Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan hozzam helyre a kapcsol...

Hogyan hozzam helyre a kapcsolatunkat? // Meleg kérdés, ha nem vagy toleráns ne is olvasd tovább! Köszi! //

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy egy nyíltan meleg 18 éves srác vagyok. A környezetemben mindenki tudja, hogy mi a helyzet ( az osztályom, családom, barátok stb...) Elfogadott, és mások által " szeretett" embernek érzem magam.

Kb. 2 éve szerelmes vagyok egy osztálytársamba. Hívjuk mondjuk Patriknak. Patrik hetero srác, akiért odavannak a csajok. Na szóval Patrikba fülig beleestem. 11.-ben úgy éreztem, hogy baráti viszonyban vagyunk egymással, neki ekkor még arról sem volt fogalma, hogy meleg vagyok. Telt az idő, pörgött az élet. Időközben elmondtam neki, és mindnenki másnak is, hogy meleg vagyok. Persze ezután kicsit távolságtartóbb lett, de ettől még úgy éreztem, a barátom.Másfél év után meguntam a stagnáló helyzetet, és színt vallottam neki. Ez állt a levélben:


Igazából csak mondani szeretnék egy-két dolgot..Már jó ideje több vagy számomra mint osztálytárs, vagy mint barát... te sem vagy hülye, az osztályban is tudják páran, és tudom, hogy valamit sejtettél / tudtál ezzel kapcsolatban, de én sem mertem eddig beszélni erről veled.. Szeretnék továbblépni ezen a dolgon a nyáron, mert nem akarom még 1 évet húzni a dolgot, és ehhez szükséges volt, hogy legalább elmondjam neked.Személyesen kínosabb lett volna.. Mindig is tudtam, hogy soha nem lehet ebből több, de nem tudtam rajta továbblépni. Azzal hogy legalább letisztázom, remélem el is engedem az egészet. Sok mindent tudnék erről mondani, és én is sok mindenre kíváncsi vagyok, de tudom, hogy ez neked nagyonnagyon kellemetlen, nekem meg elég gáz, úgyhogy nem ragozom.. Sajnálom az egészet.Ha van hozzáfűzni valód, vagy bármi amit mondani szeretnél, akkor írd meg, de azt is megértem ha semmit nem írsz.. Köszi!


A levél ennyiből állt. Reagált is rá, kb. 3 mondatban "megbeszéltük" a dolgot, és ennyi volt. Megértem, mert ez nagyon kellemetlen és nem kívánatos a számára.

A lényeg, hogy azóta úgy teszünk, mintha barátok volnánk. Udvariasan mosolygunk egymásra, nevetünk egymás viccein. De soha nem beszélünk kettesben, vagy személyesebb viszonylatban.

Már nem vagyok belé szerelmes, és szeretném visszakapni a barátságát. Szerintetek lehetséges? Vagy ezt most már örökre temessem el magamban?



2013. nov. 4. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rázós ügy. Szerintem az idő lehet a megoldás...De őszintén szólva nem volt sajnos jó ötlet elmondani neki a dolgot, de megértem, miért tetted. :)
2013. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Na,mi ezt a barátnőmmel(volt osztálytársam)-(én biszexuális vagyok),úgy csináltuk,hogy színt vallottam,de én ugye nem féltem,meg lányok között valahogy ez a dolog kicsit elfogadottabb még barátnők között is.Miután színt vallottam,ő nem csinált belőle nagy ügyet.Azt mondta,hogy ettől a barátságunk még se megromlani nem fog,se semmi.Ez volt fél éve,most pedig sajnos ő lebukott(egy osztállyal lejjebb),pedig most vagyunk végződök mi.

Na,és az a lényeg,hogy a barátság magától helyre jött,ő hamar feldolgozta.


Amit te tehetsz:

-Legyél türelmes!

-Legyél kedves!

-Legyél olyan,mintha mi sem történt volna!

-Mondd el neki,hogy már nem vagy belé szerelmes,és hogy ne haragudjon,hogy kellemetlenséget okoztál a színvallásoddal,de most már ez a korszakod elmúlt!(Persze ennek nem kellene kellemetlennek lenni ennyire,de szerintem még egész jól kezelhette a csávó,ahogy olvasgatom).

..és persze,ami a legfájdalmasabb lesz:ha nem kérdezi,ne hozd szóba,hogy jelenleg melyik fiú tetszik!Mert azért ez felhozhatja benne a negatív érzéseket,meg tudod..ő is próbál nem megbántani,szerintem.


17/L

2013. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Ez már soha nem lesz olyan.
2013. nov. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű, mikor kerüli azokat a helyzeteket amikor kettesben lehettek, de valahogy el kéne neki ezt mondanod, hogy már nem vagy szerelmes belé, valószínű csak egy fellángolás volt de mint barát fontos még a számodra. Valószínű mindig fogja tartani a 3 lépés távolságot de talán felold majd valamennyire ha kapcsolatban leszel és tényleg látja, hogy ő már nem kell neked.
2013. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Megértem, hogy elmondtam neki, néha az embernek ki kell adni magából a dolgokat. Sajnos viszont nem biztos, hogy ő túl tudja magát majd tenni ezen a dolgon. Annyit tehetsz, hogy türelmesen vársz, hátha az idő majd segít. Ha esetleg olyan helyzetbe kerülnétek, hogy megfelelő az alkalom, akkor szerintem elmondhatod neki azt is őszintén, hogy érzed, a barátságotok már nem olyan mint a régi, de nincs miért aggódnia, mert már vége a fellángolásodnak és már nem vagy belé szerelmes. Az jutott még eszembe, hogy talán ha tudná, hogy más tetszik neked, lehet megnyugodna egy kicsit. Nem kell feltétlen igaznak is lennie, csak jusson a fülébe valahogy.

Remélem, helyre tudjátok hozni a dolgokat! :) Sok sikert!

2013. nov. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! :) Igyekszem a leghelyesebben cselekedni... :)
2013. nov. 5. 16:43
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
sztem próbáld ki egy csajjal /mármint a járást, a szex nem kötelező/ .. ha nem megy a dolog ne erőltesd, de ez annyi ideig legalább lenyugtatná a haverod... am bátor vagy, hogy felvállaltad, de ezzel jóval nehezebbé tetted a dolgot :(
2013. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Majd dobnál egy PRIVIT, hogy hogyan döntöttél? Én is írtam tanácsot fentebb:) Csak kb 100 évente nézem meg a megválaszolt kérdéseimet...
2013. nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves "1998koko1998" : A verziód sajnos nem lehetséges, mivel írtam, hogy nyílt titok, hogy meleg vagyok. Ez nem nyugtatná meg a srácot, max. összezavarná őt is, és mindenki mást is. Emellett én elfogadtam, hogy meleg vagyok, tehát nem is lennék képes egy lánnyal járni, még álcából sem. :) Azért köszönöm az ötleted! :)

Legutóbbi válaszoló! : Feltétlenül írok, amint döntésre jutottam, és majd az eredményről is beszámolok! :)

2013. nov. 6. 20:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Ide is leírhatnád majd, ha lesz kedved hozzá! Izgulok érted, érdekelne, sikerült-e a dolog! :3

(5. válaszoló)

2013. nov. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!