Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek túl szigorú vagyok?

Szerintetek túl szigorú vagyok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy szigorú ember, sőt szociális munkásként tényleg szeretek embereknek segíteni. A munkában eddig nem is volt gond, pedig dolgoztam már hajléktalanokkal, fogyatékosokkal is. Igazából szeretek segíteni, plusz én mindenkiben az embert látom, nem a hibáit.

Viszont munkán kívül szerintem nagyon szigorú vagyok. Itt van egy példa: Külföldön élek, amikor elkezdtem melózni egy ember volt aki a munkahelyemen igazán sokat segített, azóta nagyon jó barátom. Nevezzük őt Almának. Aztán pár éve jött Körte aki szinten jó barátom lett. Így hárman sokat jártuk el szórakozni is. Almának szülinapja volt pénteken, viszont Körtével azt beszéltük meg, hogy szombaton adjuk oda az ajándékot, inkább menjünk el étterembe, ne pedig a munkahelyen intézzük el a dolgot. Ehhez képest pénteken az egyik munkatársam mondja, hogy jöjjek a konyhába van torta mindjárt felköszöntjük Almát. Kiderült, hogy körte megszervezett mindent. Én meg ott álltam ajándék, minden nélkül. Még a kártyán sem volt rajta a nevem, pedig az egész munkahely aláírta.

Nem tudom Körte miért csinálta ezt. Viszont azóta semmi kedvem vele beszélni. Túl fáradt vagyok ilyen baromságokra és egyszerűen lezártam vele minden kapcsolatot. Ha ír e-mailt nem válaszolok, csak ha munkával kapcsolatos. Szerintetek normális, hogy felnőtt nőként így viselkedem? Nem azt mondom, hogy megsértődtem, inkább csak nem érdekel többet az egész. Nekem nem hiányzik, hogy így viselkedjenek velem, nem vagyunk már gyerekek. Párom szerint szigorú vagyok és ez miatt nem szabadna egy barátságot megszakítani. Ti mit gondoltok erről?


1000 bocsánat mert hosszú voltam.



2013. jan. 8. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
"Nekem nem hiányzik, hogy így viselkedjenek velem, nem vagyunk már gyerekek." Ez egy dolog, d enem is viselkedsz értelmes felnőtt ember módjára, lezárod annyival, hogy hát téged nem érdekel ésatöbbi. Felnőtt emberek között ez úgy zajlik, hogy odamész, négyszemközt és megkérdezed, ez mire volt jó és miért nem volt képes szólni előtte legalább? Mert nagyon kínos helyzetbe hozott téged mindenki előtt. Aztán el lehet küldeni a fenébe, nem foglalkozni vele, amit tetszik, de ezt nem valami jól kezelted. Nyilván rosszul esett, de nem vagy az a lelkizős fajta, de a sz*rok bele módszer nem megoldás.
2013. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Természetesen a konyhába menet bekopogtam megkérdeztem, de csak annyi volt, hogy neki nem jó a szombat.

Szerintem nem az a gond, hogy nem viselkedem felnőttként ha így lenne akkor hisztiznék, durcáskodnék. Én inkább úgy érzem ilyen korban nincs már szükségem arra, hogy ilyen dolgokat eltűrjek.

2013. jan. 8. 12:03
 3/8 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy pont ez a gond velem :)
2013. jan. 8. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jha, hát ezt is beleírhattad volna :D Szólni attól még szólhatott volna. De akkor szakadjon meg :) Tegyél rá magasról, az ilyesfajta korlátolt emberekkel nem kell törődni.
2013. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, az tényleg kimaradt. Igazábol akkor gyorsan történt minden, mert Alma akkor érkezett meg a munkahelyre. Egyébként azért bánt a dolog, mert Alma nagyon fontos nekem, rengeteget tett értem és úgy éreztem Almát bántottam meg a legjobban, hogy mindenki aláírta a kártyát, mindenki tudott a dologról csak én nem. Meg ciki volt hetfőn odaadni az ajándékot.
2013. jan. 8. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont vele beszéld meg, hogy ez meg az történt és és és... Nem te tehetesz róla, a másik fél tett be keresztbe csúnyán, de ettől köztetek Almával még ne legyen mosolyszünet, mondd el neki, hogy mi történt.
2013. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kerek perec elmondanám Körtének, hogy nagyon kitolt velem. Totálisan kihagyott a legjobb barátom szülinapjából, hülyét csinált belőle, és hogy ezt direkt csinálta-e. Ha erre tényleg csak az a válasz, hogy nem volt jó neki a szombat, akkor közölni kell vele, hogy egy barát nem viselkedik így. Úgy érzed nem akar barátkozni veled, stb., és azzal le lehet zárni a kapcsolatot. De ha elnézést kér, vagy ad rendes magyarázatot, akkor egy kis durca időszak után el lehet felejteni.

Almával meg tuti meg lehet beszélni, hogy Körte nagyon kitolt veled, és nem is tudtál a pénteki buliról, merthogy mást beszéltetek meg.

2013. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ok. köszönöm mindenkinek a választ. Igazatok van, megbeszélem vele normálisan. Almával szerencsére minden ok, ő mondta, hogy az egész születésnap dolog nem érdeki.


Egyébként volt, hogy a nőveremmel sem beszéltem fél évig, mert nem volt képes elmenni a kórházba meglátogatni édesanyánkat. Pedig egy városban laknak 5 perc autóval a kórház. Főleg azok az igazságtalan dolgok zavarnak amikor más is benne van a dologban, nemcsak felém irányul valami negatív dolog. Ha csak velem szúrnak ki, akkor simán lenyelem, de ha más is benne van a dologban, aki számomra fontos akkor képtelen vagyok csak úgy továbbmenni és hagyni annyiban a dolgot.

2013. jan. 8. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!