Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kéne tennem? Tanácstalan...

Mit kéne tennem? Tanácstalan vagyok.16/L Többi lent.

Figyelt kérdés

Barátnős dolog. Történet röviden: Ezzel a lánnyal ötödikben lettünk osztálytársak. Az elején nem bírtuk egymást, sőt... Aztán két másik lány miatt barátnők lettünk. Meg lett az a bizonyos legjobb barátnői kapcsolat nekem az egyikőjükkel neki pedig a másikkal. Aztán hetedikben összehozott minket a közös sport szeretete. Legjobb barátnők lettünk, elmondtuk egymásnak a titkainkat, stb. Aztán nyáron nem találkoztunk. O pestre utazott, en pedig szegedre. Egyik este gondoltam rá írok. És meg is tettem. Nem írt vissza. Néhány perccel később láttam, hogy nála van az egyik Pesti barátnője. És valami twitcamot vagy ustreamet csináltak. Rá kattintottam hogy megnézzem. És pont akkor beszélt rólam. Hogy én ilyen kiállhatatlan vagyok, meg nem szeret engem senki sem+az összes dolgot elmondta amiről beszélgettünk, és a titkaim közül is párat. Sírtam, rengeteget. Másnap persze bocsánatot kért meg minden. Nyolcadikban teljesen eltávolodtunk. Én is mással barátkoztam, meg ő is. Év végén aztán megint jóban lettünk. A nyáron tartottuk a kapcsolatot, találkoztunk is, tanácsot adtam a fiújával kapcsolatban neki meg minden. Aztán nyár végén szakított a fiújával és megváltozott. Cigizni kezdett meg ilyenek. Kilencedik elején Összejött egy másik sráccal. Aztán egy nap nem voltam suliban, elült mellőlem és megint elromlott a kapcsolatunk. Teltek az idők, megint egy másik csajjal kezdett barátkozni, egyre többet cigizik, piál stb. És egyre jobban hasonlít egy sarki nőre. Folyton beszólogat, oltogat és megaláz. Egyik héten volt egy balesete, és természetesen en segítettem neki. Akkor megkaptam tőle hogy ilyen meg olyan jó barátnő vagyok stb. De a suliban továbbra is megaláz. Két héttel ezelőtt újra elkezdett ott sportolni ahol én. Ott is beszólogatott. Aztán néhány nappal ezelőtt szüksége volt a telefonomra, én meg odaadtam neki. Miután letudta a telefonálást, visszaadta, és megköszönte. Elfordultam hogy visszamenjek a barátnőmhöz erre meg odakiállt hogy: Egyébként hiányzol!

És erre nem tudok mit reagálni! Segítsetek!

Azok véleménye nem érdekel akik be akarnak szólogatni. Kíméljenek! Normális válaszokra lenne szükségem! Köszönöm. :)



2014. jan. 26. 15:51
 1/7 anonim válasza:

Őszintén... ez a barátság már tönkrement azzal, hogy kibeszélt mindenki előtt és elmondta a titkaidat... Oké kapott még egy esélyt, de el is játszotta azzal, hogy folyton beszól és megbánt. Ez nem barátság. Én a helyedben vagy megmondanám a szemébe ugyanolyan stílusban mint ő, hogy mekkora egy k*csög lett és hogy ne számítson rád ezentúl vagy szimplán levegőnek nézném. Csak kihasznál és akkor kellesz neki amikor nincs más...

Kb ugyan ez volt velem is és azzal a lánnyal akit a legjobb barátnőmnek hittem több mint 10 éven át. Jött az első pasi, új barátok és csak akkor hívott ha nem volt más vagy kellett a segítség. Többször leültem vele, elmondtam mi bánt és minden ugyan olyan maradt. Végül érettségi után elkezdtem mással barátkozni és úgy voltam nem érdekel többet, aztán segítettem neki bejutni abba a suliba ahová mentem (hosszú történet...) és amikor kiiratkoztam hálából annyit hallottam vissza fél évvel később, hogy megbeszélte másik 'barátnőmmel' hogy innentől nem foglalkoznak velem. Azóta nem beszélünk...


20/L

2014. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd. Egy ilyen lány nem igazi barátnő! Csak kihasznál. A bajba te mindig ott voltál neki, de fordított esetben ő ugyanúgy viselkedett volna mint te? Segített volna? A leírtak alapján nem hiszem. Próbálj meg másokkal barátkozni, nekem is volt egy "ilyen" legjobb barátnőm (de azért ő nem volt ennyire nehéz eset) mostanra már csak beszélőviszonyba vagyunk, és most már sikerült találnom egy igazi legjobb barátnőt :)
2014. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Régen vágytam rá, hogy a lányok viselkedését megértsem, de az ismerőseim lebeszéltek róla, azt mondták, tűzzek ki kisebb, könnyebben elérhető célokat (rák ellenszerének felkutatása, az Univerzum feltérképezése, és ha ezek megvannak, a homokszemek megszámolása a Szaharában).
2014. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gombi99 válasza:

Szerintem ez a lány csak kihasznál, és csak akkor vagy jó neki ha bajban vagy, vagy egyedül érzi magát, és nincs kihez fordulnia!!!Ahogy mondtad, milyen a külseje és a viselkedése, és a szavaidból kivettem, hogy te teljesen más vagy, mint ő!A barátság attól barátság, hogy valamennyire hasonlítunk, ezért is megtaláljuk akivel jól érezhetjük egymást!:)Írtad hogy van másik barátnőd!Neked is rosszul esne ha a barátnőd otthagyna egy másik lányért?Természetesen nem!Szóval beszéld meg a gondot okozó csajjal, hogy hagyjon békén, és szálljon le rólad!Ha meg állandóan beszólogat, akkor engedd el a füled mellet, és ne is figyelj rá!!Egy idő után rájön, hogy hidegen hagyod, és leszáll rólad!Remélem tudtam segíteni!:))

14/f

2014. márc. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A leírtakból világossá válik, hogy nem igaz barát.

Tudod, az a baj, hogy az elején látszólag rendes, és a bizalmadra alkalmas emberek kihasználják a valóban jó lelkűeket. Nem sok esetben,de erre számtalan példa van sajnos..

És ha jól értettem, akkor vannak olyan barátaid, akikre tényleg rá bízhatod a problémáidat és bízhatsz bennük. Az ilyen barátokat becsüld meg, és-tudom, szörnyen nehéz, de meg kell próbálni- túllépni a csalódáson.

Tapasztalatom szerint az ilyen "Egyébként hiányzol" mondatok csak a mérleg fenntartására szolgálnak, hogy ne zárkózz el tőle teljesen. Nem szívből jövő szavak..

2014. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. márc. 17. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kihasznál. Fenn akarja tartani azt a látszatot hogy barátok vagytok. Ezáltal pedig eltudja érni, hogy ha kell neki valami, tőled megkapja. De az ilyen megaláztatások után én a pofonon kívül mást nem adtam volna neki, akár milyen jó szívű vagyok és segítek ahol tudok. Vannak olyan emberek, akik egyszerűen nem érdemlik meg hogy foglalkozz velük, de direkt úgy alakítanak mindent, hogy benned hamis érzetet keltsenek és megessen rajtuk a szíved, elbizonytalanítsanak.

Komolyan, ne foglalkozz ezzel a lánnyal, felesleges idő pocsékolás. Azokkal kell törődni, akik megérdemlik és méltóak rá. Ez a "hiányzol" szöveg is arra volt jó, hogy magához közelebb tudjon húzni, hogy majd végül minél nagyobbat tudjon beléd rúgni.

2014. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!