Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon csalódtam a "legjobb"...

Nagyon csalódtam a "legjobb" barátnőmben. Szeretnék valami jó idézetet hogy kapcsoljon?!

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy azért szeretnék így utalni, mert ha mondom Neki hogy problémám van vele, nem hiszi el és kinevet...

A probléma a következő: Évek óta a legjobb bnők vagyunk...vagyis ahogy most érzem, szerintem csak én gondoltam így...kb 1 hónapja jött egy másik csaj a társaságunkba (akit mielőtt megismert volna csúfolta a külseje miatt és hasonlók, elég durván...)...most viszont úgy érzem szép fokozatosan kezd engem leépíteni, viszont a másik csajjal meg megy mindenfele...nem vagyok féltékeny vagy ilyesmi, mert én bírom a csajt, csak nagyon rosszul esik hogy (nevezzük E.-nek) E. már nem mond nekem semmit, nem keres...csak én keresem és hasonlók...:/


L23



2013. máj. 29. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem javaslom. Azzal, hogy támadod, számon kéred, azt fogod elérni, hogy (joggal) ellenségesnek, megbízhatatlannak fog tartani. Persze tudom, hogy most Ő a megbízhatatlan, legalábbis számodra fájdalmat okoz a viselkedése... De akkor sem kérheted számon, mert Ő a legjobb barátnőd. 23 évesen biztosan volt már kapcsolatod, így esetleg arról is lehet tapasztalatod, hogy mi öl meg egy kapcsolatot. Úgy képzeld el, hogy a baráti kapcsolatokat is hasonló dolgok befolyásolják. Vagyis, a féltékenység, irigység, másik hibáztatása nem segít. Azzal csak rosszabb lesz a helyzet. Olaj a tűzre.


A megoldás: fogadd el, hogy a barátnődnek saját élete van, azt csinál vele, amit szeretne, úgy rontja el, ahogyan Ő szeretné. Bízz benne. És bízz magadban. Mit szólnál, ha holnap odaállna eléd, hogy többet nem akar látni? Gondolom köpni-nyelni nem tudnál. Szóval becsüld meg azt, hogy érdekled, és ne kérd számon rajta, ha nem. Nélküle is tökéletesen rendben leszel, rengeteg más csaj van, aki a legjobb barátnőd lehet, na meg legjobb barátnő nélkül is túl lehet élni. A jó emberi kapcsolatok alapköve az önállóság.


Remélem, segítettem valamit, ha van kérdésed, tedd fel nyugodtan. :)


20/F

2013. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kései Sirató ***** válasza:

Ha a konkrét elmondásodból sem érti, nem hiszem, hogy egy idézetből megérti, hogy rosszul esik neked, hogy a másik lány miatt hanyagol.

Szervezz olyan programot, ahova csak ketten mentek el, próbáljd éreztetni, hogy neked fontos ez a barátság. Például vegyél két mozi jegyet, vagy valami hasonlóra gondolok. Ha nem megy el és nincs valami jó indoka, az arra utal, hogy már nem kedvel annyira..

Ha tényleg így van, akkor sztem ne erőltesd ezt a barátságot!

2013. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazad van tényleg, de én abszolút nem kérem és nem is kértem számon, hisz se anyja se "senkije" nem vagyok úgymond. Csak magamban fortyogok, mert nagyon rosszul esik és nagyot csalódtam, mert ha kellettem mindig ott voltam, mindig támogattam, segítettem Őt...Most meg "adás szünet"...

Am 6 éves kapcsolatom van, szóval tudom hogy működnek a kapcsolatok :)

Csak azért a kettő nem teljesen ugyan az szerintem.


A legnagyobb baj az, hogy ha netán lenne is valami baja velem, ami miatt így viselkedik (amit őszintén szólva kétlek) nem mondja meg...az utóbbi időben 180 fokot fordult :( Én futni nem fogok utána, hisz ha szüksége van rám úgyis megtalál, de úgy tűnik hogy már nincs...Nem szeretem a néma, ok nélküli leépítéseket, mert már jártam így...:(

2013. máj. 29. 09:25
 4/13 A kérdező kommentje:
Kései Sirató, Neked is igazad van. Igazából, most még nem szeretnék semmit sem tenni, kíváncsi vagyok hogy egyáltalán eszébe jut e keresni, mert én úgy érzem mindent megtettem ezért a kapcsolatért és kíváncsi vagyok, hogy ha én most úgymond ezt "abbahagyom" vajon eszébe jut e bármit is tenni...Hisz nem én "rontottam" el, miért is én hozzam helyre? (Ez egy kicsit furán hangozhat, de nem tudom másként megfogalmazni)
2013. máj. 29. 09:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Nézd, annyit tudok mondani, hogy megvan a saját élete, lehet, hogy később megbánja, amit csinál, lehet, hogy nem. Sajnos akármit mondasz, az, hogy rosszul esik neked, nem fogja megváltoztatni az Ő véleményét. :S Persze, fordulhatsz érzelmi zsaroláshoz, de az úgy gondolom, csak ront a dolgon. Annyit tehetsz, hogy bízol benne, hogy rádöbben, hogy veled is foglalkoznia kell.


Amit tudok még tenni, hogy ajánlok egy jó könyvet, feltéve, hogy tudsz angolul. :)


A 6 éves kapcsolatodhoz pedig gratulálok. :O :)

2013. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az idézettel nem akarom érzelmileg zsarolni, távol álljon tőlem :) Csak úgymond szeretem idézetekbe foglalni az érzéseimet...:( :) Szeretem az idézeteket, mert szinte mindig pont rátapint a lényegre :)


Amit tenni tudok hogy csak várok és majd lesz valami...De mint ahogy a párkapcsolatoknál is mondják: ne fuss olyan vonat után ami nem vesz fel...:( :)


És köszi a tanácsot :)

2013. máj. 29. 09:41
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem olvastam végig a válaszokat, de ne idézgess, hanem nyisd ki a szád és mondd el neki értelmesen, mi a bajod. Aztán majd találtok rá valami megoldást.
2013. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

én sem értem miért kell idézet ehhez. 23 évesen el tudod mondani anélkül is nem?


sajnos tapasztalom, hogy facen is aki csak idézeteket pakol ki, az magától nem tud értelmesen megfogalmazni semmi tartalmasat.

2013. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
akkor olvassátok el a kommenteket....igen is értelmes embernek tartom magam, nincs gond a kommunikációs készségemmel, csak mind ez felesleges ha a másik fél nem veszi komolyan, illetve nem fogja fel...
2013. máj. 29. 09:58
 10/13 anonim ***** válasza:
9. Akkor az idézet is fölösleges, amúgy bunkóság volt őket lepontozni, mert igazuk van. Inkább adj ultimátumot, tehát ha továbbra is így viselkedik veled, akkor inkább szakítsátok meg a barátságot, mert ez így nem az.
2013. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!