Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik olyan, hogy valakinek...

Létezik olyan, hogy valakinek 24 évesen "nincs kiforrott személyisége"?

Figyelt kérdés

Igazából nem is válaszokat várok erre a kérdésre, mert erre nem lehet válaszolni szerintem. Csak valahova már szerettem volna ezt kiírni magamból (lehet, hogy naplót kellene vezetnem ?), és remélem, hogy vannak, akik megosztják velem a hasonló esetben történt tapasztalatait.

Van egy ismerősöm (24 éves lány) aki teljesen kifordult magából mióta együtt van a barátjával (hozzá szeretném tenni, hogy ismerem a barátját, és nem ő erőltette, hogy változzon meg). Teljes mértékben a barátja alá rendelte magát, nem tud nélküle élni. Ezt szó szerint értem. Hogyha, a fiú elhagyná őt, a lány idegileg összeroppanna. Nem túlzás, ha azt mondom, hogy 100%-ban tőle függ. A fiú nélkül nem ment eddig sehova (de még egy LÁNYOS „pizsamapartiba” se), nem ivott mert, ő nem iszik alkoholt (mielőtt megismerte a fiút, úgy döntötte magába a piát, hogy még a pasik is elbújhattak mellette), nem eszik pizzát, hamburgert, stb. mert az egészségtelen (eddig ezekkel az ételekkel sem volt baj), imádja a horror filmeket (eddig ki nem állhatta, rettegett tőlük), eddig könyvelő akart lenni nagyon, most jogi karra adta be a jelentkezését (barátja is jogi karra jár). A barátjával 2 éve vannak együtt. Tudom, hogy ha valakinek lesz barátja, akkor részben megváltozik, elhagyja NÉHÁNY szokását, felvesz NÉHÁNY újat. Ez tény, tudom. De az ő „személyisége” 180 fokos fordulatot vett, minden téren. Mikor problémák voltak köztük, mondtam, hogy nem szabad, hogy ennyire függjön tőle, akkor sírva mondta, hogy „tudom, tudom”, de persze nem történt semmi ezután. Aztán januárban összevesztünk, és kb. 2 hónapig nem beszéltünk.

Vannak a baráti társaságban más párok is, akiket eddig „elítélt-lenézett” (nem találom a megfelelő szót, ezért használom ezeket), mert a lányok gödény részegre itták magukat, széthánytak mindent minden buli alkalmával. Nem tudnak úgy elmenni nyaralni, vagy strandra, vagy bárhova, hogy ne a totális részegség és a hányás legyen a középpont, valamint mert a párok sokszor külön mentek bulizni, és a bulizás alkalmával ordenáré módon viselkedtek.

Mikor újra elkezdtünk beszélni (kb. 1,5-2 hónapja), meg újra elkezdtük tartani a kapcsolatot, épp a szülinapja közelgett. Vettem neki egy cserepes virágot ajándékba. Azon a hétvégén volt nálunk egy kis szalonnasütés, és gondoltam majd akkor odaadom neki, úgyis a szülinapja után kb.5 napra volt, meg azon a héten nem is tudtunk találkozni. Ott volt a fent említett „lenézett” pár is. Odaadtam neki a virágot, felköszöntöttem, mondta, hogy bent hagyja addig, amíg el nem indulnak, nehogy lelökje valaki. Aztán a szalonnasütés közben mikor beszélgettünk, úgy éreztem magam, mint valami szellem, mint ha ott sem lettem volna. Nem igazán figyelt(ek) ha beszéltem, sokszor háttal nekem beszélt, amikor elmentünk sétálni 2 méterrel előttem ment. Lényeg a lényeg, amikor haza mentek, az ajándék virágot „véletlenül” ott hagyta nálunk. Gondoltam, majd biztos fog szólni, hogy vigyem majd már magammal, ha legközelebb találkozunk, vagy majd visszajön érte. De semmi. Mindez egy hónapja volt… Azóta megint nem beszélünk, de nem volt semmiféle összeveszés vagy ilyesmi, egyszerűen csak nem beszélünk.

Csodák-csodájára, amikor anno összevesztünk, ő elkezdett feléjük húzni (azokhoz, akiket eddig „elítélt”…), és most velük jár bulizni (a barátja nélkül), velük iszik, és pont olyan szakra adta be a jelentkezését, mint az a lány akit eddig lenézett… Egyik ismerősöm (aki ismeri a lányt is), azt mondta, hogy olyan, mint egy élő gyurma, akit úgy formálsz ahogy akarsz, és ő is úgy formálja a személyiségét, hogy az másoknak megfeleljen, és hogy mások befogadják. Nincs önálló véleménye, nézete, akarata, nincs munkahelye (amivel önmagában nem lenne gond, mert ez manapság mindennapi probléma, itt csak az a gond, hogy lenne lehetősége dolgozni, csak neki az a munka nem derogál, a barátja és a szülei tartják el). Ekkor kezdtem el végig gondolni az utóbbi időben történteket, és ezért írtam most le.

