Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy tesi tanár óráján...

Ha egy tesi tanár óráján meghal egy diák, úgy, hogy nem Ő volt a hibás és mindent megtett, kerülhet börtönbe?

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 23:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ennek nagyon kicsi az esélye. Ha mondjuk szívbeteg egy gyerek akkor azt úgyis tudja és annyira terheli amennyire lehet. Ha meg nem tudta akkor nem felelős. Vagy mire gondolsz? Baleset?
2013. jún. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem követett el hibát akkor nem!De itt van egy olyan eshetőség hogy nem követelhet minden diáktól egyformán mindent.Nekem volt egy szertorna bolond tanárom akinek megmondtam hogy nekem semmi tehetégem ehhez és nem megyek a gyűrűre mert nem akarok leesni.
2013. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem követett el hibát akkor egyértelmű hogy nem csukják le.

Simán lehet egy gyerek rosszul úgy az órán hogy nem volt előjele meg senki nem tudott róla semmit, akkor a tanár sem tehet róla igazából, akkor az iskola orvost veszik elő ha valamit eltitkolt vagy nem intézkedett amikor tudta előre hogy gáz van, de akkor sem feltétlen mert sok fiatalnál is lehet váratlan szívmegállás, előjel nélkül.

Ha a tesitanár látja a diákon hogy rosszul van és nem meg játsza akkor úgy is elküldi pihenni. Ilyen esetben maximum akkor lehet börtön belőle ha esetleg nem tudta jól az elsősegély nyújtást, de még akkor sem feltétlen, csak nagyon indokolt esetben és akkor is elsősorban az igazgatót veszik elő hogy tudta-e hogy az alkalmazottja nem tudta az elsősegélyt.

Szóval ez inkább ilyen bonyolult jogi dolog az egész. Erre egy ügyvéd adhat pontos, értelmes választ.

2013. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyzetfüggő. Ha haláleset történik, akkor nagyon alaposan kivizsgálnak minden körülményt, és meghallgatnak mindenkit aki jelen volt.

Pl nálunk volt egy tanár általánosban, akinél nem volt apelláta, mindenkire rákényszerített mindent. Az egyik gyerek annyira rettegett a bukfenctől (attól az érzéstől, hogy fejjel lefelé van, még ha csak egy pillanatra is) hogy ha csak meghallotta, sírni kezdett. Ennek ellenére mindig kikényszerítette belőle a tanár, így minden óráról sírva jött el.

Mígnem az egyik ilyen kényszerített, rásegítéses (lenyomásos...) bukfencnél akkorát nem roppant a gerince, hogy mindenki azt hitte eltört...kijöttek a mentők is, volt belőle balhé.

Elsőre persze annyi derült ki, hogy véletlen megroppant a gyerek gerince bukfenc közben. Aztán a diákok szépen elmondták hogy a tanár nyomta le. Ha meghalt volna, annak a tanárnak annyi.

Viszont egy olyan esetben, amikor tényleg nem a tanár miatt történik valami, akkor természetesen nem kerül börtönbe, amennyiben sikerül bizonyítania hogy nem volt hozzá semmi köze.

2013. jún. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonyíthatóan nem ő volt a hibás, és mindent megtett, akkor nyilván nem, de azért nem ártana tudni, mi történt pontosan. Nem mindegy, hogy a gyerek leesett a kötélről, vagy esetleg rosszul lett, vagy más...
2013. jún. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jelen esetben saját magamra gondolok, itt nem történt haláleset, de közel álltam hozzá. Elég magas pulzussal küzdök, ezt a tanár is tudja, de Ő rengetegszer megmondta, hogy nem szabad futnom. Viszont nem egyszerű három osztályból 1 gyerekre figyelni egy akkora helyen. Én mindig lefutottam, amit kellett, nem gondoltam, hogy bármi bajom lehet, de a csütörtöki pulzusmérő futásnál rosszul lettem és majdnem meghaltam. A tanár most engem hibáztat, hogyha Én ott meghalok, akkor Ő megy a börtönbe. Ezért kérdeztem, mert Én vagyok a hibás, megszegtem a határozott tiltàsát, Ő viszont mindent megtett, hogy "megmentsen".
2013. jún. 3. 04:22
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Értem hogy beijedt, hiszen ismert problémáról van szó, és nehezen mossa le magáról, hogy nem ő kényszerített a futásra.
2013. jún. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha önként keresed a bajt, akkor magadra vess.

Ha nem akarsz vele kibabrálni a következő ilyen akciódnál, akkor közjegyző és két tanú jelenlétében írjál egy papírt, hogy tudomásul vetted a határozott tiltását, és saját elhatározásból, saját felelősségedre futsz.

2013. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne is haragudj, de nem sok eszed van. Egyrészt, ha tényleg belehalsz/maradandó bajod lesz, szerencsétlen tanárnak tönkreteszed az egész hátralévő életét. Inkább örülj neki, hogy létezik még ilyen oktató, aki odafigyel a diákjára és aggódik érte, nekünk a gimnáziumban annak idején le kellett futni a 3 kilométert, asztmásan, náthásan, lázasan, törött kézzel, mindenhogy, ha nem volt felmentésünk, akár halottak is lehettünk volna, akkor is átrugdalnak a célvonalon... másrészt meg a saját egészségedet teszed kockára, mikor "nem hiszed, hogy baj lesz belőle". Ugye tudod, milyen sérülékeny az emberi szív, és milyen kevés kell hozzá, hogy örökre leálljon? Legközelebb ne szórakozz ezzel légyszíves, vedd komolyan az utasításokat. Ja, és menj el orvoshoz, nézesd meg a szívedet.
2013. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vagy felmentve????
2013. jún. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!