Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiából, emberektől...

Szociális fóbiából, emberektől való félelemből ki lehet gyógyulni pszichológus és gyógyszerek nélkül? Hogyan?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Ki. Szeresd magad, fogadd el magad olyannak amilyen vagy.

Ha nagyon nem vagy megelégedve valamiddel, próbálj meg változtatni rajta.

Ne akarj mindenkinek megfelelni, mert képtelenség és nincs is semmi értelme, inkább kevés barátod legyen, de azokra bármikor számíthass.

Légy közvetlen, érdeklődő, nyitott. Ha valami nem tetszik azonnal mondd ki, ne nyelj senkinek.

Ha azt hiszed hogy minden emberben vagy egy kis jó, akkor még nem találkoztál mindenkivel. :D

Ettől függetlenül, fel a fejjel és ha más nem működik akkor szard le, fogd fel poénosan a problémákat és ne csak magadban keresd a hibát, mert senki sem tökéletes, sőt!

Nekem ez volt a bajom.. hogy mindenért magamat okoltam, aztán rájöttem hogy sokkal rosszabb emberek is vannak nálam.

Ja! és ne foglalkozz túl sokat azzal hogy mások mit gondolnak rólad. :D

2013. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Ki, mégpedig úgy, ahogy az első írta és találkozni kell olyan emberekkel akiknek ugyanilyen problémái vannak, és velük beszélgetni. lehet hogy örök barátság vagy akár szerelme is születhet belőle.
2013. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2013. jún. 21. 12:12
 4/9 A kérdező kommentje:
:D
2013. jún. 21. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Igen. Jézus csodákra képes. Imádkozzál.
2013. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem. Vagy ha mégis, nagyon hosszú ideig tart és romolhat is az állapotod.


Ha a kérdezőnek valóban ilyen problémái vannak, akkor nem fogja tudni a gondolkodását csak úgy magától megváltoztatni. Én megfelelő segítséggel, körülbelül 3-4 hét alatt tünetmentes lettem, pár hónap után pedig már gyógyszer nélkül sem volt ilyen problémám (Igaz, nekem komoly depresszió és más egyéb probléma is bezavart, amik nem múltak el; de legalább már ki merek menni nyugodtan az utcára). Persze a szereket pszichoterápia mellett szedtem.

2013. jún. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Végezz el egy agykontroll tanfolyamot.

Ennyi és akkor nem kell sem pszichológus és gyógyszer sem.

2013. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja és pszichológushoz már csak a legvégső esetben fordulj, de a gyógyszereket nehogy beszedd!!!
2013. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nagyon könnyen. Nézz szembe a félelmeddel, természetesen könnyebb elmenni és egy pszichológusra bízni a bajod és akkor eggyel kevesebb baj.
2013. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!