Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az nem újdonság, hogy az...

Az nem újdonság, hogy az embert akkor keresik fel a rég nem látott "jó barátnők", amikor szorult helyzetben vannak. De hogyan rázzam le őket?

Figyelt kérdés

A konkrét szitu: az utóbbi fél évben 3 barátnőm is feltűnt a színen: egyikről 12 éve nem hallottam semmit, a másikról majdnem 10 éve, a harmadikről kb. 3 éve. Mindhármuk számára egy szürke egér voltam eddig, akinek nem keresték a társaságát és/vagy hamar lekoppintották. Az utóbbi fél évben folyton hívnának kávézni, vagy magukhoz haza, egyik-másik ajándékot is akar adni (pl. egész ágynemű garnitúrát :)) ). Természetesen semmit nem fogadtam el, nem is mentem a lakásukra, ha beültünk valahova, akkor külön fizettünk.

Hetente többször hívnak fel délelőtt, pont amikor tudják, hogy valószínűleg dolgozok, de természetesen nem veszem fel nekik, hanem este amikor felhívom őket mindegyik elkezd nyávogni, hogy jahj, ő már annyit hívott és soha nem veszem fel a telefont :)). Meg vannak bolondulva.

Ezeknek a lányoknak nincs jelenleg munkahelyük többek közt azért sem, mert nagyon válogatósak akkor is, ha már 1 éve otthon csücsülnek. Le akarom rázni őket és lezárni végre ezt a faggatózó és tapadő stílusukat. A 3 lány nem ismeri egymást és azt sem tudják, hogy hol vagy konkrétan mit dolgozok.

Nem szeretnék róluk hallani sem, nem igénylem a társaságukat. Hogyan rázzam le őket úgy, hogy ne sértődjenek meg? 27 L.



2014. jan. 13. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
ne állj velük szóba,tereld le és kész,vagy add a tudtukra,csak úgy....
2014. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Hogyan rázzam le őket úgy, hogy ne sértődjenek meg?"


hogy ne sértődjenek meg?

mert ha megsértődnek, akkor mi van?

eltakarodnak az életedből?

talán nem ez a cél?

:-)

2014. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha le akarod őket végleg rázni, akkor miért baj ha megsértődnek?

Én egyébként simán rákérdeznék, hogy árulják már el, miért kerestek meg, végül is 13 éve/10 éve/3 éve feléd se néztek.

Mondja meg mit akar, kár egymás idejét pazarolni.

Ha csak jönnek a szokásos szöveggel, hogy "barátom vagy" akkor rögtön közbevágnék, hogy "nem, nem vagyunk barátok, és nem is leszünk" majd letenném a telefont, és többé nem reagálnék rá. Vagy minden meghívást elutasítanék, hogy nem érek rá..

2014. jan. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ravel ***** válasza:

Ha nem akarsz velük kapcsolatot tartani akkor minek hívod őket vissza?

Ha nem tudod/mered őket szóban lekoptatni ilyen sok a dolgom, most nem jó, nem érek rá szövegekkel sem akkor egyszerűen ne válaszolj a megkereséseikre. Előbb-utóbb csak észbe kapnak...remélhetőleg:)

2014. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!