Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van itt még valaki aki szerint...

Van itt még valaki aki szerint egy barátság elvesztését nehezebb feldolgozni mint egy szerelmét?

Figyelt kérdés
Mióta a legjobb barátaimnál elvágtam magam, hónapok óta csak őrlődök, mert igazából ők voltak az utolsó emberi kapcsolataim a családomon kívül. Úgy érzem nincs akire támaszkodhatnék, mert mikor egy lány elhagyott mindig ott voltak a barátaim és most senki.:( 17/F

2013. jan. 5. 02:03
 1/7 anonim válasza:
Nekem egy szerelem elvesztése sokkal fájdalmasabb,viszont ha jól értem,akkor más barátaid nincsenek? Ezesetben fájhat úgy.
2013. jan. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nekem volt szerencsem mind a kettohoz. A szerelembe majdnem belehaltam - legalabbis ugy ereztem akkor.

Viszont en nehezen kotok baratsagot es egy b.nom aki tenyleg nagyon reg ota az egyik legjobb b.nom volt lepattintott. Tudomasom szerint semmit sem csinaltam. Az igaz ugyan, hogy a szemere vetettem, hogy a gyeremekem mar egy eves es meg nem lattak....neki nincs gyereke. Sajnos nem lehetett....sokan mondjak emiatt pattintott. En megis azt gondolom, o ettol sokkal intelligensebb.

Szoval en a baratra szavazok. szerelem lehet masik. De igaz baratot nagyon nehez talalni.

2013. jan. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ennél már csak az rosszabb ha a társad volt a legjobb barátod is egyszemélyben.
2013. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ az érzelmek mélységétől. A szerelem általában intenzívebb érzés, de ha egy barátság nagyon mély volt, simán fájhat jobban, mint a szerelem.

Magát a barátságot sokkal őszintébb érzésnek gondolom, mint úgy a la nature a szerelmet. Kevésbé kötődnek hozzá pózolások, hazugságok, elvárt szerepek. Úgyhogy mákja van annak, akinek a szerelme a barátja is egyben.

Nálad az lehet a gond, hogy most teljesen egyedül maradtál. Ha lenne egy lány, aki melletted van és a szerelmed is, bizonyára akkor is fájna a barátok elvesztése, csak így, hogy nem maradt melletted senki, sokkal rosszabb. Bármi történt, kívánom, hogy hamar megint barátokra találj.

2013. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én teljesen egyetértek. Sajnos számtalan ember hagyott már el, kiről azt hittem, igazi barátok. S én csak álltam ott egyedül, míg ők nevettek a markukba vagy éppen totális közönnyel néztek rám. Szép lassan kezdek beleőrülni abba, hogy körülöttem mindenkinek meg van az az egy jó barátja, kivéve nekem. Nem vagyok átlagos, sosem álltam be a megjátszott tömegbe,de ettől még nem tartom magam nehéz esetnek, sokan kedvelnek de senki sem kötődik hozzám.. A családtagjaimon kívül senkihez sem tartozom. Barátság vagy szerelem, ideális esetben mindkettő boldogságot ad. Ám általában egy barátság sokkal őszintébb, sokkal igazibb, s sokkal ritkább..


Ha gondolod írj, s válthatunk még ehhez hasonló magasröptű gondolatokat :)


20 f

2013. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem még nem igazán volt párkapcsolatom, de amikor mondhatni "szerelmes" voltam, az valahogy nagyon felemelt, és mikor rádöbbentem, hogy hiábavaló, viszonzatlan, akkor sem kerültem a padlóra – vagy sokáig felemelt még mindig, vagy szép csendesen elenyészett.


Tudni kell még azt is rólam, hogy lelkitárs szintű barátom nincsen. Egy évvel ezelőtt úgy nézett ki, végre találtam egyet. De elrontottam a dolgot, ügyetlenségemben elvesztettem a lehetőséget.


Máig sem sikerült feldolgoznom.


21/F

2013. jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam ez így van. Nem volt még párkapcsolatom, de a nem rég elvesztett legjobb fiú barátom elég nagy lelki tragédiát okozott számomra, egyrészt sok együtt töltött vidám perceink voltak. Az tény hogy sokat veszekedtünk de valahogy mindig megoldottuk.Aztán egy nagy fordulat történt amit sejtettem előtte de nem gondoltam egész biztosra. Bevalotta többet érez irántam mint egy szimpla barátság. Sajnos nekem erre válaszom volt mivel nem volt az esetem nem tudtam tőle többet képzelni barátságnál. Így lett vége aztán jöttek a negatív érzelmek felőle hogy ő igazából nem is jöttem be neki csak nem tudtam mivan. Meg az ilyen sablon szövegek. Össze volt teljesen zavarodva már nem tudta igazából ő sem mit akar. És ekkor mondtamnazt neki hogy engedjük ezt el.Vége lett.. Azóta 2 hónap telt el de még mindig vissza gondolok rá mert egy olyan embernek ismertem akivel nagyon jól elvoltam, sokat terveztünk a barátságunk terén. Bíztam abban hogy ez így marad. Ahogy ígérte "Én ott leszek melletted bármi van". Ez lett belőle. Ahogy telik az idő már nem is érdekel mennyit veszekedtünk, valahogy mindig eszembe jutnak a jó dolgok. Ennek így kellett történie, ez ellen már nem tudok mit tenni, fel kellett fognom hogy az élet megy tovább. És valahol most ebben a percben akár lehet egy személy ugyan ezen az úton jár, és azon gondolkodik mikor talál már végre egy rendes barátot. Vagy jó esetben kapcsolatot. Reménykedem abban hogy egyszer majd minden más lesz.. Sokkal jobb ahogyan eddig történt..
2021. febr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!