Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek kinek van igaza...

Szerintetek kinek van igaza ebben a kérdésben?

Figyelt kérdés

Egy barátom tartozik nekem 40 000 Ft-tal, régebben ez az összeg több volt, csak azóta tudott fizetni pár részletet ( tehát attól nem félek, hogy nem adná vissza) Viszont nekem szükségem lenn a pénzre ősz tájékán, ezért írtam enki, hogy jó lenne, ha majd addig ezt megoldanánk, viszont mivel most nincs túl jó helyzetben, nem azonnal szeretném, ráér majd őszig,csak addig gondoljuk át, hogy majd én is úgy tudjak kalkulálni. Erre nekem esett, hogy én milyen jól keresek most, és tudom, hogy milyen nehéz helyzetben van, és mégis ezt felhozom neki.És, hogy akkor inkább visszaadja, amint tudja, és ezután ne legyünk többé barátok, ne keressem soha többet, stb.


Engem meg bánt a dolog, lehet, hogy én voltam tényleg érzéketlen, de nem akartam belérúgni, egyáltalán nem ez volt a célom. Egy jó barátságról beszélünk, sokat segítettünk a másiknak, mindent elmondhatunk egymásnak. Az is igaz, hogy vannak érdekes dolgai, mindent támadásnak

vesz, könnyen megsértődik és akkor mennek az ehhez hasonló drámák. De ezt most komolynak érzem. Szerintetek tényleg hibás voltam, amiért ezt most felhoztam? Ill. érdemes küzdeni ezért a barátságért, megkeresni, annak ellenére, hogy aakkor dühében azt mondta, ne tegyem? Én 22/N, ő 23/F


2013. júl. 27. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hmm


szerintem korrekt voltál és jogos a kérésed

és ha ennyire hirtelen ember akkor majd megnyugszik és helyre áll a dolog

neked nem kell pedálozni miatta elvégre ö tartozik neked


és soha nem adj kölcsön barátnak !

2013. júl. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Az résezdröl teljesen korrekt, hogy szeretnéd visszakapni a KÖLCSÖN adott pénzedet. Az, hogy elöre szólsz, hogy pár HÓNAP múlva szükséged van rá, és tervezze úgy, hogy vissza tudja adni, több, mint korrekt töled.

Az, hogy mivel szerinte NEKED jobb a fizetésed, NEKI nem kell visszaadnia a pénzt, vagy csak akkor ha netán neki fölösleg lesz, a részéröl eleve elég szemétség, elvégre éppen azért tudtál neki kölcsönözni, és ahhoz NEKI semi köze, hogy NEKED mennyi a fizetésed. Ha NEKED szükséged van a SAJÁT pénzedre, arra jogod van.


Ha emiatt megszakítja veled a barátságot, akkor nem vesztettél semmit.

2013. júl. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen igazad van. Ne emészd magad. Viszont remélem ebből tanultál. Ne adj kölcsön, csak nagyon közeli családtagnak, akiben maximálisan megbízol! Üzletben nincs barát.
2013. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A "baratod" egy balfax es igy probalja elkerulni a fizetest. A legjobb amit most tehetsz, hogy megegyszer felhivod a figyrlmet hogy kell a penz mielott es utana elfelehthetitek egymast.
2013. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked



Gondolom nem tud fizetni, így most ezzel a sértettséggel, és dühösködéswel prőbálja rádverni a balhét.

Ráadásul érzelmileg zsarol, és bűntudatot akar kelteni (ami sikerült is) hogy te esetleg többet keresel, mint ő.

Amihez az égvilágon semmi köze.



(Amúgy nekem van egy alapelvem, ami nem feltétlen helyes, de a csalódástól megkímél....csak annyit adok kölcsön, amennyit ha nem kapok vissza sem történik semmi, tehát ajándéknak tekintem, ha visszakapom akkor örülök neki. Ezt a szüleim többedik csalódása után tanácsolták, így nem érzet eglepetés. Főleg tudom,mhogy nekem is bűntudatom lenne a visszakéréskor, főleg, ha kérn kell)



Amúgy különösen korrekt volt tőled, hogy jóval előtte szóltál...

Ha kell kérjen mástól, hogy vissza tudja adni, dneked kell az a pénz, nem fogsz te kölcsönkérni amiatt, merttr ő nem adja vissza...oldja meg

2013. júl. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Ismerős helyzet, csak én az exemnek adtam kölcsön 45 ezret, mikor még együtt voltunk. Szakítás után zaklatnom kellett, hogy legalább részletekben adja vissza. Ugyan ilyen stílussal jött rám, hogy ő most milyen szar helyzetben van, (épp össze kellett cuccolnia az új macával), és hogy én meg jól élek.. bla bla bla.. én voltam a szemét, hogy kérem a pénzem.

Azért csinálja ezt veled, mert ismer, hogy lelkiismeretes vagy, így akarja megúszni a visszafizetést. Ennyi! Egyáltalán ne rágódj rajta! Az lenne a normális, ha ő kérne elnézést, hogy eddig még nem törlesztette le, amivel tartozik. Az ilyen ember csak addig barát, míg le tud húzni, hidd el, és kérd a pénzed!

2013. júl. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen neked van igazad, nem értem miért háborodik fel valaki, ha közlik vele normálisan, időben, hogy szeretnék visszakapni a saját pénzüket. Kicsit hisztis a barátod.
2013. júl. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is korrekt voltál, ne bánkódj! Ha neki ez ennyire érzékeny pont, akkor nem is biztos, hogy megérdemli a barátságodat. Semmi illetlenséget nem tettél.
2013. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már párszor szólhattál neki emiatt, ha részletekben adja meg, tehát ne érezd magad rosszul ezért.

Az hogy Te mennyit keresel, őt ne érdekelje.

Én is sokszor adtam kölcsön embereknek, nem adták vissza, ők úgy gondolták többet ért az a pénz, minthogy a barátaim legyenek. Hát ha csak ennyit értem, akkor ennyibe került egy barátság.

2013. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
egy dolgot jegyezz meg: pénzeben, drogban, nőben nincs barátság. Az megint más ha a pároddal közös kasszán vagytok, de ő neked nem a párod ezek szerint. Ha még ő van felháborodva hát legyen, megdolgoztál azért a pénzért nem ingyen adták neked se.
2013. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!