Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért én vagyok mindenki...

Miért én vagyok mindenki lelki szemetesládája?

Figyelt kérdés

Körül vagyok véve energiavámpírokkal. Mindenki panaszkodik, én pedig éjszakába nyúlóan tanácsokat osztogatok, amiket nem fogadnak meg. Egyik sem kérdezné meg, hogy velem mi van, órákat panaszkodnak ugyanarról. Nem arról van szó, hogy nem vagyok jó baránő és nem hallgatom meg, de nagyon elegem van a sok nyivákolóból, aki nem veszi észre hogy sokkal fontosabb dolgok is vannak aminek örülniük kellene, mint ami miatt nyivákolnak.

Folyamatosan rajta vagyok a leépítésükön, de ZAKLATNAK. Kezdek beleboldondulni abba, hogy mindenki engem terhel és az én energiámat szívja, amiből amúgy nem sok van.

Hogyan lehet ezektől egszabadulni?


2013. aug. 23. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Több lehetőség is van:

1. Megszakítod ezekkel a barátokkal a kapcsolatot teljesen.

2. Amikor elkezdenek panaszkodni te rájuk "kiabálsz", hogy hagyják már abba a nyávogást, saját magukra vessenek ha problémájuk van, mert te már százszor adtál tanácsot, de semmit sem fogadnak meg, úgyhogy innentől nem akarod hallgatni tovább.

3. Amikor elkezdenek panaszkodni, kezdj el te is panaszkodni (akár egy kitalált dologról), hidd el, abba fogják hagyni!

4. Ha elkezdenek panaszkodni, tereld el a témát valami más témára, valami vidámabbra!

2013. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De te ezt miért hagyod?

Néma gyereknek... tudod.

2013. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tudom, de túl nagy szívem van és mindig azt gondolom, h nem szabad megbántanom őket. közben meg ki van a tököm azzal, hogy rám senki se kíváncsi csak reggeltől estig panaszkodnának
2013. aug. 23. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy amikor elég lesz a sztorijukból, akkor finoman felhozod, hogy mindig csak az ő életük a téma, hadd meséld el gyorsan hogy a múltkor mi történt veled.. nézd, igazából te semmit se teszel ez ellen, nem is várhatod el, hogy másképp kezeljenek. Aki hagyja, hogy éjszakába nyúlóan lehessen nyaggatni - és semmit sem kér cserébe, még egy hozzá intézett "hogy vagy"-ot se - az megérdemli, hogy nem hagyják békén. Szólj érte, találd meg a módját, ha idegesít. Az élősködő ember nem fogja észrevenni, hogy fáraszt téged, csak te fogsz meghülyülni és ideggörcsöt kapni, hogy nem hagynak békén.
2013. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jószívűség, hanem hülyeség, ne is haragudj.


Az nem jószívű, aki csak megjátssza, hogy szívesen hallgatja a másik gondjait, de közben terhes neki, és egy fórumon panaszkodik miatta. Legfeljebb álszentség.


Azt megértem, hogy nem szereted ezt csinálni - én sem viselném el -, de akkor tessék ennek hangot adni, nem itt a fórumon, névtelenül, hanem felvállalni ezt az icipici kellemetlenséget, és a barátoknak nyíltan megmondani (vagy minimum éreztetni), hogy ezt NEM.

Ezt nevezik gerincességnek.

2013. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!