Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van igaz barátság, vagy ez is...

Van igaz barátság, vagy ez is csak filmekben létezik, mint az igaz, önzetlen szerelem?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve,nagyot csalódtam a legjobb barátnőmben.Új munkahelye van fél éve,nem jó társaságban van,megváltozott.Egy buli alkalmával csúnyán beszélt velem és még pár barátunkkal.Én szóltam neki,hogy ne használjon olyan szavakat velünk szembe,mert mi sem beszélünk úgy vele.Vitatkoztunk egy kicsit,én normális hangnembe mondtam el a véleményemet,ő kicsit hangosabban.Ennek egy hónapja,azóta nem beszéltünk.Nekem 2 hete volt egy műtétem,azóta sem épültem fel,de ő meg sem kérdezte mi van velem.Én bármennyire haragudnék rá,ha ő beteg lenne,biztos mellette lennék,de ő nem.18 éve vagyunk barátnők,összevesztünk már párszor,de mindig úgy békültünk ki,hogy én próbálkoztam,akkor is,ha nem voltam hibás,mert ő büszke.Nem tudom mennyire igaz barátnőm.
2013. aug. 24. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gonosz ember, aki csak heccből barátkozik, barátkora mindenkinek szüksége van. Szóval mindenki, akivel barátoknak nevezitek egymást, igazi barátod. Csak legfeljebb egy konfliktus tönkreteszi, vagy idővel elhidegültök egymástól. De ettől még miért ne lehetne igazi?

Mindenesetre jobbulást! :)

2013. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok esetben, és itt is az volt a baj, hogy nem egyenrangú felek voltatok, mindig inkább te raktad oda magad jobban. Aztán ha egyszer jön valami probléma mindig az a fél megy bocsánatot kérni amíg egyszer rá nem un és ott vége is a dolognak.

Én hiszek az igaz barátságban még ha nekem eddig nem is adatott meg, mert szerintem hinni kell benne. Én is kerültem már hasonló barátságokba, mint amilyenbe te, és mindig is nagyon zavart. Főleg mikor ráeszméltem, hogy a másik fél közel sem tartja olyan fontosnak ezt a barátságot, mint én.

2013. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Várj még egy kis darabig, ha tényleg a barátod, akkor elmegy , és vagy bocsánatot kér... ha meg nem akkor nem... amugy jobbulást :)
2013. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én folyamatosan azon gondolkozok,hogy kibékülünk-e valaha,nagyon idegesít a dolog.Neki eszébe se jut azt mondani,hogy bocsi,nem kellett volna csúnyán beszélnem veled.Engem jobban idegesít a dolog,mint őt,pedig én sokkal több emberrel vagyok körülvéve,több a barátom,összetartóbb a családom,szóval fordítva kellene lennie.Ő szinte egyedül van,mégis jó így neki.Nagyon sajnálom a dolgot,de nem lehet az,hogy mindig én menjek hozzá.
2013. aug. 24. 13:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Két komoly barátságom volt az életemben. Az egyik majdnem addig tartott, mint a tiéd. Egyszerűen egyoldalú volt, amit meguntam. Ezután még egyszer megpróbáltam felkeresni, de hiába, megígért valamit, azóta sem hallok felőle. A másik is hosszú ideig tartott, itt irigység miatt lett vége, erre már utaltak jelek korábban is, hogy kerül és próbál kitérni a megkeresésem elől. Végül ami neki nem jött össze, nekem megadta a sors és ettől fogva már nem beszélhettünk barátságról, néha megszokásból beszéltünk. Itt is próbálkoztam jó idő elteltével, de süket fülekre talált. Szerintem nincs olyan, amire gondolsz. Van olyan, hogy kit és kiket és mennyi időre sodor az élet melléd, mert dolgotok van egymással.
2013. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az irigység sajnos nálunk is jelen van.Nekem sokkal jobban alakult eddig az életem,mint neki,minden téren és a vitatkozásunk során a "fejemhez is vágta" ,hogy "könnyű" nekem.Szerintem arra gondol,vagy mondta is,hogy nagyra vagyok,el vagyok szállva magamtól,mert nekem anyagi téren is sokkal több van,mint neki,de attól még próbálok normális lenni,mindenkivel,vele is,kedves vagyok és megértő.Egy másik barátnőm szerint nem kellett volna neki "visszaszólnom",mert hát tudjuk,hogy ő ilyen nagyszájú,el kell neki nézni.De hát senki nem beszél csúnyán velem a családtagjaim közül sem,mért kellene ezt nekem elnéznem?
2013. aug. 24. 14:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt neked kell érezni, meddig tartson ez a kapcsolat.
2013. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az igazi barát nem ilyen! Mi is összekaptunk régen a csajokkal, de az pár perces mosolyszünet volt. Ha ilyeneket vág a fejedhez a csajjal komoly gondok lehetnek, és ezt nem bántásból mondom.
2013. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!