Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg a legjobb...

Hogy mondjam meg a legjobb barátomnak, hogy kissé büdös?

Figyelt kérdés
Finoman szeretném, nem akarom megsérteni.
2014. febr. 12. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudod lightosan közölni sehogy sem. Ha valóban a legjobb barátja vagy, akkor tőled az őszinteséget nem kell sértőnek vennie. Sőt egy olyan dolgon pláne nem kell besértődnie, ami az ő érdekeit szolgálná, hogy tegyen ellene valamit, önmaga miatt.
2014. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Az egyik barátnőmnek a lába rettenetesen büdös szokott lenni :)Én nem tudtam megmondani, mert tudom,h ő nagyon sértődékeny.

Célozgatni szoktam. Úgy,h mondom neki,h milyen jó lábspray-t találtam, bla-bla. De nem vette a lapot eddig :)

2014. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Milyen neműek vagytok és hány évesek ?
2014. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem kérdezd meg tőle, hogy milyen tusfürdőt, izzadásgátlót, stb. használ, majd ajánljál neki inkább másfélét.

Mondd, hogy te is milyen sokáig kerestél, amíg találtál jót, és próbálja ki ő is, jobb lesz.

Igazi barátok ezt elfogadják egymástól. Kínos, nyilván, de inkább tőled kell megtudnia, mint valaki mástól, aki előtt még jobban szégyelli magát.

2014. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ha tényleg jo visszonyban vagytok,akkor szerintem nem fog megsértödni ha megmondod neki mi a helyzet.Pobáld meg viccesre veni a figurát
2014. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Huszonévesek vagyunk, ő férfi én nő. Évek óta jó barátok vagyunk.
2014. febr. 12. 20:25
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Menjetek ki a szabadba:

-Érzed ezeket a csodás illatokat?

-Nem

-Én se mert k..va büdös vagy..!


-Érzed ezeket a csodás illatokat?

-Igen

-Attól még k..va büdös vagy!

2014. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha a férfi büdös, akkor nem feltétlenül van tisztálkodási probléma a dolog mögött. Ehhez persze pontosan kellene analizálni a szagot. Nekem volt egy gimnáziumi fiú osztálytársam, aki nem tűnt ápolatlannak semmiféle tekintetben, mégis iszonyúan büdösnek éreztem. Ez nyilván testszag volt, mert nem hasonlított semmiféle, ápolatlanságból eredő és viszonylag jól pontosítható más szaggal (lábszag, fenékszag, hónaljszag, szájszag, bomló vizeletszag ill. ezek együtteséből származó kevert szag).

Előbb tehát inkább próbálj megkérdezni másokat, hogy ők is érzik-e a szagot. Ha megerősítenek ebben, akkor valóban nem csak te érzed, tehát objektívnek tekinthető az észlelésed.

A kérdésed mélyén azonban érzek valamit. Az emberi szimpátia, barátság biológiai szimpátiára is alapul, éppúgy, mint a szerelem, barátunknak általában nem tekintünk olyan embert aki fizikailag valamilyen tekintetben taszít minket.

Ha valóban barátok vagytok, akkor nyugodtan és tárgyilagosan rákérdezhetsz a tisztálkodási szokásaira. Legfeljebb megütközik rajta, de ha a kapcsolatotokból kiderül, hogy ez segítőkész kérdés volt, akkor nem lesz belőle konfliktus. Ha nem higiéniai és nem ruházkodási problémáról van szó (műanyagba könnyen lehet beizzadni és frenetikus bűzt árasztani) és kizárásos alapon marad a testszag, akkor még mindig lehet elkerülhető biológiai oka, pl. étkezési szokások (hagymafélék fogyasztása nagyobb mennyiségben). Ha ez sem, akkor marad az, hogy illatmirigyei ilyen anyagokat választanak ki, ezek ellen meg marad a dezodor.

Mindenesetre az biztos, hogy egymás szagának elviselése, sőt kedvelése az egyik alapja a jó párkapcsolatnak (legyen az akármilyen jellegű).

2014. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha ilyet nem tudtok megbeszélni, az nem rendes barátság. Leülteted, hogy "figyelj Sanyi, nem szeretnélek megbántani, sőt remélem, hogy segíteni tudok. Ne vedd kérlek bántásnak, de érezni rajtad, hogy erősebb a testszagod, szerintem más deót/tusfürdőt kéne használnod"

Ennyi. NEm kell köríteni, nem kell bunkóskodni, tények és kedvesség. Sok mindentől lehet büdös ám valaki, pl. nem fürdök rendszeresen, ócska deót használ, nem cserél elég gyakran ruhát, na ez főleg férfiaknál nem ritka. Legyél őszinte, tárgyilagos és erősítsd meg abban, hogy neki akarsz jót.

2014. febr. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mond el neki nyíltan, őszintén, ha emiatt megharagszik, akkor nem igazán jó a kapcsolat, persze, nem tudom ezt hogyan lehet közölni finoman. Vagy egyszerűen, amikor jó, közvetlen, már-már humoros a hangulat, akkor viccesen mond neki, hogy büdi vagy öreg. Vagy te is legyél kicsit büdi és mond neki, hogy: te is észrevetted? nem használnak ezek a szar izzadásgátlók (pl.), érzem neked is gondot okoz, én most próbálgatom...

:D hát, de tényleg, egyszer gimiben az egyik oszt.társam mellém ült órán és iszonyat szájszaga volt. (hogy ne legyen feltűnő) bekaptam egy rágót s megkérdeztem kér-e. persze nem... szóval a célozgatások nem minden esetben jönnek be. a másiknak meg nagyon erős lábszaga volt, teljes mosdás nélküliség jellemezte, talán mosni se mostak rá, a terem másik végében éreztük, és az ofő szólt neki, hogy büdös, és csináljon valamit, ez sem segített... hát asszem nehéz a helyzeted. ez egy kihívás :D sok erőt és sikert hozzá, hogy megoldd.

2014. febr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!