Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fölöslegesen aggódom? 14/L

Fölöslegesen aggódom? 14/L

Figyelt kérdés
Az osztályból mindenki gimibe készül menni, és én is oda szeretnék, de a szüleim csak szakközépiskolákat mutogatnak nekem. Ettől olyan furcsán, kisebbnek érzem magamat. Nem tudom, hogy a szakközép gyengébb-e, mint a gimi? Félek attól, hogy osztálytalálkozón emiatt nézek le. És egyetemre is nagyon szeretnék menni. Mindenből 4-es, 5-ös vagyok, csak tavaly voltam matekból 3-as. Anya azt mondja, hogy gimibe így úgyse vesznek fel, ne erőlködjek, és hogy senkinek se fogok kelleni (suli, munkahely, barátnő). Igaz ez?

2012. okt. 7. 17:17
 1/3 anonim válasza:

Az valószínű, hogy a diplomáddal itthon lófarkat se tudsz majd kezdeni, de hogy anyud ilyet mond, az már bunkóság kategória.

Én is a szakközepet javasolnám, ott ugyanúgy kapsz érettségit, de ha a gimnázium a szíved vágya, akkor ne hagyd senkinek, hogy lebeszéljen róla.

2012. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egyébként a kérdés igényes megfogalmazásából és a remek helyesírásból úgy tűnik, nem vagy hülye. Akkor meg miért ne vennének fel?
2012. okt. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A diplomával nem sokra mész.

Orbán Viktort idézve:A diploma mostanában semmit sem ér.Megkapod és mindenki megtette a dolgát, a tanár sikeresen leadta az órákat, a szülő büszke, hogy kitaníttatta a gyerekét, a gyerek is elégedett, hogy megvan a diplomája.Mindenki elégedett, megtette a dolgát, te ott állsz egy diplomával a kezedben és azt sem tudod, hogy most akkor mi van, merre helyezkedj el, mert sehol sincs munka és nincs gyakorlat szinte semmi, csak elmélet.


Nem muszály szakközépbe járnod, de szerintem jobban jársz vele.Én is meg voltam 4-es általánosban mindenból, de mégis a Jendrassikba mentem (Szolnok), van érettségim, utána mentem ötödévre, ami legnagyobb részben csak műhelyi gyakorlat és tessék, most van munkám, és rögtön az iskola után 2 hónapra volt is, mivel az iskola elég jó hírnévvel rendelkezik, így előnyben indultam a többi jelentkezővel szemben.Jelenleg CNC gépkezelőként dolgozom és 200+ a havi fizetésem.

2012. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!