Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemista lány "vs" egyeteme...

Egyetemista lány "vs" egyetemet nem végzett srác?!

Figyelt kérdés
Üdv! A kérdésem egyszerű, mégpedig annyi hogy szerintetek egy egyetemista lány és egy sima érettségivel és szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkező srác között alakulhat-e ki párkapcsolat. Az előítéletek és egyéb opciók miatt kérdezem, esetleg ha működne is valószínűleg a családja sem fogadna el, stb! Ilyen vagy ehhez hasonló tapasztalatokkal ha rendelkezik valaki vagy csak beleképzeli magát a szituációba és tudna rá érdemleges választ adni, nekik nagyon megköszönném.
2013. szept. 19. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért ne alakulhatna? Szerintem simán, "csak" érettségije van és szakmunkás bizonyítványa attól nem azt jelenti hogy nem is keres jól, vagy netán értelmetlen lenne.

Na meg amúgy is nem attól függ egy párkapcsolat, hogy kinek milyen végzettsége van.

2013. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem végeztem egyetemet csak szakmunkás meg éretségi és egyszer jártam úgy hogy a barátnőm anyja nekem eset (második találkozás) hogy nincs diplomám, nem érek semmit, ócska melós nem viszem semmire. Jól elhordtuk egymást mindennek egy kis szópárbaj. A közben élettárssá lépett barátnőm elment hozzá néha és két év után elhívott magához. Mivel továbbra sem éreztem őszintének a barátkozást mert a hátam mögött még mindig sumákolt. Nem mentem vagy három évig mire igazán elfogadott. Csak egy kis türelem kellett :)
2013. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Asszem az a szabaly, hogy nics szabaly. Amig sok közös témátok van, addig nem baj. Ha nagyon nagy a szakmai különbség, teljesen másfajta körökbe jártok, Foci+Kocsma vs. filozófia+színház, az lehet zavaró, de mivel fiatalok vagytok, egymást is alakítjátok, szóval akármi lehet.

Meg állítólag vannak olyan emberek (eredményes pasik), akiknek elég, ha a partnerük felnéz rájuk... de, nekem ezt elképzelni is nehéz.

30+,Ffi

2013. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok..

Van olyan rokonom, akinek szakmunkás bizonyítványa van, és érettségije (nem biztos, hogy van) kint dolgozik Németországban, és megkeresi azt a havi 1 millió forintot..

Ott nem az számít milyen végzettséged van, csak jó szakember legyél, érettségivel kitörölheted a se**ed.


Úgyhogy, semmi akadálya hogy ennyi végzettséggel rendelkezik. Ha valaki meg ezért belé köt, azt egy sz*r alak..

