Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek hol tudnék a...

Szerintetek hol tudnék a buddhizmus, jóga, meditáció, keleti dolgok iránt érdeklődő fiatalokkal ismerkedni? Szeretnék bekerülni egy ilyen baráti társaságba, vagy csak ismerősöket gyűjteni, akikkel erről beszélgethetek, vitázhatok.19/L

Figyelt kérdés

2013. okt. 29. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Már keresgéltem a neten fiataloknak ilyen tanfolyamokat, de konkrétan csak fiataloknak nem találtam semmit. Ha tudsz valamit mindenképp írj:)
2013. okt. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Pardon, nem álltam meg... keleten még dívik az idősek tisztelete. Ilyen csoportot idősebb nélkül nem igen találtok, de hajrá.
2013. okt. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó, félre ne érts, tisztelem az idősebbeket. Csak annyi kérdésem lenne, hogy nem merném mindet rázúdítani egy idősebb, tapasztaltabb emberre. Olyanokat keresek, akik még csak az út elején járnak,esetleg csak érdeklődnek, akikkel úgymond egy cipőben járok.
2013. okt. 30. 11:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy kizárod az idősebbeket, pont a lényeg veszik el. Tőlük lehet(ne) tanulni.

Ők meg pláne nem fognak vitázni és ők lennének azok akik megtanítanának arra, hogy ne vitatkozz senkivel sem, mert értelmetlen.


Amúgy pont azért érdekli az idősebb korosztályt ez, mert ők már képesek megérteni ezeknek a fontosságát. Míg a fiatalabb korosztályban eléggé elenyésző ezen emberek száma.

Úgy 30 vagy még inkább 40 felett kezdenek el egyre inkább foglalkozni ezzel, és ott kezdik komolyan venni.

A tizen- huszonévesek körében ez inkább ciki.

Persze ahhoz, hogy valaki eljusson arra a szellemi szintre ahol te most vagy, nagyon nagy előrelépés kell ilyen fiatal korban. Ezért nem nagyon fogsz találni ilyen embereket a korosztályodban. Őket még a bulizás, szórakozás meg az ivás érdekli legfőképp. Ahogy még engem is 6-7 évvel ezelőtt.

Inkább örülhetnél annak, hogy idősebb emberektől tanulhatsz és nem követed el azokat a hibákat, amiket a kortársaid.

Úgyis lesznek akik majd csatlakoznak hozzád. De az alap, hogy neked kell megtenni az első lépéseket és neked kell változni.

Lehet, hogy nem leszel menő az ő körükben, de ez legyen az ő problémájuk. 5-10 évvel később úgyis kiderül, hogy neked van igazad.

2013. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, mondasz valamit, köszönöm hogy erre rávilágítottál!:) Te tapasztaltnak tűnsz, tudsz esetleg Budapest környékén közösséget ahol tanulhatnék, segítséget kaphatnék?
2013. okt. 30. 12:35
 6/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Hajrá. :)
2013. okt. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 colouredvision válasza:
Én a filozófiát szeretem nagyon, középsuliban az egyik filozófia esszém témája a buddhizmus volt. Sok érdekességet olvastam róla, érdekel is. 20 éves vagyok egyébként, biztos vagyunk még páran. :) Írtam neked.
2013. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok én tapasztalt, sőt még elég fiatal vagyok. Csak a rutin meg az évek. :)


Nem vagyok pesti így nem tudom, hogy ott hol találhatnál ilyen társaságot. Pesten "idősebbeket" (35-50 között) ismerek. Van egy meditációs, gyógyítós "irodájuk". Vannak ott fiatalabbak is, viszont őket ez a téma még nem nagyon érdekli.

2013. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!