sokan nem nyitottak a közös programokra vagy csak arra, hogy keressük egymást heti párszor"


Mert ez nem barátság. Ez olyan, mint mikor jóban vagy a kollégáddal, csak mert ott van kéznél.


Igazi barátságba több energia kell.

2020. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!