Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez tulajdonképpen milyen...

Ez tulajdonképpen milyen barátság? Össze vagyok kicsit zavarodva.

Figyelt kérdés

Két legjobb barátom van, mindkettő fiú (én 23/F). Az egyik még gimis osztálytársam volt, de nem róla van szó. A másik barátommal akkor találkoztam, amikor elkezdtem második alapszakomat (2011-ben); én minoros vagyok, ő főszakos. Szép lassan kerültünk jó viszonyba, és már március környékén mondhatjuk, hogy barátok lettünk. Rólam tudni kell, hogy én minden barátságomban nagyon sokat adok bele érzelmileg is, és múlt nyáron kaptam tőle egy emailt, hogy neki az, hogy valaki azonos nemű ennyire kötődjön hozzá, az kicsit sok. Én megnyugtattam, hogy az egészben sosem volt semmi "olyan" közeledés, egyáltalán nem vagyok meleg. Ez ennyiben is maradt; én nem változtattam a hozzáállásomon, viszont azóta meg egyáltalán nem zavarja. Szeptember óta mondhatom nagyjából, hogy nagyon jó viszonyban vagyunk, többször mondtam neki, hogy öcsémnek tekintem (ő 2 évvel fiatalabb nálam), mindent (tényleg mindent) elmondunk egymásnak, rengeteget beszélgetünk mindenféléről, komolyabb dolgokról is. Maximálisan nyitott felém, meg én is felé, naponta többször is találkozunk, akkor is, ha nincs közös óránk. Nagyon-nagyon szeretem őt, de sokaknak furcsa ez a nagy szeretet, és 1-2 lány ezt már szóvá is tette. Többször elmondtam, hogy nem vagyok meleg, és nem vagyok belé szerelmes, tehát nem tekintek rá úgy, mint "pasira", egyszerűen csak nagyon szeretem, és nem szeretném, ha ez változna. Sokszor érzem úgy, hogy igen, ez barátság, de valahogy a szokványos kereteken már régen túl van, sosem láttam máshol hasonlót, mármint hogy ennyire nagy legyen az összhang. Vagy eredetileg ez lenne a normális? Vagy az emberek annyira nem merik kimutatni a szeretetüket a barátaik iránt sem, hogy ez nekik visszatetszést kelt? Én nem szándékozom emiatt megváltozni, de 1-2-szer volt már, hogy elgondolkoztam, hogy akkor tulajdonképpen kinek is van igaza.


Írjatok légyszi, és nyomatékosan közölném, hogy a troll stb. beszólásokat kivétel nélkül ignorálni fogom. Értelmes véleményekre lennék kíváncsi. Ha valami nem világos, szóljatok. Köszi :)



2013. márc. 6. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak jó, ha tudsz ennyire mélyen szeretni. Sokak sajnos azt hiszik, hogy csak a szerelem lehet erős, egy barátság valahogy alsóbbrendűnek tűnik a szemükben. Szomorú, hogy ha egy férfi talál egy olyan embert, akivel igazán őszintén jó barátok, akkor az már tuti bu_i. Vonzódsz hozzá testileg? El tudod képzelni, hogy egy háztartásban éljetek, ő legyen életed párja? Mert ha nem, akkor semmi bu_is nincs a dologban.
2013. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem vonzódom hozzá testileg, csak lelkileg, de azt nagyon. Azt el tudnám képzelni, hogy együtt lakjunk, meg azt is, hogy megöleljük egymást (erre egyszer volt példa, amikor nagyon maga alatt volt és én vigasztaltam meg), de "olyan" testiség nem izgat
2013. márc. 6. 16:43
 3/8 anonim válasza:
Szerencsés lehet az a fiu, hogy ilyen barátja van mint te. Mostanaban a "barátok" mar csak hátba szurnak.:(
2013. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon ritka az olyan ember manapság, mint te. Én is ugyanígy voltam egy barátommal. Szerettem, rajongtam érte de ugyanúgy semmiféle vonzódást nem éreztem szexuálisan. 1 évvel idősebb nálam. Tudod, én bátyként tekintettem rá és mint ahogy te is írtad, maximálisan beleadtam érzelmileg is mindent. Sokszor sajnos csak egyoldalúan, csak én segítettem, mint lelkileg, mint másban. Amióta ekerültem az egyetemre megszakadt minden kapcsolatunk, letiltott fészen, nem válaszol az e-mailekre, stb. Kiborultam lelkileg teljesen. Talán a túlzott rajongás az oka, vagy az egyetem (egyetemistákat nem kedveli) de vége lett. SZINTE NINCS OLYAN NAP, HOGY NEM GONDOLOK RÁ, A BARÁTSÁGUNKRA! Vigyázz rá, ne legyen vége!

2013. márc. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Elkiabálni nem szeretném, de eddig nyomát se láttam, hogy egyoldalú lenne ez az egész :)
2013. márc. 8. 00:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Írjatok még, kíváncsi vagyok minél több véleményre :)
2013. márc. 10. 00:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát,ez a nagyon erős érzelmi kötődés azért lehet, hogy mégiscsak "olyan"... Csak egyelőre nem engededmeg magadnak, hogy testileg vonzódj. Letiltod.


Van-e lány a láthatáron? Aki foglalkoztat, aki vonz, aki a gondolataidban van? Ha nincs, mióta? Ezzel a barátoddal egyidőben volt-e?

2013. márc. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy lenne benne, kezdetben sem volt... van lány a láthatáron igen, de nem szándékozom ettől hozzá másképp állni.
2013. márc. 20. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!