Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek felvegyem vele...

Szerintetek felvegyem vele újra a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Volt egy nagyon jó barátnőm, akivel október környékén összezördültünk. Az a helyzet, hogy az elmúlt fél évben nagyon megváltozott, én, mint barát, próbáltam rávilágítani, hogy ez nem feltétlenül jó neki, próbáltam megértetni vele, hogy neki az nem jó, ha elmarja magától a barátait, mert szüksége lehet még rájuk akkor is, ha az adott pillanatban úgy tűnik, minden tökéletes a rózsaszín kis ködben, a saját kis világában, amiben akkor éppen csak a párjának volt helye. Rá koncentrálta minden toleranciáját, kedvességét, mi pedig csak a hisztit, bunkózást, beszólásokat kaptuk (négyen voltunk egy csapat, méghozzá egy nagyon jó csapat, amit ő megpróbált szétszedni, de hárman együtt maradtunk azóta is, a kettőnk vitája éppen az volt, miért álltam le velük, mikor ő éppen haragudott rájuk, ami szerintem nem felnőtt emberhez méltó hozzáállás, de ez egy másik téma, ahogy az is, hogy a saját anyámtól nem tűröm el, hogy megmondja, kivel állhatok szóba, és kivel nem). A vitánk után időt kért, amit megadtam neki, bár rohadtul fájt, hogy idegenként kezelt, és kezel azóta is. Hiába volt minden, hogy megértessem vele, nem feltétlenül úgy van minden, ahogy ő látja, hihetetlenül makacs volt, meghallgatni sem volt hajlandó. Végre egy hónap elteltével elmondtam neki, amit akartam, mert nem bírtam tovább azt az állapotot, de akkor sem fogta fel szerintem, hogy nem ellene vagyok, mert ő úgy hiszi, mindenki csak rosszat mond róla a háta mögött, tehát: mi vagyunk a rosszak, ő a jó, holott mi csak az ő javát akarjuk. Én is mondtam a vita hevében dolgokat, amiket megbántam, bocsánatot is kértem érte, mert nem tudtam megfelelően kezelni a helyzetet, amikor végre meghallgatott, ő is a fejemhez vágott sok mindent - túl sok mindent -, amit nem kellett volna. Most viszont szakított a párjával, és nagyon maga alatt van. Teljesen befelé fordult, és nem akarom, hogy emiatt megkeseredjen, mert tudom, mennyire szerette, és ismerem annyira, hogy tudjam, mennyire fáj most neki. Szeretném valahogy a tudtára adni, hogy bármikor meghallgatom, ha akarja, vagy, hogy mellette vagyok, ha kell, de nem tudom, merjek-e írni neki, hónapok óta nem beszéltünk. Félek, hogy megint megbánt, és ezt nem akarom, mégsem szeretném egyedül hagyni. Az a gond, hogy minden barátját, akit ismerek, elmart magától az elmúlt időszakban. Szerintetek mit tegyek? Ti mit tennétek a helyemben?

2013. jan. 10. 13:51
 1/3 Nagilum válasza:

Nyugi, kinövitek... Bár végülis nőből vagytok, szóval lehet, hogy nem.

Szerintem aki hülye és meg akarja keseríteni a saját sorsát, annak nem érdemes az útjába állni, mert visz magával. Ez durván hangzik, de jobb elhinni, mint megtapasztalni. :/ Ne fuss utána! Majd rájön magától, hogy hülye volt és jön bocsánatot kérni. Ha nem, akkor így járt.

2013. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyd a csudába.
2013. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem is problémáznék rajta, ha nem botlanánk folyton egymás útjába, most, pár órával vizsga előtt néztem etr-t, és a holnapit ugyanarra az időpontra vette fel, mint én, leadni már nem tudom, pedig legszívesebben messzire elkerülném, mert hiába ő vette fel később, holt biztos, hogy az én hibám lesz, hogy ott leszek... Nem beszéltem vele, csak közvetett úton tudtam meg fejleményeket, amik miatt nem is akarok egyszerűen. Ha annyira nem képes, amit egy közös barátnőnk kért tőle, akkor menjen a jó büdös francba... :(
2013. jan. 17. 05:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!