Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Büszkeség vagy barátság? Mi a...

Büszkeség vagy barátság? Mi a fontosabb?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmmel fél éve összevesztünk.Ez nem az első alkalom,de mindig kibékültünk.Most nem.Azért nem,mert én nem kezdeményeztem.Ő nagyon büszke és ha rajta múlik,akkor nem leszünk megint jóban.Nekem nagyon hiányzik,de mindenki azt mondja,hogy nem normális dolog,hogy mindig én kérek bocsánatot,ha hibás vagyok,ha nem.
2014. jan. 21. 17:44
 1/2 anonim válasza:

Tiszteletem!


A büszkeség önmagában az egyén dolga, kapcsolatokban ez más tészta. Nem ismerem a vita tárgyának részleteit, éppen ezért nem tudok biztosat mondani, de a büszkeség, ha jogosan áll fenn akkor megérthető. Te ismered a részleteket, ezt neked kell elbírálnod, viszont érdemes több oldalról is megvizsgálni a dolgot: A barátnődnek melyik a fontosabb? A büszkesége vagy a barátsága? Tényleg barátjának tart-e vagy csupán az egójának a hizlalásáról szól az egész? Ahogy írtad többször is volt már vitátok, lehet egyszerűen előjele annak, hogy valami nem működik ezen a barátságon belül.


Remélem tudtam valamennyit segíteni, mindenesetre a legjobbakat kívánom és kitartás! :)


Tisztelettel: Kenyeres Dániel

2014. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem értem mi az értelme a büszkeségnek. Szerintem az a fontos, hogy tudjuk mit akarunk és olyan lépéseket tegyünk, ami a felé vezet. Ha barátok akarunk lenni és kapcsolatban lenni, akkor nekem butaságnak és elpazarolt időnek tűnik ilyen durcást játszani.


Nem kell bocsánatot kérned, ha nem érzed úgy. De attól még küldhetsz valami kis szondát felé. Van aki azért nem jelentkezik, mert béna. Nem tudja, hogy kell ezeket intézni. Írj neki valami kis levelet.


Ja és még egy dolog: a nem teljesen kölcsönösség sem egy tragédia ilyen dolgokban. Ez nem kereskedelem :) Van aki jobban kedveli a másikat(ami változhat is ide oda élethelyzetenként). Azzal őt nem éri sérelem, ha akkor ő gondozza jobban ezt a kapcsolatot. Sőt nekem úgy tűnik, hogy vannak akik jobb ilyen kapcsolat szervezők és vannak akik rosszabbak. Pl én is béna vagyok ilyen program szervezésben, szinte mindig más szervezi ezeket. de nem azért mert én nem örülnék ennek pont annyira. igazából szeretnék is én is ilyen lenni, de valamiért soha nem úgy alakul. Ezt csak azért írom le, hogy érezd ez jóval kevertebb világ, mint egy árú csere, ahol akkor mennek korrekten a dolgok, ha mindenki ugyanannyit kap, mint ad.

2014. jan. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!