Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok az olyan emberrő...

Mit gondoltok az olyan emberről, aki mindenkit lenéz, önzően viselkedik, nagyképű, önmagát istennek, mindenhatónak képzelő?

Figyelt kérdés

Milyen lelki háttér áll egy ilyen ember mögött? Milyen lehet a valóságban? Valójában egy álcát, egy maszkot húzott ember az ilyen? Miből adódhat, ha valaki ennyire elkanyarodik a társadalmi normáktól pl. a többi emberhez való alkalmazkodóképesség terén is? Vita esetén is azt tapasztalom, hogy az ilyen ember, hogy az egoizmusát erősítse, teljesen helytelenül érvel, és gyakran csap át a vita személyeskedésbe.


Mi állhat a háttérben? Önbizalomhiány? Egoizmus? Gyermekkori trauma, pl. az oviban elszedték a játékait a nagyobbak? Vagy az iskolában kiközösítették, megverték?


2013. okt. 18. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

viccesnek találom az ilyen embereket, kifejezetten szórakoztatnak, hogy mennyire lebecsülik a másikat. szerintem ezzel saját kicsinyességüket akarják kompenzálni.

többnyire a környezetük tehet erről szerintem, elhihetve velük, hogy ők a legjobbak mindenben, aztán amikor kikerülnek ebből a "komfort" zónájukból, akkor meg megy az olyan emberek becsmérlése, kik nem dicsőítik őt. sok esetben álca, de vannak olyanok is, vagy én már találkoztam olyannal is, akiből ez a lenéző, "ki ha nem én" stílus teljes lényéből áradt.

mondhatjuk igen, az önbizalom hiányának pótlására is alkalmas ez a magatartás, mely sokszor elegyedik egoizmussal.

a helytelenül való érvelést én is megfigyeltem már, bocsánatot szinte soha nem kérnek és amikor érvelése után higgadtan megmondja neki az ember a véleményét, ami teljesen jogos, akkor visszafogja magát, vagy elfut a probléma elől.

az utolsó két kérdést én kizárnám.

2013. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen a gyerekkorában keresném az okot, de hogy pontosan mi lehet, azt nehéz megmondani ismeretlenül. Lehet a szüleivel való kapcsolata, de akár mentális problémák is, mint pl. enyhe szociopátia.


Pl:

[link]

2013. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valamelyik véglet. Vagy túlzott anyagi jólétben nőtt fel, fizikailag mindig mindent megkapott, és úgy is nevelték a szülei, hogy te, kisfiam/kislányom, jobb vagy mindenki másnál, hiszen gazdagabb vagy. Vagy az ellentéte, a mélyszegénység: erkölcsi nevelése ez esetben sem valósult meg, személyisége nem kapta meg az egészséges fejlődéshez szükséges korlátokat.

Leginkább a két végletből kerülnek ki azok, akik egoizmusuknál, önzőségükből kifolyólag képtelen a társadalomba való beilleszkedésre (még akkor is, ha egy látszat-beilleszkedést sikerül is kialakítaniuk esetleg).

Az erkölcsi nevelés minden esetben a családban gyökeredzik, vagy legalábbis ott kéne gyökeredzzen. Aki ilyen, annak a szülei követtek el végzetes mulasztást, akár egyszerűen nemtörődömségből, akár azért, mert ők maguk is torz személyiségek.

2013. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!