Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátomat vesztettem...

A legjobb barátomat vesztettem el, szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

15 éve ő a legjobb barátom, akivel mindent megosztok, testvéremként kezelem, többet foglalkoztam vele, mint saját magammal. Ha bármit tehettem érte, amitől haszna származik annak örültem.

18 éve ismertem meg, általános iskolások voltunk, nagyon régen volt már. Akkor még mind a ketten visszahúzódóak voltunk, így könnyen megértettük egymást. Mindig tudtuk, hogy mit csináljunk, ha a másiknak szar kedve volt, olyan mintha egymás testvérei lettünk volna. Egész nap együtt lógtunk. Nagyon nagy kockák voltunk, imádtuk a számítógépet mind a ketten. Ahogy idősebbek lettünk, közeledtünk a 16 felé, kezdtem kimozdulni a gép elől, ismerkedtem több emberrel, később egyetemre kerültem így eltávolodtunk egymástól, de ez nem számított, ezt a barátságot nem veszélyeztette a távolság, ha nem is beszéltünk több napig, hetekig és később találkoztunk tudtuk, hogy semmi nem változott. Ő sajnos még mindig a gépnél maradt, nem sok barátja volt, mondhatni csak én, az egyetlen barátja akire tényleg számíthatott bármiben. Neki sajnos van egy problémája, ami miatt nehéz az ismerkedés, de ez most lényegtelen. Én kinyíltam teljesen, szinte az egész egyetem buliból állt, több száz embert ismertem meg, sok jó barátom lett, de olyan, mint amilyen ő, akivel minden titkomat megoszthattam, olyat nem találtam. Próbáltam kimozdítani otthonról, bulizni hívni, bemutatni több embernek, lányoknak, de ő csak kifogásokat talált, soha nem jött sehova. Ha meg azt mondta, hogy eljön és lebeszéltem vele, hova jöjjön, nem jött. Próbálkoztam több éven keresztül folyamatosan, de nem hatotta meg. Csak a gép, csak a játék... neki ez lett az élete. Már nem volt közös témánk sem, mert folyton csak a játékról tudott beszélni. A sok próbálkozásom után betelt a pohár, úgy döntöttem egyeltalán nem érdekel, csináljon amit akar. Se barátja, se barátnője. Már több mint 1 hónapja nem írt rám és én se rá. Nagyot csalódtam benne. Mit kellene tennem? Nekem ez a barátság nagyon fontos és nem akartam elveszíteni. Csak nekem lett volna fontos? Nem hiszem el, hogy ennyire nem érdeklem.



2013. szept. 5. 00:48
 1/9 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nehéz, de én beleképzeltem magamat a barátod helyébe. És hidd el nekem nagy szüksége van rád. Az a baj tudod hogy olyan hamar feladjuk..Nem lenne szabad lemondanod a barátodról. Haverod lehet száz, de csak egy olyan ember van akit igaz barátodnak hívhatsz. Mivel tudom milyen az amikor nem akarsz másokkal találkozni meg bulizni menni, sőt inkább azt mondanám hogy szerintem egyszerűen nem tud elmenni, és ő erről nem tehet.Betegség is van ilyen! Neki két biztos pont van/volt az életében te és az internet. Te hamarabb kiléptél ebből a világból, de ő benn ragadt. Miért olyan fontos neked hogy ő is ugyan azt az életet élje mint te? Az élet sajnos vagy nem sajnos megfogja tanítani neki azt hogy nem abból áll a világ meg a mindennapok hogy csak a játékok és csak a gép.. Elhiszem hogy baromira bele fáradtál a próbálkozásba hogy bele rángasd a való életbe, de lehet ő meg abba fáradt bele hogy te meg akarod változtatni és azt szeretnéd hogy azt tegye és úgy ahogyan te. Addig voltatok barátok amíg te is szerettél a gépen játszani? Most már hogy külön utakon jártok így már nem? " Se barátja, se barátnője" Vajon neki milyen lehet most? Neked ott a száz barát,haver ő egyedül van. Szerintem senki nem érdemli meg a magányt. A barátja voltál/vagy ennyi időn keresztül, ne hagyd őt egyedül a nehéz időkben sem! :-)

2013. szept. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Azért fontos nekem, hogy kijöjjön a gép elől, mert énis voltam ott és tudom, hogy sokkal jobban érezné magát, ha minél több embert megismerne, kipróbálná azokat a dolgokat amiket én is és megtalálja végre az igazit. Már a 30 felé közelítve szeretném, hogy legyen mellette egy nő is és ne csak én. Sajnos hallássérült és nem nagyon tud érvényesülni, bulikban végképp nem. Most is barátok vagyunk, vagyis én még mindig a barátomnak tartom, csak az a gond, hogy vele már nem találom meg a közös hangot. Én annyi mindent mesélek mindig neki, hogy mi történt velem, de jó lett volna ha ott lett volna ő is különböző eseményeken amin én részt vettem, de ő nem nagyon tud másról beszélni, mivel csak otthon van és a gép előtt ül. Ezért is szeretném kicsit kimozdítani, hogy úgy tudjunk beszélgetni ahogy régen, de most másról, a való életről. Mit csinált, merre járt, kikkel ismerkedett stb. Én tudom a legjobban, hogy ő nem érdemli meg a magányt. Odaadnám érte a fél fülem, ha ezzel megoldódna, de sajnos ez nem így megy. Hiába próbálkozok számtalanszor, egyszerűen lehetetlen. Nem tudom mit kellene tennem vele... pedig én ismerem a legjobban.
2013. szept. 5. 01:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyszerűen nem ugyanarra vitt az utatok, ahogy felnőttetek. Ez van.
2013. szept. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha tényleg fontos neked, és úgy érzed hogy te is fontos vagy neki, akkor fogadd el őt úgy ahogy van. Lehet hogy ő úgy boldog hogy gépezik. Attól még elmehettek programokat csinálni, vannak kiállítások számítógépes játékokról meg ilyen rendezvények, arra elmehetnétek együtt. Ezzel egyrészt már közösségbe vitted, másrészt olyat csináltok amit ő is szeret. Lehet hogy nem sok barátja lesz a későbbiekben, de lesz egy pár, és te is köztük maradsz :)

