Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen bénák a szülei?

Miért ilyen bénák a szülei?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm szülei annyira gázok. Sohasem engedig el sehová, és egyfolytában féltik. Ha messzebbre mehetünk (MAX. 20km), az is már milyen jó.

Elegem van, mert engem teljesen önállónak, megbízhatónak, és tisztességesnek neveltek, őbenne pedig 0 önállóság. Semmit nem tud egyedül megcsinálni, hála a szüleinek. Én nem leszólni akarom őket, de ha ez így folytatódik, nem tudjuk fenntartani a barátságunk, mert én kirándulásokra, élményekre vágyom, és nem arra, hogy néhanapján elengedjenek minket 20 kmre arrébb fagyizni.

Mind a ketten 16 évesek vagyunk.

És mégegyszer mondom, nem a szüleivel van bajom, mert tisztességes, rendes emberek, hanem a neveléstechnikájukkal. És most jöhetnek a kommentek, hogy mit képzelek én, hogy leszólom a szülőket, meg mit tud egy ficsúr a nevelésről... Elmondom, semmit. De látom, hogy ez így nagyon rossz, és ő sem élvezi. Ez nem normális.

Mellesleg szerintem a szülőknek nem velem van a baja, nem ez lehet az ok.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudná(nk) meggyőzni őket arról, hogy engedjék el valamerre. Legalább évente 1-2-szer, nyáron (ne is tanulásidőben, mert az nekünk is fontos, akkor amúgy sem mászkálnánk).


Köszönöm.


2013. jún. 21. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni megváltoztatni a szülők hozzáállását. Vagy elfogadod a barátnődet így, vagy lépsz tőle.
2013. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

16 éves vagyok és ugyanez megy nálam is. Mondjuk annyi különbséggel, hogy én napi rendszerességgel még szidást is kapok anyukámtól, hogy miért vagyok önállótlan, mikor nem enged semerre. :D

Egyébként nem úgy néz ki, hogy meg lehet változtatni az ilyen gondolkodású embereket, már a fél család kiáll mellettem, de anya hajthatatlan...

Bár én megoldom és valami ürüggyel néhanapján "elszököm" erre-arra, csak nagymamám tud róla. :)

2013. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Nekem az a furcsa ,hogy felmerült az a kérdés ,hogy otthagyod a barátnődet egy ilyen dolog miatt. Csak a saját érdekeidet nézed és nem gondolsz bele ,hogy mit érezne a barátnőd ,ha egyszer csak nem foglalkoznál vele... Nekem nem egy barátom van ,de nekem is akad egy olyan ,aki hasonló neveltetést kap mint a te barátnőd... Őt is keményen nevelik (habár ez szerintem túlzás) Lassan 18 éves lesz a srác ,de pl tavaly nyáron bukott és szinte alig engedték el valahova, azaz kb háromszor jöhetett ki a szobájából ,viszont annyit engedtek ,hogy mi átmehessünk hozzájuk.. Persze tanév közben viszont azért van egész nap bezárva ,hogy tanuljon és avval az indokkal nem engedik sehova.. Tudom ,hogy milyen szar neki , nem egyszer átbeszéltük és én soha nem csináltam belőle problémát ,hogy mostantól mást keresek helyette... azt is meg említeném ,hogy óvodás korunk óta ismerjük a baráti körünkkel és nagy veszteség lenne.. A muterját pedig szerintem sehogy sem tudjátok megváltoztatni , max kompromisszumot köttök vele ,hogy mondjuk fél óránkként felhívja, tudom nevetséges egy kicsit ,de ha ez kell... vagy valami hasonlót :) És bocsi ,hogy lebíráltalak ,de nekem ez nagyon a gondolkodásom ellen van... 17/F
2013. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, en is ismerem ovis korom ota. nem hagynam ott, az osszes titkom tudja. de ez mar elviselhetetlen, hogy nem tudunk tenni semmit. engem meg ez zavar.
2013. jún. 21. 13:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Elhiszem tudom milyen.. :)
2013. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!