Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek az emberektől, valami...

Félek az emberektől, valami megoldás?

Figyelt kérdés
Korábban kezeltek közepes depresszióval, de a helyzet csak rosszabb lett, Félek az emberektől, hogy bántani akarnak, már attól is tartok, ha valami kisebb nézeteltérésem alakul ki valakivel, ráadásul rengetek emberrel találkozom naponta, hiszen Budapesten élek, félek egy idegen helyre utazni is, valami megoldás? :( 19/F

2013. júl. 4. 20:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez kimaradt: Ráadásul olyan érzésem van mintha mindenki rajtam röhögne, még embernek se érzem igazán magam :(
2013. júl. 4. 20:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mind abban gyökerezik, hogy nincs önbizalmad és nem tudod, ki vagy.

Valószínűleg könnyen le tudnád rendezni, ha valakivel nézeteltérésed, konfliktusod alakulna ki, de nem hiszel magadban.

Próbáld meg összeszedni, hogy mik tartoznak az érdeklődési körödbe és foglalkozz azokkal sokat. A tudás adni fog valamennyi magabiztosságot és önbizalmat.

Esetleg eljárhatsz valamilyen küzdősportot vagy önvédelmet tanulni is, ha nem idegenkedsz tőle túlságosan.


Amikor elfog a rossz érzés próbáld reálisan megindokolni is. Például, miért röhöghetnének rajtad az emberek? Van valami, amivel okot adsz rá (pl. haj öltözködés stb.)?

Szerintem a legtöbb félelmed alaptalan.

Ha van olyan ember a környezetedben, aki folyton csak ócsárol és veszekszik veled (ezáltal is növelve benned a félelmeket, és aláásva az önbecsülésed), akkor szakítsd meg velük a kapcsolatot. Ha közeli rokonról van szó, akkor pedig próbáld a lehető legkevesebb időt vele tölteni és foglalkozz inkább olyan dolgokkal, amiktől jól érzed magad.

De az is lehet, hogy nem ártana meglátogatni egy jó pszichiátert, mert vannak súlyos esetek, amikor már mindenképpen szükséges a gyógyszeres kezelés is.

2013. júl. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem marad a pszichiáter. Köszönöm a segítséget
2013. júl. 8. 15:21
 4/5 anonim válasza:

Ehhez az intelligenciának és a tudásnak semmi köze. Intelligens embereknél épp úgy előfordulhat a depresszió és szociális fóbia, sőt, valamivel gyakrabban is, mint kevésbé tájékozott társaik esetében, mert hajlamosabbak túlagyalni a dolgokat.

Szerintem egyetlen megoldás a mélyvíz. Félelmetesen hangzik, de a fejlődéshez a saját félelmeinket kell legyőznünk. Ez a Csernus-féle ingerelárasztásos módszer alapja is. Tudom ajánlani több videóját, kiváltképpen ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=4A2OERb5ZnA


Sok sikert! Ha van kedved, szívesen beszélgetek.

2013. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lenne köze?! Abban egyetértek, hogy kiemelkedő intelligenciaszinttel és nagy lexikális tudással rendelkező embereket is érintenek ezek a problémák, de tény, hogy sok esetben épp a tudás és a saját képességek ismerete ad önbizalmat, tehát ez is egy út. Természetesen nem mindenkinek ez a megoldás, de ez is egy megfontolandó lehetőség.
2013. júl. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!