Ha számítasz neki és ő is neked akkor ne add fel ezt a barátságot mert hidd el hogy fáj neki hogy nem fogadod el ahogy van és hogy te a többi barátodat választod. Ő színesíti a barátaid palettáját, fogd fel úgy hogy ha épp játékokról akarsz dumálni vagy gond van a gépeddel akkor van aki segít :) És ha neki csaj kell akkor van egy barátja akihez fordulhat.

Sok sikert :)

2013. szept. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felemelném, és addig nem nyugodnék, amíg helyre nem billen.Szedd ki belőle, hogy ő hogy érzi most a dolgokat. A sérültsége meg nem olyan amiért a lányok nem állnának vele szóba, tehát önsajnálatba sem kell hajszolni.
2013. szept. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy is: egy csomó fantasztikus hallássérült emberke avn a világban, akinek semmi oka kissebbnek éreznie magát, mert kenterbe veri a hallókat az élet számtalan területén.
2013. szept. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is fogadd el úgy ahogy van, ne próbáld megváltoztatni, mert ezzel hatalmas súlyt teszel a hátára, úgy fogja érezni, hogy nem felel meg neked és ezzel mégjobban magábazárkózik.

Lehet, hogy neked unalmas amikről ő beszél, de hidd el, hogy neki fontos, hogy van kivel megbeszélje ezeket, most te kell jobban mellette állj. A férjemnek is van egy ilyen haverja, jó mondjuk ő nem ennyire kocka, de kb. Régebben nős volt ő is, de elvált, azóta semmi nem érdekli, csak a gép meg a játékok. Semmi másról nem lehet vele beszélni. A fréjem is únja kicsit, de mellette áll, mert nincs mit tegyen.

Ha már ennyiszer próbáltad hívni és nem ment, akkor fogadd el, hogy nem akar és kész. Nekem is voltak olyan haverjaim, akikkel azért romlott meg a kapcsolat, mert ők csak a bulizásból álltak ki, folyton hívtak engem is, nekem meg semmi kedvem nem volt. Elegem lett és nem kerestem többet őket. Igaz, hogy ez más, mert ők csak haverok voltak, de baromi frusztróló volt, hogy állandóan hívtak és mindig nemet mondani.

esetleg csináljatok programokat csak ketten. Üljetek be valahova sörözni, pizzázni, menjetek sétálni, kiállításra, moziba.

Semmiképp ne távolodj el tőle!

2013. szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vállára, nem hátára, bocsi
2013. szept. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a leírásodból az szűrődött le, hogy teljesen át akarod őt formálni a te képedre, ami neki nyilván nem tetszik.

Egy kicsit te is alkalmazkodhatnál hozzá...pl ne olyan bulikba hívd el, amibe Te egész biztosan jól éreznéd magad, hanem próbálj egy kicsit az ő ízléséhez is igazodni.

Nem gondoltál még arra, hogy lehet hogy szívesen kimozdulna veled csak nem épp azzal a társasággal és nem arra a helyre, ahova te vinni akarod?


Én egyébként megértem a barátodat, mert én is ilyen voltam nagyon sokáig. Volt nekem is egy legjobb barátom...hát annak is szépen kinyílt a csipája, új barátokat szerzett és egyfolytában semmi pénzt nem sajnálva bulizott. Én pedig egyszerűen nem voltam ilyen...azóta változott a helyzet, de nem neki köszönhettem és azóta már nem is tartjuk a kapcsolatot.

Egy jó tanács: ne így próbáld meg őt kicsalogatni, mert nem fog sikerülni. Olyan helyekre próbáld őt elhívni, ami biztos tetszene neki IS.

Azt pedig végképp ne emlegesd, hogy jó lenne már ha lenne nője. Ezt felejtsd el, mert ettől csak még rosszabbul fogja érezni magát. Úgy érzi majd, hogy ez követelmény. És egész biztos nem fog neki jól esni, hogy még a legjobb barátjától is ezt kell hallgatni, gondolom nem csak te veted ezt a szemére.

Nekem is mondogatta volt legjobb barátom, hogy igazán lehetne már valakim...mondta ezt azután, hogy egy hetesek lettek a párjával. Hát mondanom sem kell nem is vágytam többet úgy igazán a társaságára.

Ne kövesd el ezeket a hibákat, mert akkor ami sorsunkra fogtok jutni. Még meg tudod menteni a barátságotokat csak figyelj oda, hogy az ő ízléséhez mérten válassz közös programot...nyilván ne olyat amit te öt percnél tovább nem bírnál, de nézd azt is, hogy ő nem az a 1000 emberrel együtt bulizós fajta.

Sok sikert!

2013. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!