Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak? Kérlek adjatok...

Mit csináljak? Kérlek adjatok tanácsokat

Figyelt kérdés
14 éves vagyok.Vak egy barátnőm, aki kicsit éretlenebb nálunk, még nem érdeklődik a fiúk iránt, és szerintem kicsit antiszociális.Én voltam a legjobb barátnője, szinte csak bennem bízott meg.De nekem nem volt jó, mert mindig elvárta tőlem, hogy csak vele foglalkozzak, és mindig elhívott másoktól, hogy kettesben legyünk csak.Én elég nyitott vagyok szerintem, és elkezdtem másokkal is lógni, fiúkkal is, ő meg megsértődött rám.Szerinte megváltoztam, és olyan lettem mint a többi átlagos "pasizós" lány.Nagyon rosszul esett, sírva fakadtam, és látta, de nem érdekelte.Nagyon haragszom rá, de nagyon sajnálom őt, mert nagyon nehezen nyílik meg az emberek felé, én meg így "cserbenhagytam".Mit csináljak?Jó, hogy másokkal is többet vagyok a barátságunk kárára?Egyébként azért mondanám antiszociálisnak, mert nem jön velünk moziba ha hívjuk, nem jön szülinapi bulikra sem, mivel "nincs kedve", " ő nem ilyen"..

2013. máj. 31. 14:53
 1/8 tetris ***** válasza:
100%

A leírtak alapján úgy tűnik, a bnőd ki akar sajátítani magának. Olyan, mintha zsarolna azzal, hogy megsértődik, ha másokkal is szóba állsz. Ez így nem helyes. Az igazi barátság az önzetlenségről szól. Ő pedig nem az.

Úgy tudnál segíteni rajta, ha megpróbálnád valahogy elérni, hogy nyitottabbá váljon, ne legyen ennyire zárkózott. Ha lennének más barátnői is, nemcsak te egyedül, akkor nem próbálna ennyire magához láncolni.

Szerintem mondd el neki egyenesen, hogy változnia kell, mert ez így nem frankó. Se neked, se neki.

Kérdezz rá, hogy miért gubózik ennyire magába, és hogy ez így jó-e neki. Próbáld meg rábeszélni, hogy legalább egyszer tartson veletek, amikor buliba, moziba, akárhova mentek, és majd meglátja, milyen lesz, és akkor talán máskor is el lehet majd hívni.

Te pedig nyugodtan barátkozz csak másokkal is, hiszen te nem vagy ennyire zárkózott, mint ő, és ez így a helyes.

2013. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, sokat segítettél!
2013. máj. 31. 17:46
 3/8 anonim válasza:
76%
vak a barátnőd és te moziba hívod még jó h nem megy veletek ...
2013. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős történet, csak én 14 évesen olyan voltam, mint a barátnőd. Egy barátnőm volt csak, nagyon zárkózott voltam, mert a többiek kiközösítettek, amiért éretlenebb voltam náluk. Kamaszkoromra antiszociális lettem, nem buliztam, nem érdeklődtem a fiúk iránt, barátságokat se kötöttem.

Nagy eséllyel ugyanez a sors vár a barátnődre is, ha nem lesz nyitottabb. Nem muszáj az osztályban barátkozni, lehet sulin kívül is, ha ott talál hasonló érdeklődésű embereket. Neki se jó, hogy csak te vagy neki és ha épp másokkal lógsz, egyedül van, és neked se jó, hogy nem tudsz másokkal lenni, mert ő rád akaszkodik. Azzal tudsz neki segíteni, ha elhívod társaságba, és meggyőzöd, hogy másokkal is meg kell próbálnia barátkozni. Eleinte nehéz lesz neki, de ha sokat próbálja, előbb-utóbb nyitottabb lesz.

2013. jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
10:52 ez vicc volt? Mert a vakság nem az!
2013. jún. 3. 17:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Én próbálom mindig odahívni hozzánk, vagy felajánlom, hogy jöjjön velünk ide-oda, de nagyon elutasító, és mindig csak mobilozik
2013. jún. 3. 17:34
 7/8 anonim válasza:

A barátnőm tök ugyan ez.

Kisajátít,de nem érdekel mert ha nem fejezi be akkor elveszit.

2013. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Jó, hogy másokkal is többet vagyok a barátságunk kárára?"


Ha nem akarja, hogy másokkal barátkozz, sőt, nem akarja engedni, akkor az nem is igazi barát. Nem te hagytad cserben, hanem inkább ő téged nem ért meg. Jogod van másokkal is barátkozni, akkor inkább másokkal barátkozz, mint hogy őmiatta ne lehessen több barátod, nem szabadna, hogy ő gátoljon más kapcsolatok kialakításában téged, legyél az ő barátja is nyugodtan, hogyha szereted, de akkor mondd meg, hogy ha igazán a barátod, meg kell értenie, hogy másokkal is szeretnél barátkozni, és nem lehetsz mindig csak vele, másokkal is szeretnél lenni, te meg nem vagy a tulajdona, és nem teheti ezt veled, hogy ennyire visszafog. Ha jó barátod, meg fogja érteni.

2013. jún. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!