Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit találjak ki hogy ne...

Mit találjak ki hogy ne kelljen elmennem erre a karácsonyi összejövetelre, amin ott lesz az exem is a párjával?

Figyelt kérdés
Egyik közös ismerősünk csinál majd karácsonykor házibulit, ahová engem is meghívott, ennek persze örültem, mert jó a viszonyunk és amúgy is örültem a meghívásnak. Aztán rá pár napra mondta, hogy az exemet is meghívta, meg a párját, hát így más kicsit elment a kedvem a dologtól, mivel nekem még mindig nem közömbös a volt párom, a nőjét csak látásból ismerem, de így nincs kedvem az egészhez. Az ismerősömet nem akarom megbántani, hogy nem megyek el, de tudom hogy hülyén érezném magam, azt sem tudom hogy viselkedjek. Mit csináljak? 25/N
2013. dec. 23. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem menj el egy kis időre, de mondd, hogy még sajnos rengeteg dolgod van, ezért nem tudsz sokáig maradni.

Egy-két órát te is kibírsz, beszélgetsz másokkal, nem foglalkozol velük, és így az ismerősödet sem bántod meg.

2013. dec. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az ismerősöd egy kicsit elrontotta ezt. Illett volna megkérdeznie téged, hogy zavarna-e, ha az ex és a párja is jön. Mivel láthatóan igen, ezért számodra eleve rossz érzéssel indulna a dolog, így hát én speciel a helyedben nem mennék. Majd találkoztok máskor.
2013. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mikor mondta, hogy meghívta őket is, említette nekem, reméli ez nem jelent gondot. Mondom, persze, nem. De hát azért mégis...
2013. dec. 23. 08:57
 4/17 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy mamádhoz, vagy egy rokonodhoz mész, vagy valaki jön hozzátok, ami nem volt tervezve, aztán mégis így alakult.
2013. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha kímélni akarod az ismerőst, akkor sajna ilyenkor ködösíteni vagy hazudni kell. Találj ki valamit, ha nem akarod kitenni közszemlére, hogy kissé még fáj a szakítás és ott vannak a sebek.


Ha pedig nem foglalkozol túl sokat azzal, hogy megbántod-e az ismerőst (mint ahogyan ő sem foglalkozott azzal, hogy kiket hív meg és ez kinek mennyire ciki lehet), akkor mondd meg, hogy már elígérkeztél máshova, sajnálod. Jó szórakozást kívánsz és ennyi.


Aki ezen megsértődik, az így járt. Egy meghívásra mindig szabad nemet is mondani!

2013. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Jó, csak már mondtam neki, hogy oké, rendben, megyek. És hogy nem fog zavarni az ex.

A poén az, hogy az exemmel is jóba vagyok és ő is megkérdezte, nem gáz-e hogy ők is ott lesznek, mondom dehogy gáz. Na most ezek után?

2013. dec. 23. 09:18
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ,ha egy kicsit is ismer téged ez az ismerős, akkor úgyis tudni fogja miért mondod le.

Gondolom lesznek ott többen, nem is kell szóba állni az exeddel, pár órára menj el, és érezd jól magad!

Boldog Karácsonyt!

2013. dec. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Aha...most olvasom a válaszodat.


Rögtön rábólintsz, amikor kérdezi, aztán azt keresed, hogyan bújhatsz ki az egész alól, úgy, hogy meg ne sértsd? Hiszen már megsértetted. Amikor rákérdezett, hogy nem gond-e, kapásból hazudtál. Nyugodtan megmondhattad volna, hogy de igen, neked ez gond, vagy pedig ha nem akarod feltárni előtte a sebeidet, akkor nyugodtan mondhattad volna akkor és ott, hogy köszönöd a meghívást, de már máshova elígéreztél, vagy más dolgod van.


Így most már biztosan kibújuk a szög a zsákból, mert elsőre igent mondtál kapásból, most pedig azon agyalsz, hogyan bújhatnál ki mégis az egész alól...

2013. dec. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy megy a hasad.
2013. dec. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Igazából mivel téged érint rosszul a szituáció, neked még nem közömbös az ex, talán nem kéne valóban elmenni. Miért kínoznád magad? Persze az emberben benne van egy kis kíváncsiság is, a kisördög piszkálja az embert.

Megeshet, hogy az új barátnőnek is kényelmetlen lenne ez a "közös bulizás". Benne van a pakliban az is, hogy (nem biztos, de megeshet) egy bunkó, és beléd is fog szúrni, csak, hogy megmutassa, hogy ki a domináns nő. Vannak ilyenek szép számmal. Tanácsot nem tudunk adni, mert sok függ attól, hogy kikkel leszel, milyen az exed, milyen az új nője... ez is sokban befolyásolhatja, hogy hogy alakulna az este.

2013. dec. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!