Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékozás! Hogy...

Karácsonyi ajándékozás! Hogy kerülhetem a kellemetlen helyzetet, ill. a balhét?

Figyelt kérdés

A férjemmel már évek óta nem szeretjük a karácsony körüli ajándékozási felhajtást.

Idén kitaláltuk,hogy ne vegyünk ajándékot, csak a gyereknek (egy van még jelenleg a családban, a miénk), és költsük azt a pénzt ételre-italra.

A férjem nővérén és anyósomon kívül ezt mindenki elfogadta, jónak tartja.

Hiába kértük, ők ketten közölték,hogy akkor is fognak venni.

Mivel a két család (a férjemé és az enyém) együtt tölti a Szentesét, mondtam a férjemnek,hogy ha már nem tudja őket lebeszélni,akkor ne Szenteste adják át, mert ezzel kellemetlen helyzetbe hoznak mindenkit.

De még ha másnap is adják oda, akkor is kellemetlen, mert mi tényleg untuk már,hogy állandó idegeskedést, a rohanást, a haszontalan dolgok vásárlását.

Viszont ha mi nem veszünk semmit, az is ciki!


2013. nov. 26. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Veszel egy-egy tábla csokit,és akkor van is ajéndék,nincs is.
2013. nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a tábla csoki rosszabb, mintha nem adnál semmit...


Ezt jól elintéztétek... Mármint a célkitűzés jó volt, de miből gondoltátok, hogy mindenki bele fog menni?

2013. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azért, mert minden évben csak a nyűg ez a hajkurászás. Vesszük a feleslegesebbnél feleslegesebb dolgokat, aztán mindenki úgy csinál,mintha örülne neki.

A párom tesója ráadásul Pesten él (mi nem) és általában ruhát vesz, aminek csak nagy ritkán találja el a méretét. Így mehetünk Pestre ünnepek után, cserélni!

2013. nov. 26. 13:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tényleg adjatok egy tábla csokit, azzal kijöttök a kényszerböl.


Ha egy-két évig igy tesztek, akkor az anyósék is emgunják a dolgot és elfogadják a döntéseteket.


Nálunk évek óta ez van, hogy a kisgyerekek kapnak valamit, a többi nem, igy sokkal kellemesebb és nyugodtabb a karácsony, nem arról szól többé, hogy kinek mit kell venni meg mit kapott.

2013. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyetekben megmondanám a többi rokonnak, hogy marad minden a megbeszéltek szerint, de anyósod és sógornőd ezt nem fogadta el, ők fognak venni ajándékot. Ennek ellenére ne lepődjenek meg és ne érezzék magukat rosszul, hogy nem vettek semmit nektek, csak a gyereknek.
2013. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

az én köreimben nem egy család követi már ezt az elvet,hogy csak gyerkőc ajándék van,mert amikor már pl mindenkinek párja, meg gyereke van, egy karácsony, akár 1 fő részéről 15 embert kitehet akinek vásárolni kell (pl vagyok én: nekem kell venni a páromnak, anyának, anya férjének, apának , apa feleségének, 2 mostohatesónak, tesomnak, neki a férjének, meg a gyereküknek, a két mamának,és akkor jön még csak a párom családja, illik adnom/unk anyukájának, neki a férjének, párom két tesojának, azok párjainak és egy-egy gyerekének.és mi lesz ha még én is gyereket fogok vállalni..)


de anno amikor volt ajándékozás és nagyon olcsón és rendkívül személyre szabottan vásároltam és jó volt látni a meglepődött arcokat :)


pl tudtam hogy x valaki venni akar majdbringát és karácsonyra vettem neki előre első hátsó lámpát hozzá :)

csak érdekességképpen itt egy 5 milliós bringa lámpára meg nem futotta a gyártótól...

[link]


meg szóval mindig ilyesmiket, még más is csodálkozott néha miket kap a párja, akárkije tőlem :)

2013. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*50 milliós az a bicikli...nem értem a hirdetést..lehet téves
2013. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mondjátok el a többi családtagnak,hogy erre a döntésre jutottatok,amit csak anyósod és a sógornőd nem fogadott el,így majd nekik vesztek valami jelképeset,mondjuk a tábla csoki pont ilyen.Ez szerintem még elég korrekt.
2013. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tábla csoki helyett üveg bor vagy bonbon és le van tudva, ha nekik ennyire ajándékozós kényszerük van. Speciel én ezért utálom az ünnepeket, mikor az emebrek azon vergődnek, hogy jaj úristen, xy-nak mit vegyek, yz-nek mit kéne adni, jaj. A karácsony akkor jó, ha otthon pihenhet az ember a családjával, finom ételek vannak és nem cseszteti az embert a főnöke, a kollégái meg úgy alapból nyugodtan szétfolyhat egy fotelban valami bugyuta karácsonyi film előtt, szaloncukrot majszolva.
2013. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amikor beengeditek őket a lakásba, akkor megmondjátok hogy az a csomag a hónotok alatt kint marad. És senkit nem engedtek be ajándékkal. Ennyi, ti előre szóltatok. Mindenki képes volt felfogni, ha ők nem, akkor kint leteszik az utcán az ajándékot!


De persze ettől függetlenül nem tartom jó ötletnek ezt a nincs ajándék dolgot. Az ajándékhoz nem kell sokat rohangálni és sokat költeni. Bármi lehet ajándék, akár egy kedves gesztus, vagy bármi amit ti készítetek, illetve akár az étel ital is. Tehát te most azt mondtad hogy nem költötök ajándékra, inkább italra. Hát fogjátok azt a bort, becsomagoljátok, és együtt isszátok meg. Vagy a pulykát átkötöd egy piros masnival, stb.

2013. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!