Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudjak feloldódni egy...

Hogyan tudjak feloldódni egy kicsit jobban, és barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és elég félénk, zárkózott típus, de nem 100 százalékig, megpróbálom értelmesen leírni...

Tehát alapvetően nem vagyok egy nagy beszédes illetve barátkozós lány, egyszerűen ha kettesbe kerülök egy emberrel nem tudok semmiről beszélni vele, semmi téma nem jut eszembe, szószerint szorongok és azon kattog az agyam, hogy gyorsan valami témát hozzak fel, de persze hogy ilyenkor semmi nem jut eszembe. Annyira irigylem azokat, akik nem azon agyalnak, hogy na majd most milyen témát dobjak fel, hanem a másik fél kb minden mondatára tudnak valamit reagálni és önfeledten tök jól elcsevegnek. Ez nekem soha nem ment, és ez annyira bánt.

Szóval kettesben nem tudok emberekkel beszélgetni.. De ha társaságban vagyok, akkor detto, azaz tök feleslegesnek érzem magam, mert mindenki beszél mindenről, eldumálgatnak, én meg csak ülök ott, mint egy szobor, semmihez nem tudok hozzászólni, egyszerűen nem jönnek maguktól a szavak, hanem szorongok, és stresszelek, hogy valami jusson már eszembe. Ezáltal nagyon nehezen tudok barátokat szerezni.

Ez az egyik gondom, viszont nem mindig vagyok ilyen.. Hogy is mondjam, osztályomból van 2 lány például akikkel ugye az évek során barátkoztam össze, ők a legjobb barátnőim és velük nincs egy olyan perc, hogy nem beszélünk valamiről. Persze legjobb barátnők, egyértelmű, hogy tudunk beszélgetni/hülyülni. Vannak még az osztályon belül lányok, akik nem legjobb barátnők, de velük is el tudok ökörködni, beszélgetni. Nem akarom tovább húzni-nyúzni, amit észrevettem magamon, hogyha már kialakult egy 'erős' barátság, akkor nincs ilyen 'miről beszéljünk' problémám, de addig hogy ilyen jó viszonyt alakítsak ki 1-1 emberrel, rengeteget szenvedek és küzködök, és általéban nem is jön össze, ezért sokszor már nem is erőlködöm...

Mit tudnék kezdeni ezzel a félénk/visszahúzódó dologgal? Mit kéne ahhoz csinálnom, hogy én is önfeledten tudjak beszélgetni az emberekkel, bármilyen témában. Gondoltam már arra is, hogy ez a jellemző talán a horoszkópomra, de van egy osztálytársam, aki csak 1 nappal született később mint én, belőle meg folyton ömlik a szó.. Tényleg tanácstalan vagyok :(


2013. aug. 9. 02:44
 1/3 anonim válasza:
Mi a horoszkópod?
2013. aug. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez nem horoszkóp-kérdés, hanem személyiség-probléma. bizony az elég nagy gond, ha "intimebb" kapcsolatot nem tudsz kialakítani másokkal, értve ez alatt mindazt, amit leírtál.


ennyi idősen egyébként már úgymond "segíteni" ezen nem nagyon lehet, pontosabban csakis TE magad tudod ezeket a fenntartásokat, ill. az egész stresszállapotot kezelni. annyiban lehetne persze kutakodni, hogy mi gátol, de kemény mélylélektani munka az, nem egyalkalmas "megbeszéljük és kész" kategória.

Egy ilyen személyiség mögött nagyon mély motívumok húzódnak, amelyeket nem árt felszínre hozni, ez tény, de semmiképpen se hagyd magad ilyen horoszkópos marhaságokkal félrevezetni, mert a gond megmarad vagy még rosszabb lesz a helyzet. Tudom, divatos, de hagyd a fenébe, a hülyeségre mindig van vevő ...

2013. aug. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
én szívesen ismerkednék veled:) hol laksz kedves kérdező?:)
2013. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!