Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fiam retteg a barátja szüleitő...

Fiam retteg a barátja szüleitől mit tegyek?

Figyelt kérdés

5. es fiamnak van egy jó barátja.

Az ő szülei nagyon szigorúak. A gyerek árulkodó és ha a fiam valamit csinál már rohan az anyjához aki leordítja a gyerekem fejét. Persze az ő gyereke sem szent állandóan bunyózni akar folyton kötegszik és ha a fiam belemegy a bunyóba (sajnos vagy szerencsére ő az erősebb) és legyűri már rohan anyuhoz sírni.

Most már ott tartunk hogy nem mer a fiam még rá sem szólni semmiért mert tart a szülőktől. Minap csörgött a telefon és a fiam félve rohant hogy nem-e őt keresik a szülők a Roli miatt. Akkor szembesültem vele mennyire fél. Nekünk jó a kapcsolatunk a szülőkkel egy osztályba is járnak, szinte mindennap összefutunk velük. Hogy szóljak hogy a szülők se sértődjenek meg.



2012. szept. 5. 11:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%

"Hogy szóljak hogy a szülők se sértődjenek meg."

Én nem azt nézném, hogy megsértődnek-e, hanem azt, hogy a gyerekemnek a személyisége most fejlődik. Ha ordibálnak vele, akkor vagy ő is egy nyuszi lesz, vagy pedig agresszív.

Egyik véglet sem jó.

Hogyan védje meg magát a későbbiekben a fiad, ha ezért mindig szidást kap? Nem is a szülőktől, hanem számára idegenektől.

"nem mer a fiam még rá sem szólni semmiért mert tart a szülőktől"

A későbbiekben ez vissza fog ütni, ha nem próbálod őket leállítani.

Nem akarlak megijeszteni, de esetleg meg fogod kapni, hogy milyen szülő vagy, aki nem védi meg a saját gyermekét. Nem most, hanem amikor majd felnő. A gyerek az ilyen eseteket nem felejti el.


Sok értelmes választ kaptál, de ha neked nem a gyermeked biztonsága, nyugalma az első, akkor hiába minden.


Ami pedig a helyesírásod illeti, nem csak az az egy betűhibád van a kérdésedben, amelyet megemlítettek. A "nem-e őt keresik" nálam a nyerő.

2012. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem tudom. Én biztos nem hagynám, hogy üvöltözzenek a gyerekemmel. És itt nem is azon van a hangsúly, hogy rá mer szólni, mert persze szóljon rá ha olyat csinál, de nehogy már üvöltsön vele. Nem is tudom mit képzel az ilyen. Vagy te is jól üvöltsd le az ő gyerekük fejét valami miatt, és akkor majd magukhoz térnek.
2012. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%

Te nem is akarsz tenni semmit, ergo tök fölösleges volt ez a kérdés. Nem vagy te anyagtigris, csak egy beszari szülő már megbocsáss! Te magad írtad, hogy a fiad szabályosan retteg a másik gyerek szüleitől, és hogy igazságtalanul szidják le. Ezek után még, ne bántsuk meg őket? A helyedben átrohannék aztán leordítanám a fejüket. A fiad legyen az első ne mások véleménye vagy a velük való jó kapcsolat!

De tudod mit? Ne tegyél semmit, csak beszéld meg pironkodva visszahúzódva a másik gyerek szüleivel a dolgot.

Az eredmény az lesz, hogy a saját fiad nem fog bízni benned. És talán a jövőben nem kéri ki a véleményedet ilyen-olyan dolgokról, elhallgat mindent, olyanok bizalmát keresi majd akikét nem kéne.

2012. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

És még egy kiegészítés. Teljesen félre lesz nevelve, mivel akkor is kap szidást, ha semmit nem követett el. Így majd nem fogja tudni idősebb korában se, hogy most mi a helyes és mi a helytelen, tele lesz bizonytalansággal, visszahúzódó lesz, önbizalom hiányos, stb.

Gondolj csak bele. Ha egy kutya büntetést kap amiért odaszarik a szőnyegre, és jutalomfalatot, ha behozza reggel az újságot, akkor tudni fogja, hogy a szőnyegre szarás rossz, az újság behozás jó.

De ha az újság behozásáért is megbüntetik? Elbizonytalanodik, nem azt fogja gondolni, hogy az rossz dolog, közben pedig ellenkezőleg.

Így működik ez az embereknél is.

2012. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Még a bébiszitter, sőt, egy közeli rokon (pl keresztszülő) sem kiabálhatna a gyerekemmel, nem szidhatná le anélkül, hogy bele ne egyeznék. Nincs még gyerekem, de ha lesz, és valaki így bántja őt, annak a lábát kitekerem. Az én dolgom leszidni és megnevelni, nem egy idegené.
2012. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!