Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek nincsen facebook-ja?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdezem.

2013. nov. 16. 15:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nincs.
2013. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
67%
Nekem se.
2013. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
62%
Barátnőmnek nincs, én fel vagyok regisztrálva, de nem használom.
2013. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
73%
Nekem van, de csak suli miatt használom mert ott értesítenek mindenről. Egyébként nem használom.
2013. nov. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%
Mindjárt törlöm és nekem sem lesz. Nem, nem törlöm, néhány információt csak onnan tudok meg, ez ami igazán fontos. Az a harminpár ismerős akivel hónapokig nem beszélek csak ha kell nekik valami nem igazán számít.
2013. nov. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
hát nekem semmilyen fontos imformáció nincsen a facebookon.ezért gondolkodtam el ezen.
2013. nov. 16. 15:55
 7/32 A kérdező kommentje:
mármint azon, hogy törlöm magam.
2013. nov. 16. 15:57
 8/32 anonim ***** válasza:
22%
Nincs Facebook-om és nem is hiányzik. Nagyban felelősek ezek a közösségi oldalak azért hogy élőben senki nem kíváncsi a másikra.
2013. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
nekem is ez az érzésem!
2013. nov. 16. 16:14
 10/32 anonim ***** válasza:
82%

Milyen érdekes, egy-egy ilyen kérdés hatására még az is büszkén jelenti, hogy nincs Facebookon, aki amúgy évek óta tag. :D

Mint már azt a naponta tucatjával megjelenő hasonló kérdéseknél is elmondtam, a Facebook-használati szokásokat illetőleg rendkívül széles a skála. Nem csak a "még azt is kiposztolom, hogy milyet kakáltam" és a "félek a Facebooktól, mint sátán a szentelt víztől" kategóriák léteznek. Csak valamiért a megrögzött Facebook-fikázók szeretik úgy beállítani, hogy aki nem retteg mániákusan a közösségi oldalaktól, az már biztos, hogy agyhalott zombi, aki még azt is kényszerűen megosztja, hogy hány decit pisált aznap.

Arról viszont megfeledkeztek, hogy a regisztráltak zöme ugyanolyan értelmes, szociális kapcsolatokat igénylő személy, mint bárki más. Egy közösségi oldal nem a sátán műve, megfelelően használva (igen, sajnos ahogy látom, ehhez is ész kell :D) egy hatékony kommunikációs platform. Attól meg senki nem lesz kevesebb, hogy levél, e-mail vagy sms helyett a tök ingyenes Facebookot használja. (Az meg hadd ne legyen már szégyen tárgya, ha valakinek vannak olyan barátai, ismerősei, akik mondjuk másik városban élnek. Nyilván egy szociálisan ép ember velük is igényli a rendszeres kapcsoalttartást.)

#8: élőben senki ne lenne kíváncsi a másikra? Lehet, hogy feléd ez így megy, de másokra kérlek, ne általánosíts! Annak az 1-2%-nak, akinek Facebookon kívül nincs élete, ha nem lenne Facebook (vagy bármi hasonló), amúgy se lenne. Nem azok válnak ám élettelen Face-kockákká, akik előtte vad bulihuligánok voltak! Bár tény, hogy a fiatalok szórakozási lehetőségei jóval szegényesebbek, mint mondjuk 20 éve, de ezért egyrészt nem a Facebook a hibás, másrészt nem jelenti azt, hogy egy átlagos Facebookra regisztrált ember ne igényelné a személyes kapcsolattartást.

Arról nem is beszélve, hogy ha tetszik, ha nem születtek már életre szóló kapcsolatok ezen oldalnak köszönhetően.


Egyébként meg ne legyetek már ilyen álszentek! Olyanok szólják le azokat, akik regisztráltak, akik maguk is tagok? (Igen, a "csak a suli miatt", meg "nem nagyon használom", meg "törölni akarom úgyis" nem érv. Attól még ugyanúgy tag vagy.)

2013. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!