Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segíthetnék a barátnőmnek?

Gyémántlány kérdése:

Hogyan segíthetnék a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel elsős korom óta jóban vagyok, osztálytársak vagyunk. Sosem volt a legjobb barátnőm, de azért általában tudtam rá számítani, fel lehetett keresni őt a problémáimmal, és kedvesen segített is nekem általában. Az idei tanév elején azonban megváltozott. Képtelen normális stílusban beszélgetni velem, mindig sértő megjegyzéseket tesz rám, és nagyon sértődékeny, nyafogós lett. Májusban megtudtam róla valamit: Az édesanyja egy éve csalja az apját, nemrég tudta csak meg. Nagyon felzaklatta a tény, hogy az anyukája titkolt előle egy ilyen dolgot, pedig a kapcsolatuk állítása szerint nagyon mély, és jó volt. Az anyukája barátját nem kedveli, ezért hozzájuk nem akar menni, az apjára viszont nagyon haragszik amiatt, ahogy az anyukájával bánt, ezért vele sem szeret lenni. Mikor egy másik barátja azzal az ötlettel állt elő, hogy menjen egy időre a nagyszüleihez, azt mondta, attól nem lesz jobb a szülei kapcsolata.

Mivel nagyon elkeseredett volt, gondoltam szeretne beszélgetni velem a dolgokról, de mikor felhoztam a témát nagyon leszúrt, amiért el akarom rontani a kedvét, hogy ilyeneket juttatok az eszébe. Hogyan segítsek neki, ha nem hagyja? Mit tegyek?


2013. jún. 15. 16:26
 1/2 anonim válasza:

Szia! :)

Először is: Szervezz programokat! Menjetek moziba, vagy sétálni, parkba, olyan helyekre, ahova régebben is jártatok, és ahova sok közös emlék köt titeket! :)

Másodszor: Miután már ismét tök jóban lettetek, kezdj el mesélni a te problémáidról (biztos van..Nem olyanra gondolok, hogy "jaaaj kéépzeld, a hajamban az egyik tincs sötétebb a többinééél! uristen mit csinááljaaaak?! " hanem olyant hogy " tudod mostanában nekem is több gondom volt, pl..... és akkor elmondod. A végén meg hozzáteszed, hogy ez most neked nagyon jól esett, hogy ő meghallgatott téged, és próbál megérteni, és elmondod, hogy ha neki is szüksége van ilyen beszélgetésre, lelkizésre, akkor itt vagy te!:) Ha nem is rögtön, de egy idő után meg fog nyílni..:)

És még egy dolog! NE nyaggasd, vigyázz mit mondasz..Tapasztalat! Ne mondogasd, hogy mindenkinek vannak gondjai..Nem fogja díjjazni.

Remélem segítettem! Ha szükséged van, írhatsz privátban is!:)

2013. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. jún. 15. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!