Biztos, hogy vannak olyan dolgok, amiket én látok rosszul, olyanok, amikre azt fogjátok írni, hogy ebben nincs semmi, és nem értitek miért zavar-bánt ez az egész. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy velem is probléma van (senki sem tökéletes), csak nem tudom, hogy mi a gond, és hogy hol hibáztam. És igazából azt sem értem, hogy azok után, amik történtek (általában mindig mellettem volt, csak akkor nem amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá…, mint például 1 hónappal ezelőtt), miért bánt ez még ennyire? Azért írtam le, mert sokszor egy „kívülálló” tisztábban látja a dolgokat, mint maga a történet szereplője.


2013. máj. 28. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet hogy majd holnap megint elolvasom a kérdést mert már késő van :D de addig is a fő kérdésre válaszolva, igen simán lehet hogy nincs 24 évesen kiforrt személyisége, sőt sokkal öregebb is lehetne önállóság nélkül. van egy olyan opció, hogy összegyűlik (részben a személyisgégéből adódóan) egy csomó olyan dolog amit nem szeret, de egyenként nem tartja akkora problémának hogy változtasson. ilyenből összegyűlik sok és akkor jön valami ami mindent megváltoztat, megkapja az 'aktiválási energiát a reakció' és a csaj reagál. de úgy, hogy egy új lapot kezd nem pedig szelektál a hibás szokások közül hanem olyan mint egy kitines kültakarójú állat ami vedlik, vagy minden megy vagy semmi. akinek pedig nincs kültakarója az védelemre szolgál ezért gyorsan beilleszkedik valahova. én a gyurmás hasonlat helyett egy olyat szoktam használni hogy ő egy pohár ami üres és a körülötte lévő poharak tartalmának keveréke tölti meg :D na mindegy szóval ha volt önállósága a változás előtt akkor a függés egy átmeneti állapot, ha nem akkor még 50év múlva is lehet árnyék mert egyszerűen könnyeb árnyéknak lenni. kisebb felelősség. najó elég fáradt vagyok holnap dolgozok, azért majd írok valami rendeset.
2013. máj. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a történet lényegét ez a 24L neked nagyon bejött és bejön még most is!


Régi énje 1 alkeszos bulizós a jövőjére nem sokat adó hölgy volt, akinél reménykedtél van esélyed. Miután összejött a barátjával a kedvéért lemondott az alkoholról, eddig nem hitte hogy többre érdemes. A barátja bátorítására megnőtt az önbizalma és jelentkezett jogi karra, szerintem neked nem ezzel volt a gond hanem hogy nem veled van. A sárga szemű szörnyeteg nagyon veszélyes jószág a legváratlanabb helyeken tör ki az emberből.


Majd ha lesz 1 komoly kapcsolatod megérted miért nem rád figyelt, miért nem a te szavaidon csüngött szalonázás közben...


Hogy hol rontottad el? Sok helyen! Legfőképpen ne fuss olyan lány után aki max. mint csak barát, vagy lelki szemetesláda tekint rád! Az ilyennek sosincs jó vége, csak a mesékben

2013. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Öööö nem éppen :D.

Én is lány vagyok, én voltam a legjobb barátnője, és nekem régebb óta van komoly kapcsolatom mint neki (én segítetetm neki, hogy összejöjjön a sráccal :)), szóval ismerem, hogy milyen, hogyha valakinek komoly párja van :).

Abszolút nem nőtt meg az önbizalma, egyszerűen tőle függ, nélküle nem tud csinálni semmit. Sőt ha már önbizalomnál tartunk (még jó hogy említed :)), mióta együtt vannak, folyamatosan fogyókúrázik a lány, csontsovány (45kg,165 cm) alig eszik. Mindez már az egészsége rovására megy, és még mindig kövérnek tartja magát.

Én felejtettem el odaírni, hogy 24L vagyok, elnézést :)

2013. jún. 2. 20:25
 4/6 A kérdező kommentje:

Pánik Professzor:

Köszönöm amit írt, hasznos volt számomra :)

2013. jún. 2. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:
tényleg? mert már abbahagytam az írogatást ide mert eléggé lepontoztak de akkor folytatom
2013. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Harikri válasza:
Lehet hát. A 24 év a teste kora. Van aki 80 évesen sem forr ki. Sőt, egyre több az ilyen...
2018. márc. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!