Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám megszakítani a...

Hogyan tudnám megszakítani a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Van egy lány sokáig jó barátságban voltunk. De annyit mondogatta már, hogy "ÖRÖKKÉ<3" meg hogy a "SÍRON TÚL<3", hogy már elriasztott a gondolattal hogy akármi lesz akárhogy lesz akármi ő mindig bármikor ott lesz és ez ellen még csak tenni sem tudok.

Az egész annyiból áll, hogy az egyik lánybarátomon keresztül ismertem meg, azzal összeveszett már párszor és kibékültek most és ez azért is fontos mert akit el akarok hagyni azzal nem találkozok mert nem az én városomba él viszont ha én elhagyom őt akkor lehet hogy a másik lánybarátom meg nagyon berág rám. Engem meg annyira szeret mint barát hogy azt mondta hogy ha elhagyom akkor összetörik és még talán öngyilkosságot is elkövet (ilyen teherrel nem bírnék élni). Na most...

...ha csak annyit csinálnék hogy tiltom és kész akkor a barátnőin keresztül elkezdene zaklatni akik így szintén megutálnának (gondolom).

Tegnap volt egy nagyon csúnya húzása ennek a lánynak és ezért megutáltam végképp és már tartani se akarom vele a kapcsolatot de azt sincs szívem meg mondani neki hogy utálom meg azt se hogy el akarom hagyni.

Hogy hagyhatnám el úgy hogy sértést, lelki összeomlást és gyanút se keltsek benne?

Lehet érhetetlen amit mondok, de remélem valaki tud segíteni!



2013. dec. 3. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha megbeszélnéd vele ezt az egészet. :) És azok, akik csak azért képesek lemondani a barátságodról, mert egy barátnőjükkel nem vagy jóban, mert elriasztott magától, nem igazi barátok.

Az a lány pedig szerintem nem tehet róla:) Mindenkinek mást jelent egy barátság és mindenki máshogy fejezi ki az érzelmeit. Vannak, akik nyíltan kimutatják és vannak, akik nem. És ez most csak egy feltételezés, szerintem ő szereti kimutatni az érzelmeit, te pedig nem. Ezzel nincs is probléma, ha mindenki tisztában van a helyzettel. Ám talán a lány csak viszonzást várna és várja, hogy te is mondd, hogy te is kicsit oda meg vissza legyél tőle. Hidd el, nem akart elriasztani magától, csak... egyszerűen ő ilyen. :)

És bizony előfordul, mint ahogy a te helyzetedben is, hogy ilyenkor a másik fél picit megijed és besokall. Érdemes lenne elmondani neki a véleményedet és őszintén megmondani neki, hogy nem szeretnéd vele tartani a kapcsolatot. Persze csak finoman megfogalmazva... Ez csak az én véleményem, talán erre jár más is, akinek talán jobb ötletei vannak:S én az őszinte beszélgetésre voksolok. :D Sok sikert!:)

2013. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsaid, igyekszek majd annyira kíméletes amennyire csak lehet:)
2013. dec. 4. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!