Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Te is jártál már úgy, hogy...

Te is jártál már úgy, hogy sok emberre azt hitted, hogy barátod, közben csak kihasznált? Nem jobb, ha az embernek 1 barátja sincs, mitn 100 aki kihasznál?

Figyelt kérdés

Nekem megszámlálhatatlan barátom volt, vagyis annak hittem őket. Mindig jó voltam arra, hogy "hé kölcsön tudod adni, tudsz segíteni?" utána meg egyszerűen le lettem tojva, többé nem kerestek, ha én kerestem őket, nem vették fel a telefont, vagy rám se köszöntek az utcán...


És ez szar érzés, mert tényleg nagyon sok ember megcsinálta ezt. Azt hittem tényleg barátok vagyunk, de csak akkor voltam a barátjuk, mikor nem akartak egyedül lenni, vagy unatkoztak...


Úgy érzem, inkább ne lett volna se mint hogy átvág ilyen sok ember.


Kinek jobb? Akinek e1 sincs, vagy akinek van 1000 de egy se igazi?



2013. aug. 27. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam már így párszor.A lényeg hogy ne hagyd magad kihasználni.
2013. aug. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokszor jártam már én is így. Általában a jóindulatú, segítőkész embereket használják ki, és nagyon hamar természetesnek veszik, hogy mindenben számíthatnak rád. Ezek az érdekbarátok. Amikor meg nincs szükségük semmire, eszükbe sem jutsz.

Nekem a legfájóbb az volt, hogy 18 év után kellett rádöbbennem arra, hogy aki a legjobb barátjának nevez, az is csak az érdekek miatt "állt mellettem". Persze nem állt mellettem, csak a nagy szavak voltak mindig is, de ha nekem lett volna rá szükségem, akkor is csak magamra számíthattam, mert most ez van, most az van, most ezért nem jó, most azért nem jó...

Most pedig ott tartok, hogy nem érdekel, hogy van-e valaki, vagy nincs, akit barátnak nevezhetek. Van néhány ismerősöm, akikkel tartom a kapcsolatot, vannak közös programjaink, de egyiktől sem számítok semmire. Így nem érhet meglepetés.

2013. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltok ilyen "barátaim". Aztán azt hittem tanultam belőle, erre még többször is elkövettem ezt a hibát. Általánosba volt ez nagy divat. Most 16 vagyok és ott tartok, hogy vannak barátaim, de nem fogok bennük megbízni teljesen. Nincs olyan ember, aki minden titkomat tudja, inkább mindenről mással beszélek. Nekem így teljesen jó. Meghúztam egy határt. Ha valaki, akivel jobban megvagyok kér tőlem valamit megcsinálom, de csak akkor ha nekem nem lesz tőle rossz. Szerintem inkább ne legyenek barátok inkább csak haverok, minthogy kihasználjanak. Vagy hát ha csak kihasználnak eleve nem barátok.
2013. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik változat sem jó. Az embernek szüksége van legalább egy társra, akivel elbeszélgethet, akibe megbízik. Legalábbis nálam így van.

Engem is sokszor használtak ki, és még mondhatni gyerek vagyok. A barátaimnak hitt valakik közül csak ketten kerestek a nyáron őszinte szándékokkal. A többi meg ugyanúgy "segítségre szorult".

Így oda jutottam, hogy jobban megbízok idegenekben lassan, mint azokban, akiket ovis korom óta ismerek.:) 15/L

2013. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is jártam így.

Volt egy lánybarátom akiért mindent megtettem, kisérgettem ido oda este,mindig elé mendtem mert ő kérte még a barátaimat is ott hagytam miatta mert azt hittem hogy ő az egyetlen barátom akinek el merek mondani mindent és meg bízhatok benn. Ja aztán jött egy hazug ember bejelölte face-n,össsze vissza hazudott hogy én azt mondtam a barátom ról hogy egy k...va meg minden és ezt ő elhitte.Nem nekem hisz aki mindig mellete volt ha baja volt,vagy épp a barátai hátat fordítottak neki és én ott voltam vele és azt kapom vissza hogy nem nekem hisz hanem egy hazug idegennek. Senkibe nem lehet megbízni sz@rj le mindenkit és csak azzal barátkozz aki megérdemli.

2013. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!