Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátaim miért mindig csak...

A barátaim miért mindig csak akkor szeretnek ha "ittasak"?

Figyelt kérdés
A haverjaim, akiket eddig a legjobb barátaimnak hittem, soha nem keresnek, mindig mást csinálnak. Mindig nekem kell megkeresnem őket és ha mondjuk elhívom őket biciklizni vagy ilyesmi, sosincs kedvük. Persze ha buliba hívom őket, vagy inni, akkor mindig jönnek. Múltkor is csináltam egy bulit, ahova meghívtam őket. Nem kellett hozniuk semmit, mindent én álltam, és ez nem az első eset volt hogy én szponzoráltam a szórakozásukat. Először bulit csináltam ahova meghívtam őket, aztán egy buliba én álltam a piát, aztán csináltam még egy bulit. Takarítani egyszer sem jöttek segíteni. Nem is tudom hogy írjam le mit érzek és mit gondolok most pontosan, talán én várok el tőlük túl sokat, remélem megértitek mi is a problémám velük és tudtok segíteni. Nyugodtan kérdezzetek amit akartok, ha úgy jobban értitek a kérdést.

2012. aug. 19. 19:16
1 2
 11/13 anonim válasza:

Szerintem inkább egyetemeken kötődnek életre szóló barátságok, ill. olyanok között akik közel laknak egymáshoz és kiskoruktól együtt vannak.

Középiskolába azért nem (vagyis szerintem ritka és ezt is figyeltem meg), mert haveri alapon működnek a dolgok. Szóval minden új, új arcok és, ha vannak is olyan része a haverságnak ahol mélyebb kapcsolat alakul ki, az is valamilyen szinten felszínes. Nem mondom, hogy nincsenek, de szerintem mára kevés. Ezt figyeltem meg magamnál, a bátyámnál, több ismerősömnél. (bár nekem még van egy évem, de most átmegyek estire és minden gond nélkül) Ellenben egyetemekre érett emberek jutnak, szóval a lazább emberek akik tanulás helyett elmentek focizni vagy inni, azok kiesnek. Egy azon érdeklődésű emberek kerülnek össze, pl. ha te művészi egyetemre mész, akkor olyan emberekkel leszel körülvéve akiket érdekel a művészet, ellenben gimnáziumba lehet, hogy senkivel nem tudtál erről beszélni.

2012. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, tényleg nem kéne őket már keresnem. Majd ha akarnak valamit, keresnek ők, aztán majd meglátom hogyan fogok arra reagálni. Középiskolában eddig még nem kötődött olyan életre szóló barátság és ott is szinte mindenkinek segítettem, főleg dolgozatoknál. De volt aki jó fej volt, akinek szívesen segítettem. Sajnos ő már nem lesz jövőre osztálytársam, ugyanis szakmunkás iskolába járok és most megyek 11. osztályba szakmát tanulni, de itt is lesznek új arcok. Az egyetem egyértelműen kilőve. A lánnyal már nem foglalkozom, megelégeltem, nem fogok miatta szomorkodni és lehet, hogy tényleg csak játszadozott velem. Eltaláltad, hogy kedves szerény gyerek vagyok. Volt amikor nagyképűbb voltam és határozott, pont most 10.ben. Viszont átestem a ló túl oldalára és szemtelen lettem a tanárokkal, másokkal bunkó voltam és annyira rossz lettem, hogy órákról is lógtam. Most a nyáron visszatértem ehhez a rendes, kedvesebb önmagamhoz, így viszont nem tudok tökös lenni. Nem tudom megtalálni a két véglet közötti utat és most így a nyár végére teljesen elszállt minden egom.
2012. aug. 21. 20:45
 13/13 anonim válasza:
figyelj srác!
2013. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!