Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátnak nem az a fontos,...

Egy barátnak nem az a fontos, hogy én boldog legyek? Csak nekem fura a viselkedése?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam, hogy a legjobb barátom, tényleg a legjobb barátom-e?!


Gondok vannak a párkapcsolatomban, nem volt épp fényes az utóbbi egy-két hét, de megbeszéltünk mindent a párommal most már csak az idő kell, hogy lesz-e változás.


Ebben az időben a legjobb barátom állt mellettem, aki ahelyett, hogy biztatott volna, hogy minden rendben lesz, inkább csak rossz dolgokat mondott. Állandóan lehangolt. Persze, ilyenkor fontos az őszinteség, örülök is neki, hogy őszinte velem. De a tapintatosság is fontos lenne, nem?


Tanácsokat adott, hogy mit csináljak, de azt mondta ha ezeket nem fogadom meg, többet ne hozzam fel a párkapcsolatomat. Mert ő nem fog segíteni abban, hogy hülyét csináljak magamból. Ő nem is ismeri a páromat, csak azokat tudja róla, amiket én elmondtam. Mivel az utóbbi egy-két hétben gondok voltak, így a rossz dolgokat említettem, amiket meg kéne oldani. És neki ebből az jött le, hogy a barátom egy f***fej és nem fog abban támogatni, hogy egy ilyen kapcsolatban benne maradjak.


Neki nem az lenne a fontos, hogy én boldog legyek?

Ilyenkor nem mellettem kéne állnia és támogatnia? Még ha hülyeséget csinálok akkor is, nem? Egyébként meg úgy gondolom, egyáltalán nem csinálok hülyeséget, minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek, de ezt a párommal meg akarjuk oldani.


Szerintetek? hogyan kell viselkednie egy legjobb barátnak? Vagy csak túlreagálom és normális a viselkedése? Csak óvni akar? De mégis rosszul esik, hogy állandóan csúnyákat mond a páromról meg nem támogatja ezt a kapcsolatot.


párom 23F

barátom 21F


2013. szept. 28. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
egy hamis barátnak a jó, hogy csak boldog legyél.. ő tényleg igaz barát, mert ő megóvni akar, még ha nem is ez a legkellemesebb! Mivel szinte csak a rossz dolgokat mondtad el a párodról, a barátodnak honnan kéne tudnia, hogy milyen is valójában? Csak azt tudja, amit te mondasz neki róla... De amúgy ha a legjobb barátod, hogy hogy nem ismeri a párod? o.O (nincs ezzel semmi bajom, csak kicsit furcsának tartom :P)
2013. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már találkoztak, beszéltek is egymással, de nem sokat. És akkor én még nem voltam együtt a párommal. Aztán barátom elkerült egyetemre így nagyon keveset találkoztunk, meg keveset is beszéltünk. Mikor összejöttem párommal ő már akkor azt mondta, nem jósol nekünk hosszútávra. Mai napig nem értem miért mondta ezt, hisz alig ismerte páromat, sőt most sem ismeri annyira.


Csak néha olyan rosszul esik, hogy amíg én azon vagyok, hogy megoldjam a problémákat, ő próbál úgymond lebeszélni róla.

2013. szept. 28. 23:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az én barátom csinálna olyanokat, amikkel nem értek egyet, és még a segítségemet is kérné benne, hát én sem segítenék. Mondok egy olyan példát, ami talán megérteti veled, mit érezhet a barátod: Van egy barátnőd, aki imádja, ha megbámulják a pasik. Tanácsot kér tőled, hogy hogyan lehetne még feltűnőbb. Te segítesz neki megtalálni a város legrövidebb miniszoknyáját, vagy megmondod neki, hogy ne haragudj, de te tényleg k*rvának akarsz öltözni? Ha az utóbbi, szerintem akkor vagy jó barát. Bármilyen kegyetlen is, de figyelmezteted rá, hogy hülyeséget csinál, nem még löksz rajta egyet (a szakadék felé).
2013. szept. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Egyébként az is lehet, hogy a barátod féltékeny a párodra, de ha nem, akkor szerintem igaza van, ha pedig igen, még akkor is lehet, hogy igaza van.
2013. szept. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Nem, ha hülyeséget csinálsz, abban nem kell támogatnia, ha a barátod. Ő a legjobb tudása szerint akar neke segíteni a leírtak alapján, de ez persze nem azt jelenti, hogy nem tévedhet.


Abban igazad van, hogy tökéletes kapcsolat nincs, a problémákat pedig legjobb megoldani, de lehet, hogy ő kívülről másképp látja a kapcsolatot, te lehet, hogy túlságosan elfogult vagy, mondjuk ezt leginkább vele kéne megbeszélni.


Egyébként elhiszem, hogy rosszul esik, de nekem egyik barátnőm 2 hónapja ment hozzá egy olyan férfihez, akiről minden igyekezetem ellenére sem tudnék sok jót mondani. Az ilyesmi nehéz szituációkat szül, mert hazudni nem nagyon tudok és nem is akarok a barátnőmnek, az utóbbi években pedig hiába próbáltam a srácban a jót keresni, mindig csalódnom kellett. És elhiszem, hogy a barátnőmnek ez rosszul esik, mert ő csak azt látja, hogy én valamiért nem szeretem a férjét. De ő pedig minden rosszat megpróbál lefordítani valahogy, mert egyszerűen nem akarja ebben az emberben a rosszat látni, ami kívülről nézve teljesen egyértelmű. Az sem tűnik fel neki, hogy véletlenül egyik régi barátjának sem szimpatikus a hirtelen lett férj...

2013. szept. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Neki nem az lenne a fontos, hogy én boldog legyek?Ilyenkor nem mellettem kéne állnia és támogatnia? Még ha hülyeséget csinálok akkor is, nem?"

Az utolsó mondatod üti az előző kettőt. Gondolkozz már egy kicsit. Ha h*lyeséget csinálsz elcseszed a dolgokat, és emiatt szomorú leszel akkor az hogy lenne már boldogság? Valószínűleg egy rossz döntéstől akar megóvni, őszintén és keményen elmondja a véleményét, ahogy egy igaz baráttól elvárható. Te kérted ki a véleményét, és ő elmondta, ennyi.

Egyébként sokszor egy külső szemlélő sokkal jobban átlát egy kapcsolatot, mint aki benne van. Ő látja kívülről, hogy milyenek vagytok, melyek a jó és a rossz dolgok a kapcsolatotokban, amelyeket te vagy ti nem biztos, hogy észrevesztek, mert a nagy szerelem kicsit elvakít titeket.

Azok alapján amiket leírtál, ő csak neked akar jót.

2013. szept. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mikor összejöttünk, ő már akkor azt állította, hogy ez nem lesz hosszútávú. Mai napig nem magyarázta el, hogy miért. Ahhoz képest eltelt 3 év. Nincs már az a rózsaszín köd, szóval mi is átlátjuk a dolgokat, persze néha egy külső szemlélő jobban, ebben igazatok van. Örülök, hogy őszinte velem, csak néha nagyon tapintatlan.


Köszönöm a válaszokat :)

2013. szept. 29. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!