Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most nem nekem kéne a segítség...

Most nem nekem kéne a segítség hanem tanácsokat szeretnék kérni az egyik osztálytársammal kapcsolatban. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Szóval 15éves lány vagyok(9.-es). Van egy osztálytársam aki fiú és a legidősebb az osztályban.Általánosban voltak barátai de amikor a fél osztály átjött a mostani suliba megváltozott.Nincs 1barátja sem,nem beszélget senkivel.Ha valaki hozzászól(ami nagyon ritka) pl.tanárok,senkinek sem néz a szemébe,dadog,nem tud megszólalni/hülyeségeket mond.Az osztályban beszólogatnak neki a fiúk(akik "menők") meg 1-2 lány.Már osztályfőnök is próbált vele beszélni de nem lehet vele.Nem jóképű,szemüveges,alacsony.Az apukája a nagyapja lehetne az anyukája pedig beteg,nem tud nagyon mozogni.A családi hátteréről csak ennyit tudok,meg hogy nincs testvére.Egész gyerekkorában csak az anyukájánek vette a gyógyszereket,segített otthon,elment a boltban,úgyhogy az egész gyerekkora erről szólt kb. és szerintem ez az egyik oka hogy ilyen lett,és nem tud senkivel 1 normális mondatot váltani.Szerintetek mit lehetne csinálni?Mindenki lesz*rja hogy mi van vele de engem egy kicsit idegesít hogy hogy lehet valaki ennyire elzárkózott.Előre is köszönöm a válaszokat.:)

2014. febr. 15. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet. Kezdeményezni akar? Ha nem, akkor ez veszett ügy. Elfogadta, hogy ez van, lehet neki így jó. Sok mindent nem tudsz tenni. Az élet már csak ilyen.
2014. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ha nagyon idegesít, barátkozz össze vele és neveld rá a dolgokra te. ha annyira nem idegesít, hogy ilyen eszközökhöz folyamodj, nem tudok megoldást:(
2014. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem(ha nem ciki és/vagy mered)mindenképp beszélj vele,elmondom hogy:leülsz mellé,megszólítod,ha elkezd dadogni és/vagy nem néz a szemedbe akkor kérd hogy nyugodjon meg,fogd meg a kezét úgy,hogy az egyik tenyered felfelé néz erre a fiú kezét,erre a a másik tenyered úgy hogy lefelé nézzen(?politikus? kézfogás) és kérd,hogy beszéljen kicsit magárol.Ha neked megnyílik akkor a többi emberrel is könnyebben beszél majd.Előny ha te egy nem duci lány vagy,de ha az is vagy sem baj csak az első esetben az+önbizalom....
2014. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok mint az említett fiú. Nagyon jó olvasni, jó érzés, hogy van, aki segíteni szeretne annak, akit bántanak. Az utolsó hasznos nagyon, de próbáld meg olyan helyen, ahol kettesben vagytok, egy nyugodt környezetben, ahol nem kell szégyenkeznie/félni semmitől.Ez szerintem nagyon fontos. És ha belemászol ebbe, hogy közeledsz felé, ne koptasd le egy idő után, mert azzal csak ártasz. Ha megnyílik Neked és Te magára hagyod, még rosszabb lesz Neki. Neked pedig személy szerint: Nagyon kedves lány vagy :) Örülök, hogy vannak ilyen emberek, mint Te.
2014. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!