Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valahogy le lehetne szoktatni...

Valahogy le lehetne szoktatni erről a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Kb.1 éve megállás nélkül állandóan a koreai filmekről,sorozatokról,zenékről,stb. beszél,a facebook csak koreai képekből,zenékből,stb. áll,állandóan küldi a zenéket nekem,stb.

Szóval ebből áll az élete:koreai film,sorozat,kép,zene,más nem létezik számára kb.

Ha egy év alatt tényleg nem volt képes ráunni és egyre rosszabb a helyzet ahogy halad előre az idő,akkor tuti h nem fog róla leszokni vagy csak 2-4év múlva.Ez rohadt beteges,hogy érhetném el,hogy végre abba maradjon ez a koreai mánia?az nem baj ha továbbra is szeretni fogja de ne ebből álljon már az élete,ne erről szóljon már minden,ez már egyszerűen beteges.Általános óta a barátnőm,nem akarom,hogy vége legyen a barátságunknak,de ez már tényleg egyre elviselhetetlenebb.Mondom neki,hogy beszéljünk másról,hogy engem nem érdekel ez a koreai cucc,stb.,de akkor megállás nélkül csak koreai kép,zene,sorozat,film...

16/L



2013. jún. 20. 19:41
1 2
 1/13 sándorjános ***** válasza:
100%

Ülj le vele Star-Craftozni! LÉGYSZIVES CSAK A MÓKA KEDVÉÉRT :D

Amúgy ezzel nincs mit tenni, én a modern művészettel vagyok így meg a basszusgitárral. Biztos talál rá okot, hogy miért látja jól, mi az, ami neki tetszik ebben az egészben. Dobj fel neki valamilyen témát, hogy eltereld a figyelmét. Amúgy meg senki nem kötelez, hogy a barátnője legyél, oké, hogy te szeretnél az maradni, de akkor tűrj. Az embereket csak bosszantja, ha változtatni akarnak rajtuk.

2013. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Én abban látok némi betegességet, hogy megpróbálnád erről leszoktatni és ráerőszakolni, ami szerinted normális. Ha téged ez idegesít, max. kérd meg, veled beszélgessen másról.
2013. jún. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De pont ez a baj,hogy hiába mondom,hogy beszéljünk másról,hiába kezdek másról beszélni ő mindig visszamegy a koreai témára.Ez nem beteges?pedig simán látszik,hogy az tényleg ebből áll az élete.Tudom,hogy utálják az emberek,ha változtatni akarnak rajtuk(én is),de tényleg kéne már valami amivel ezt a beteges rajongás abba maradjon.Amúgy mi beteges abban,hogy le akarom erről szoktatni?Mellesleg épp eleget tűrtem..1év alatt megállás nélkül ezt kellett hallgatnom...ha tényleg nem találok semmit amivel ezt a rajongást csökkenteni lehetne ,akkor tényleg vége lesz a barátságunknak,de remélem vannak olyan válaszolók,akik tudnak ötletet adni,hogy hogyan lehetne csökkenteni ezt a rajongást...
2013. jún. 20. 19:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért tartom kicsit betegesnek, mert látszólag nem akarod hagyni, hogy a saját normái szerint éljen. De nem tudhatom. Ha te tereled a szót, akkor is visszatér? Persze, hogy csak erről tud beszélni, ha minden szabadidejében ezzel foglalkozik. Cipeld el aktív helyekre, hogy érjék más benyomások is.
2013. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen,mindig visszatér a koreai téma.Hiába terelem minden egyes alkalommal többször is a szót,akkor is csak,koreai cuccokról beszél(miután válaszolt a kérdésemre,elmondta a véleményét pl.pár ruháról):Szoktunk menni vásárolni,csavarogni,stb.,de úgy tűnik semmi sincs rá hatással...
2013. jún. 20. 20:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vigyed tömeg közé. Mármint úgy értem hogy szünetben vagy csavarogni ne csak ti menjetek hanem rajtatok kívül minimum 2 ember. Na azok terelni fogják a témát és ha elegük van belőle úgy is leállítják vagy kirekesztik. Ezt hagyni kell. Majd megérzi hogy változtatni kell.én is ilyen fanatikus voltam,csak én Japánnal voltam így. Nálam segített. Rossz esetben örökre Kórea világába szorul. Már roszabb nem lehet. Ne te próbáld megváltoztatni el kell érni hogy Ő akarjon megváltozni.
2013. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. jún. 20. 21:06
 8/13 A kérdező kommentje:
Remélem hatásos lesz
2013. jún. 20. 21:07
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Erről nem lehet leszokni. A kpop egy idő után életstílussá válik és aki egyszer megérti és tudja hogy milyen a kpopperek közé tartozni, az nem akar erre 'ráunni'. Ez teljesen más mintha valaki lady gagát, justin biebert hallgat. Itt az ember egy fandom része (lehet hogy nemtudod mi ez de nézz utána) ahol mindenki összetart. A facebook-on is rengeteg csoport és magyar rajongói oldal van. Hidd el tudom mit érez a barátnőd, én már 3 éve csak kpop-ot hallgatok. Szerintem ne próbáld erről leszoktatni csak magyarázd el neki hogy ne mindig erről beszéljen. Egyszer csak megérti :)
2013. jún. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
51%

Utolsónak igaza van. Aki egyszer rákapott, azt már nem lehet róla leszoktatni. Mivel ilyen fiatal, még viseld el pár évig, hogy csak ezt fogja hajtogatni, azután majd idősödik, és kinövi. (Nem a koreai mániát, hanem azt, hogy állandóan róla beszéljen.)

Valakinek több mint húsz éve tart ez a mánia. A k-pop, k-doramák egy külön világ, amibe jó elmerülni.

Javaslom, ne ellene legyél, hanem vele. Hallgass bele pár dalába, nézz meg egy doramát, és próbáld megérteni, mit szeret annyira benne.

2013. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!