Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ha valaki mindig...

Szerintetek ha valaki mindig őszinte, mindig kimondja, amit gondol, annak kevesebb barátja van? Én sajnos ilyen vagyok és azt veszem észre, hogy egy idő után lemorzsolódnak mellőlem az emberek. Ez a tulajdonságom lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

2013. szept. 18. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, én is ilyen vagyok. Kevés barát, de értékesek és tudsz velük haladni, hasznos dolgokat megbeszélni.

Egy idő után rájössz, hogy mennyire sok időt vesztegettél el csak haverokkal és nem barátokkal ... A kettő között hatalmas a különbség, csak gyomlálni kell és csak a termésre összpontosítani. A színészkedő emberekről nem is beszélve.

2013. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van aki hajlamos a bunkóságára azt mondani, hogy ő csak őszinte, te meg csak túlérzékeny vagy. Az őszinteség néha lehet durva is és szerintem ha kedvelsz valakit néha egyszerűen nem lehetsz teljesen őszinte.
2013. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az őszinteség és a kegyetlenül mindent kimondás között óriási a különbség. Nem érdemes sok esetben elmondani amit gondolsz. Súlyozni kell a dolgokat. Ha valami kárt okozna neked, vagy másnak és azért állsz ki, akkor érthető. De mindenről mindig véleményt mondani butaság. Elüldözöd magad mellől a barátaidat is. Mindenki követhet el butaságokat, Ha abból neked semmi károd, miért kell szembesíteni vele? Nem okozhat örömet senkinek. például, ha egy ismerősöd kihívóan öltözködik, akkor neked helyre kell tenni őt? Nem! Az az Ő dolga, te meg megjegyzed magadban, hogy ez nem előnyös neki, mert kövér hozzá. Mit gondolsz hogy esne neki, ha a szemébe mondanád, amikor Ő jól érzi magát benne?

És ehhez hasonlók.

2013. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es! És honnan tudom, hogy esetemben melyikről van szó, bunkó vagyok vajon vagy őszinte?
2013. szept. 18. 20:59
 5/5 Mirk ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az emberek nem akarják hallani az igazságot. Senki. Soha. Főleg ha róluk van szó. Nem azért kérdezik a véleményedet, mert azt akarják hallani, hogy "ronda vagy, kövér vagy, bunkó vagy, nem vagy segítőkész, nem tudsz táncolni és nem kedvelem az új pasidat".

Az igazságot mind látják a tükörben, vagy tudják maguktól. Másoktól egy szebb, jobb "igazságot" akarnak hallani. Ezért van kevés barátjuk az őszinte embereknek. Sőt az emberek egyenesen lebunkózzák azt aki őszinte, mert társadalmilag sajnos elfogadott és bevett szokás, hogy "nem illik" másról negatív, vagy sértő de emellett teljesen igaz véleményt megfogalmazni.

Egyszóval kérdésedre a válasz: igen.

2013. szept. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!