Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a barátnőmnek? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy barátnőm, akinek rögeszméjévé vált, hogy külföldre akar menni tanulni, és ott akarja az utolsó két évét elvégezni a gimnáziumból, de egyre csak azt hajtogatja, hogy ő nem elég okos, és nem elég jó ahhoz, hogy kimenjen tanulni, és soha nem fogják felvenni, se egy év gimnáziumi életre, se egyetemre külföldre. Rögeszméjévé vált a tanulás, mert ő sose lesz elég jó ahhoz, hogy kint élhessen. Az anyukája hívott fel ma kétségbeesve, hogy nem mondott-e nekünk valamit, vagy nem tudjuk- e a gyökerét ennek az egésznek. Elmondta, hogy otthon sajnos már nem tudnak vele beszélni, és hogy ha elmondják neki, ezt nem tudják most nem fogják megengedni kora miatt (17 év) és nem is tudják finanszírozni, erre a lánynak az a válasza, hogy akkor ő itthon nem fog tanulni, mert ő csak külföldön hajlandó a tanulmányait folytatni.

A szülők anyagi hátterük, se tudná ezt sajnos fedezni (egy tanulmányi év, amit kinézett magának közel egymillió lenne, és ehhez jön még hozzá ugye a saját költség, plussz az enni-innivaló), amit el is mondtak a lányuknak, de még így se tudja megérteni.

A kérdésem tehát az lenne, hogy én/mi, mint barátok/barátnők, hogyan tudnánk neki segíteni, elfogadtatni azt, hogy a tanulmányait itt végezze el Magyarországon, és ha a későbbiekben még mindig úgy gondolja, hogy ki akar menni dolgozni, azt már megtehetné?

Nem vagyok biztos benne, hogy ebbe a kategóriába kell írnom, de az ügy sürgős és ezt elég megfelelőnek találtam.

Előre is köszönöm válaszaitokat!



2013. szept. 28. 17:47
 1/3 A kérdező kommentje:
még elfelejtettem megemlíteni, hogy a lány az egyik legokosabb 17 éves, akit életemben láttam. a város legjobb középiskolájában tanul, biosz, kémia szakon, de ő nem látja, hogy milyen csodálatos.. : (
2013. szept. 28. 18:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod mondani az országot ahova szeretne menni a tanulmányokat folytatani akkor tudnék segíteni :)!

Írj privit nekem kérlek ! :)

2013. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először is, bármilyen okos a barátnőd, egy önző kis hisztérika, hogy nem bírja megérteni a szülei helyzetét. Másrészt én azt javaslom, hogy mondd el neki, hogy mennyire nem szép tőle, hogy olyan dologért haragszik a szüleire, amiről ők nem tehetnek, illetve azzal, hogy ha itthon nem akar tanulni, azzal csak magával szúr ki, és hogy az érzelmi zsarolás nagyon alattomos dolog. Valamint, hogy nem csak külfölön lehet tanulni, magyarországon is vannak jó egyetemek, középiskolák. Ez egy nagyon beszűkült látásmód, hogy csak külföldön jó. Még egy pozitív gondolat, amit nekem mindig apukám mondott: Bármi is a szakmája az embernek, ha jó benne, lesz munkája. Ez épp így igaz arra, hogy bárhol is él az ember. Ha mindezt szépen elmondjátok neki, és egyik barátnője sem bólogat neki, hogy milyen bunkók a szülei, akkor előbb utóbb kénytelen lesz befejezni a hisztizést, és lenyugodni.
2013. szept. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!