Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit találjak ki hogy ne...

Mit találjak ki hogy ne kelljen elmennem erre a karácsonyi összejövetelre, amin ott lesz az exem is a párjával?

Figyelt kérdés
Egyik közös ismerősünk csinál majd karácsonykor házibulit, ahová engem is meghívott, ennek persze örültem, mert jó a viszonyunk és amúgy is örültem a meghívásnak. Aztán rá pár napra mondta, hogy az exemet is meghívta, meg a párját, hát így más kicsit elment a kedvem a dologtól, mivel nekem még mindig nem közömbös a volt párom, a nőjét csak látásból ismerem, de így nincs kedvem az egészhez. Az ismerősömet nem akarom megbántani, hogy nem megyek el, de tudom hogy hülyén érezném magam, azt sem tudom hogy viselkedjek. Mit csináljak? 25/N
2013. dec. 23. 08:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen, először rábólintottam a meghívásra, mert nem tudtam, hogy őket is meghívta. Aztán meg már nem akartam "miattuk" visszamondani. Ezért vagyok tanácstalan, hogy most mit csináljak. Elmondjam-e nekik az igazat, hogy az új nő miatt nem megyek?
2013. dec. 23. 09:23
 12/17 anonim ***** válasza:
Menj el, ha az ismerősöd meghívásának örültél, az exeddel is jóban vagy. Ha nem érzed jól magad, akkor bármikor hazamehetsz. De lehet, hogy tök jó lesz!
2013. dec. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is jelents beteget.
2013. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Jó ötletnek tűnt a házibuli,őrülsz is,h.elhívott.Én felhívnám az ismerőst és megmondanám őszintén,h.nézd,ne haragudj,átgondoltam,nem érezném jól magam az új pár jelenlétében,nem akarom,h.ezzel más hangulatát elrontsam,kínosan érezném magam,h.ők vígan ölelgetik egymást.Ez látszana rajtam,ezáltal az ex új párja előtt végképp kínos lenne.

Ha meg túl korán eljössz mindenki tudni fogja miért.

Nincs abban semmi,ha őszinte vagy és nem szégyen,h.felkavarna a jelenlétük így együtt,még ha az exel jóban is vagy.

2013. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én egy cégnél dolgoztam az exemmel és a durva szakításunk után (megcsalt és eljegyezte a csajt akivel megcsalt, már másnap összeköltöztek) másnap ugyanúgy kellett mennem dolgozni. Azt hittem belehalok, nagyon rossz volt. A céges bulik meg pláne, ott játszotta a jófejt mindenkivel én meg gyomorgörccsel iszogattam az italom és vártam az este végét.

Az előnye ha elmész, hogy "megmutatod már túl vagy rajta", persze jól kell játszanod a szereped. Igaz ha ismernek jól, akkor átlátnak rajtad (de tapasztalatból tudom, a pasik nem vágják ennyire a dolgokat).

Ha nem mész el, akkor viszont rosszul sülhet el a dolog és kijöhet úgy, hogy "még mindig szenved miattam ezért nem jött el".

De persze az is lehet, hogy teszel az egészre és úgy csinálod ahogy Neked kedved van. Nem akarod látni, ezért nem mész el.


Nálam mondjuk az, hogy láttam az exem néha-néha, hosszú távon segített és már nem jelentett semmit, de ehhez hosszú idő kellett. (a menyasszonyát is megcsalta és eljegyezte azt a csajt akivel megcsalta, vicces)


Akárhogy is döntessz, sok erőt és kitartást kívánok hozzá. Idővel ez is el fog múlni!

2013. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hívd fel, mondd, hogy beteg lettél, vagy hogy hirtelen közbejött egy családi program, amiről akkor még nem tudtál, mikor elígérkeztél.
2013. dec. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem felnőtt emberek vagytok, érzésekkel. Semmi szégyellni való nincs abban, hogy számodra még mindig nem közömbös az ex és nem szeretnél az új barátnőjével egy társaságban szórakozni, mert nem éreznéd jól magad.

Ha jó ismerős a házigazda, akkor hívd fel és mondd el neki, hogy ne haragudjon, de átgondoltad a dolgot és úgy érzed nem éreznéd túlzottan jól magadat ebben a helyzetben, így inkább kihagynád a bulit. Ugorj be hozzá valamikor máskor, vigyél neki egy üveg bort és tudasd vele, hogy ennek ellenére jó szórakozást kívánsz és nagyon köszönöd a meghívást, igazán jól esett!

Szerintem tök fölösleges kertelni és hazudni arról, hogy miért nem mész el, ez így a legkorrektebb. Az érzéseid nem hiszem, hogy olyan jellegűek, amit szégyellned kellene.

2013. dec. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!