Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meglopott a lakótársam barátja...

Meglopott a lakótársam barátja, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Volt 90.000 HUF az éjjeli szekrényem fiókjában, amit vasárnap tettem oda, és csütörtök délután amikor még szerettem volna hozzátenni, az átszámolás során csak 80.000 forintot találtam, akárhogy számoltam, egy tízezres hiányzik, nem vettem el belőle, nem költöttem el, és nem keveredett el. A lakótársam barátja nem tanul, nem dolgozik, még kajára sincs sokszor pénze, de mégis minden este inni járnak, autót tankol. Rengeteget van itt nálunk.. Szinte biztos vagyok benne, hogy ő vette el a pénzt. Mit tehetnék? Teljesen abszurd lenne ráfogni rá, a lakótársamra, vagy kettejükre, hiszen semmi megalapozottsága nincsen, legalábbis a kívülállók számára semmit sem ér, hogy én 'úgy emlékszem'

Én megdolgoztam azért a pénzért, szükségem is lenne rá.. Nem akarok rendőrt hívni, balhézni, gyanúsítgatni, csak kíváncsi lennék ki mit tenne a helyemben?

Költözés, pénz biztonságos helyre való elhelyezésén kívül..


2013. dec. 6. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már nem tudsz csinálni semmit. Hiába említed meg nekik, hogy eltűnt a pénzedből, úgysem fogják elismerni. Annyit megtehetsz, hogy a lakótársadnak szép nyugodtan elmondod, hogy mostantól zárni fogod a szobádat, mert ez törtènt és a paliján kívül más idegen nem járt a lakásban abban a pár napban, őróla nem feltételezed, hogy meglopna, ezért kizárásos alapon csak a fickó lehetett, aki ugye továbbra is fel fog járkálni, márpedig tolvaj elől zárni kell az értékeket. Lesz nagy sértődés, de és akkor? Téged meg megloptak és még "hálás lehetsz" hogy nem az összes pénzedet nyúlta le, mert akkor ugyanígy nem tehetnél semmit. :( Az a minimum, hogy tudatod velük, hogy biztos vagy a tolvaj személyében, ne szégyellősködj.
2013. dec. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként albérletben laktok együtt? A tulaj tud erről a "potyautasról" a lakásban? Mert az esettől függetlenül lehet neki szólni, hogy ez így nem túl jó.

Ha nem tudod zárni a szobádat, akkor meg végképp! És meg lehet próbálni úgy közelíteni, hogy nem tud(nak)-e valamit a dologról, mert a körülményeket tekintve szerinted kéne tudniuk róla (nem járt-e itt valami? véletlenül nem vitték-e el? stb.) Ha azt érzik, hogy nem feljelenteni akarod őket, hanem elmondod, hogy szükséged van a pénzre, és ha esetleg szükségük van rá, következő alkalommal adsz kölcsön is akár, amiről papírt is írnátok, hogy minden rendben legyen, sokkal szívesebben fognak előállni az igazsággal, mintha rágalmazol egyértelműen. Elég gázul hangzik, lehet naiv vagyok, de úgy gondolom, ez működhet egyedül, ha vissza akarod szerezni.

2013. dec. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, jó fej vagy, hogy írtál!

Nem zárható a szoba sajnos, a pénz most már biztonságban van!

Sajnos nem tudok a lakótársammal sem beszélni, mert teljesen a srác befolyása alatt van, bármi történik egyszerűen nem tudom vele megbeszélni. A tulajdonos pedig egy idős hölgy, baromira nem érdekli mi folyik itt, csak legyen meg a pénz ami neki jár, és kész. Én ecseteltem már neki az egyéb problémákat, de nem érdekelte különösebben..

Tervezem, hogy elköltözök, csak a kivel, hova mennyiért kérdéskör nem kis falat :)

Köszi a választ mégegyszer!

2013. dec. 8. 00:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Ketten válaszoltunk egymástól függetlenül, de nincsmit! :) Remélem, találsz jó lakást! :)
2013. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!