Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert kell megosztani az...

Miert kell megosztani az etelem a barataimmal?

Figyelt kérdés
Most mentem 9.-Be es a barataim mindig mindennel megkinalnak. Csoki, suti, gumicukor, DE meg a szendvicsukkel meg a reggelujukkeel is, hogy kerek-e belole. Ha megszolalok, hogy 'huu de ehes vagyok' mar veszik elo a taskabol az etelt, hogy kerek-e?! Sose fogadom el..max. A nasikat. Viszont tolem is elvarjak, hogy megkinaljam oket es, ha nem akkor meg kerdezik, hogy kaphatnak-e?! En nem vagyok irigy meg semmi, de most azert maradjak ehes, mert ok kernek belole? Az az en kajam, azert vittem, hogy jollakjak vele. Es szerintem az is hulyeseg, hogy ok a sajat reggelijukbol akarnak adni, mert azt meg ok vettek azert, hogy jollakjanak. Persze, ha van nalam valami nasi akkor nagyon szivesen megkinalom oket. De a tobbit tulzasnak tartom. Szerintetek?
2013. szept. 5. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlzás, ha a szendvicsből kínálnak meg. A nasi az érthető valamelyest. :)
2013. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hűű, ilyenre én is emlékszem a gimiből! Persze az ember nem akar smucig lenni, de hát istenem... örültem sokszor, hogy legalább egy nyavalyás szendvicset tudtam vinni aznap meg egy müzliszeletet.. Én volt, hogy megmondtam, hogy ennyi mára az össz kajám és baromira szükségem van rá! Aki nem fogja fel, netán fennakad rajta, az annyit is ért, mint barát. Nyilván, ha volt miből, akkor megkínáltam őket én is, de azért kínos volt néha... ne hagyd magad!!! :)
2013. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, csak uj emberek meg minden es nem akarok elottuk irigynek tunni. Nem kene, hogy ez legyen az elso benyomasuk rolam. Ma pl. Volt nalam egy kis csoki, na ha most 5en odajonnek nekem mi marad? Igy bementem a wc-be es ott ettem meg. Nagyon gaz ez az egesz helyzet.
2013. szept. 5. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a nagyon szoros baráti körrel volt ez az osztogatás, konkrétan két-három ember. De általában akkor is csak nasiból, kakaós csigából, csokoládéból, esetleg pár korty az innivalóból. Szendvicsből ritkán szokott lenni kérés, az csak akkor volt, ha valami különleges volt benne, rántott hús, fasírt vagy valami, és akkor mindig kérdeztük, hogy "kérsz egy harit? :)"


Meg esetleg olyan szokott lenni, ha valaki nem kérte a szendvicsét, akkor megkérdezte a másikat, hogy kéri-e, mert ő nem éhes, nem szereti.


Egyébként nem kell megosztani az ételt, nem kötelező. :)

2013. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az lol nálunk ilyen még véletlenül sem fordulna elő soha... De amúgy igen elég nagy túlzás ez... De egyszerűen mond meg nekik, hogy nem, mert te éhes vagy és kell neked és nincs fölöslegbe...
2013. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is állandóan megy a "van kajád???"

Azt kell mondani, NINCS! :)

Az én számból is minden áldott nap kinézik az ennivalót, nem kell velük törődni. Ha kuncsorognak, mutass nekik egy blokkot amin felvágottat meg zsemlét vettél :D

2013. szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel ez nekik is új helyzet, szerintem így akarnak beilleszkedni. Nálunk is volt hasonló anno, aztán szépen mindenki leszokott róla. Szerintem, várj egy kicsit a dologgal, hátha abbahagyják maguktól. Ha nem akkor szerintem elég, ha te nem fogadod el és nem is adsz nekik. Egy idő után biztos leesik nekik, hogy neked ez egy kicsit sok. Azért ne hagyd magad elnyomni, hogy neked keljen a mosdóban enned.
2013. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!