2013. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a két választ! Előszőr én is azt gondoltam hogy ugyan mi baj lehetne illetve az érzelmek nem a bizonyítványok és azok "értékei" alapján alakulnak ki. Viszont a közvetlen kapcsolatok (a suliból,a régi ismerősök és persze a szülők) igencsak befolyásoló tényezők lehetnek negatív irányba. Mert aki mondjuk engem nem ismer valószínű az alapján skatulyáz és értékel amit az évek alatt sikerült letenni az asztalra. És a mai világban mindenki biztonságban szeretné tudni a jövőjét amit sajnos a versenyképes fizetések illetve a magas végzettség alapoz...szóval vannak kételyek hogy persze ,"összejönni" nem lenne nehéz,de a kapcsolatot megtartani már annál inkább.
2013. szept. 19. 17:37
 6/10 anonim ***** válasza:
ha a lány nem fogja a párja előtt lebegtetni a diplomáját és azzal hencegni, h ő sokkal többet ér, akkor működni fog a dolog. Tapasztalatom szerint a sima szakmunkásemberekben több kitartás van mint az egyetemistákban és nem hordják fenn az orrukat és nem jutnak eszükbe ilyen lenéző kérdések. Most tényleg mi a fontos a szerelem vagy még a középkorban élünk és a kasztrendszer a divat? Jaj, és ennyire nem szabad adni mások véleményére
2013. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nos, ebből a kérdésből megint nagy harcok lesznek.. Tudod a legtöbb NORMÁLIS lány nem azt nézi milyen a végzettséged, viszont a kapcsolatnak valóban vannak ebbőla helyzetből buktatói.. Én egyetemet végeztem, 4 évig voltam együtt egy csak érettségivel rendelkező pasival.. Soha nem szerettem senkit annyira, mint őt és talán nem is fogok, de sajnos véget ért a dolog.. Nálunk, ami vitaként felmerült, nem értette, hogyan lehetek fáradt, mikor egész nap "csak ülök a suliban", nem értette miért idegeskedem vizsgaidőszakban és féltékeny volt a csoporttársaimra.. engem zavart,hogy keveset ért rám, hogy nem szeretett velem pl az egyetemi kávézóba járni..stb DE mi ezeket általában megtudtuk beszélni, végül egészen más miatt ment tönkre a kapcsolat.. Tehát alakulhat ki párkapcssolat és, ha nem egyből előítélettel állsz a dologhoz, hogy amjd biztos lenéz, tuti rossz lesz (mert ezzel a hozzáállással lehetetlen) és nyitott vagy a másik életstílusára, el tudod fogadni működhet is.. (Ui: én az egész kapcsolatunk alatt csodáltam a barátomat, sőt okosabbnak tartom magamnál)
2013. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell hogy legyen probléma,feltéve ha ugye egy hullámhosszon vannak,van közös téma,stb.,nem végzettség kérdése a dolog,szakmunkás is lehet nagyon okos értelmes,és egy egyetemista is lehet buta mint a föld.más dolog hogy tudat alatt lehet azért benne lenne a csajban,hogy picit többre tartja magát mert egyetemet végzett,sajnos ez bennem is megvan kicsit,mert akik szakmunkásképzőbe jelentkeztek és nem gimnáziumba azokról mindig azt gondolom hogy nincs annyi eszük mint egy gimnazistának,pedig lehet hogy csak egyszerűen az a szakma érdekli őket

amire még gondoltam hogy gond lehet,persze később,ha pl közös háztartást vezetnek,és a lány többet keres,mint a fiú,szerintem ez a férfiakat kissé kényesen érinti,hogy nem ő tartja el a családot

2013. szept. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a helyzet, amit kérdezel. Igaz, hogy még nem végeztem el, de már ötödéves vagyok az orvosin, a barátom szakmunkás+érettségi végzettségű. Távkapcsolatban élünk, pár hónappal azelőtt jöttünk össze, hogy eljöttem egyetemre. De teljesen egy hullámhosszon vagyunk, nála intelligensebb embert keveset ismerek. Mindig támogat mindenben, és persze fordítva is igaz. Nem érzem éppen emiatt a hátrányát, hogy nem jár egyetemre. A családom anyai ága nagyon szereti őt, és jól kijönnek. Az apai ágon viszont van egy kis félelem, hogy mi van, ha nem szeretik őt ott, mert nem hozzám való (de ez persze alaptalan).

Én azt mondom neked, hogy minden két emberen múlik. Ha találsz olyan lányt, akivel minden klappol, akkor ez nem fog közétek állni. Valóban, a fizetés lehet probléma- mivel mi még nem tartunk ott, nem merült fel ez a dolog, erről nem tudok nyilatkozni.

2013. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meglátásom szerint egyetemista és szakmunkás között általában csak műveltség- és érdeklődésbeli különbségek vannak.

Mondjuk a szakmunkások kisebb arányban járnak színházba, könyvtárba...

De ha a fiú ennek ellenére egy olvasott, széles látókörű ember, akkor nem lesz probléma.

Mellesleg nem kell szétkürtölni, hogy kinek milyen végzettsége van, senkinek semmi köze hozzá. Nem a munkájával kell azonosítani egy embert. Manapság az is előfordul, hogy diplomával takarítanak.

Én is alja munkát végzek, de meló után felveszem az elegáns ruhát és megyek színházba.

2013. szept. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!