Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik konkrétan olyan, hogy...

Létezik konkrétan olyan, hogy barátság?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat gondolkodtam ezen a dolgon. Jómagam 23 éves vagyok, egy középnagy vállalatnál dolgozom, mint programozó, nem tartom magam buta embernek. (Ezt csak azért írtam le, hogy mindenki ehez mérten válaszoljon és ne legyenek értelmetlen válaszok..)


tehát ami nekem lejött a 23 év alatt: szinte nincsen önzetlen ember. Mindenki okkal tesz valamit, ha nem másért, azért hogy nyugodtabb legyen a lelkiismerete. Amit a barátokról megtanultam: Általában két ember akkor épít ki bizalmas és "őszinte" kapcsolatot, hogyha egyezik a véleményük bizonyos témákban, illetve szükségük van egymásra lelkitámasz téren(végletes esetként). Ha a másik megváltozik, megromlik a barátság. Nem találkoztam még olyan emberrel, aki teljesen önzetlen lett volna, még a családokon belül is csak az empátia, illetve az vezényli a jószándékot, mert ez tűnik társadalmilag elfogadottnak.


Kissé felületesen fogalmaztam, de remélem mindenki érti, hogy mire próbáltam kilyukadni. Mi a véleményetek erről?



2013. máj. 24. 14:45
 1/7 tetro ***** válasza:
Te is túl sokszor nézted meg a Dogvillet? :D
2013. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
szerintem létezik (nem akarom politikai síkra vinni)csak a mai kizsákmányoló világban sajnos megszünöben van
2013. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van olyan.

Én meg azt tapasztaltam, hogy vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogy mindenki önző és érdekből tesz mindent. Azokról is ezt gondolják, akik egy-egy adott helyzetben egyáltalán nem ilyenek, de ők valamiért mégis ilyennek látják őket. Vagy azért lehet ez, mert alapvetően ők is önzők, vagy mert már mindenkiben csalódtak.

2013. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egyetértek veled!

sokszor csak azért barátkoznak, hogy ne legyenek magányosak.

sokszor csak azért tesznek jó dolgokat mások és azért jófejek, hogy ezzel másnak imponáljanak.

2013. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen létezik. Az én legjobb barátnőmmel annyira mély és sokrétűen megbízható a kapcsolatom, hogy azt le sem tudom neked írni, oldalakat teleírhatnék vele. Egy évtizede ismerem már, és elmondhatom hogy még egy ilyen barátságot el se tudnék képzelni mással. Idősebb vagyok kicsit mint te, szóval ha visszaszámolsz nem egy gyerek barátság ez.

Ő az egyik legfontosabb ember az életemben, ha a családomról beszélek, akkor őt is beleszámítom. És ez kölcsönös. :)

2013. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Létezik barátság, persze.


Ha az önzés fogalmát ennyire kiszélesíted, minden létező emberi kapcsolatban, viszonyban, cselekedetben fel fogod ugyanígy fedezni, de szerintem nem ugyanazt értjük önzés alatt. Tekinthető minden barátság egyfajta szimbiózisnak, ha úgy tetszik, de ettől még nem lesz sem hamis, sem érdekbarátság, ahol tudatosan kalkulálják ki a felek, hogy milyen hasznuk származik a kapcsolatból.

Példa: ha egy barátom segítségemre szorul, nem állok neki azon molyolni hogy ez most nekem miért is lesz jó, csak természetesnek veszem, hogy a tudatalattimban ez mennyire önző indokokra vezethető vissza esetleg, az itt lényegtelen.


Nekem vannak 17+ éve tartó, változatlanul erős és mély barátságaim (igen, tény, ezekkel a személyekkel megvan az összhang, a főbb kérdésekben hasonló hozzáállás, de nem is vagyunk azok tekintetében változékonyak).

2013. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kérdező, de az okfejtésedre nem tudok mást mondani, mint hogy mindenki magából indul ki.

A kérdésre pedig a válaszom; létezik! Nagyon is létezik. Még a szerelemnél is tartósabb és nemesebb emberi érzés. Persze nem holmi haverról, hanem barátról beszélek, akit felhívhatsz, ha bajban vagy, akinek ugrasz az első szavára, ha ő van bajban, akit első mérgedben elküldhetsz a zivatarosba, mégis melletted áll, és sorolhatnám napestig. Sajnálatos tény ugyanakkor, hogy a mai, számítógépen szocializálódott korosztályban kezd elsikkadni ez a szebb sorsra érdemes kapcsolat.

2013. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!