Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom depressziós....

A legjobb barátom depressziós. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Igazából most nagyon szomorú vagyok. A lány (aki a legjobb barátom) depressziós. Év eleje óta ismerjük egymást. Osztálytársak vagyunk és valahogy legjobb barátok lettünk. Ez a legjobb barátság amiben valaha benne voltam. Teljesen őszinték vagyunk egymással és olyan mintha ő lenne a másik felem. Egyszerűen imádom, egy tökéletes barát. De félek, hogy most minden megváltozik... Hogy eltávolodunk, hogy már nem leszek neki fontos soha többé. Rajta kívül nincsenek barátaim (illetve vannak csak nem olyanok akikkel nap közben olyan minőségben tölthetnék együtt velük időt, mint ahogy a legjobb barátommal). És a szülei azt mondták, hogy akár át is mehet másik iskolába, lehet évet is ismétel a gyógyulása érdekében. Én meg nincs mit szépíteni összezuhantam. Így is hiányzik nemhogy úgy, hogy nem leszünk többé osztálytársak. Aggódom. Mit tegyek? Lehet, hogy eltávolodunk egymástól a betegsége miatt?

2014. márc. 7. 23:09
 1/9 anonim válasza:
100%
Azt tehetnéd ,hogy támogatod.Ez a legfontosabb amit most tenned kell.Ne foglalkozz magaddal ,hogy neked milyen rossz hogy nem lesztek annyit együtt mint rég.Próbáld megakadályozni ezt,segíts neki beszélgess vele rengeteget. Egy adott pillanatban mikor csak ketten vagytok és nem zavarhat titeket senki akkor próbálj FINOMAN tapogatozni ,hogy mi is a próbléma,mi bántja stb. Ha ennyire jó a kapcsolatotok akkor meg fog nyílni ezen a téren is és akkor mindjárt könyebb lesz neki is meg neked is. Sok sikert
2014. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Szeresd. Igen, el fogtok távolodni, mert magába fog zárkózni, és egy idő után bizony neked terhes lesz, hogy csak te kezdeményezel.

Próbáld meg közös programokra elvinni, ne otthon gunnyasszon. Legalább séta, kirándulás, csak mozduljon ki.

2014. márc. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De mindennél jobban szeretem és tudom is mi a gondja. De ez most nagyon elszomorít, hogy azt mondod el fogunk távolodni...
2014. márc. 8. 18:11
 4/9 anonim válasza:
100%

A legfontosabb az, hogy tudasd vele, hogy mellette állsz és szereted. Ne érezze azt egy pillanatig sem, hogy egyedül van. Beszélj vele sokat. Ha mellette vagy, és meghallgatod,nem ítélkezel akkor később borzasztóan hálás lesz neked, amiért mellette voltál.

Tudom milyen, amikor depressziós az ember...és legjobb barátnőmnek köszönhetem, hogy még élek. Mert mellettem volt mindvégig.

2014. márc. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
sokszor nem ír, nem veszi fel a telefont. nagy gáz ha ilyenkor minden közösségi oldalon írok neki, hogy szeretem hiányzik+SMSben is?:D
2014. márc. 9. 20:21
 6/9 anonim válasza:

Egy csöppet sem gáz ha írsz neki mert így érezheti hogy szereted! Egyébként rettentő aranyos vagy te mindent megpróbálsz :-)

Sok sikert:-) :-) :-)

2014. márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tegnap irt egy hosszu levelet es elmondta benne, hogy melyponton van. es nem akar megbantani de most nem erdeklem es nem is hianyzom neki. egyaltalan nem bantott meg de elszomorit hogy nem tudok rajta segiteni. fiu letemre itt sirok.
2014. márc. 11. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:

nagyon rendes vagy, hogy ennyire mellette állsz.

ilyen helyzetben nem is tudom mit lehetne tenni. igazából még ha nem is akarja, mellette kéne állnod, mert nem tudhatod, hogy mit fog csinálni. nekem is voltak depressziós barátnőim (lány vagyok). az a szomorú, hogy már egyik sem barátnőm.

egyikkel még elutasítása ellenére is foglalkoztam, amit utólag meg is köszönt. erőszakosan mondtam neki hogy most elmegyünk sétálni, mikor ült a sötétben, és minden nap próbáltam kirángatni őt a depresszióból. ez jót tett neki, ajánlom neked is. később sajnos megromlott a kapcsolatunk, mert annyira tőlem függött, hogy elegem lett. azóta sem változott az állapota.

másik barátnőmmel e-miatt nem foglalkoztam annyit a nehéz időszakában, amikor mondta hogy hagyjam, hagytam. azóta vele sem beszélek, mert teljesen új életet kezdett, olyanokkal, akiket nem ismert a nehéz időszakában, mintha az meg sem történt volna.


azóta sem tudom mikor mit kellett volna tennem, annyira nehéz helyzet, hogy csak nagyon ritkán sikerül megoldani. és az eltávolodástól való aggodalmat teljesen jogos. szerintem foglalkozz vele, és menjetek mindig napra, még ha nem is akar, de valahol van egy határ, hogy mennyi magányt kell neki hagyni, ezt próbáld megtalálni.

2014. márc. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
egész nap otthon van a szüleivel és nem beszél velem, iskolába sem jár. én meg nem fogok odamenni a házukhoz hogy na most megyünk napozni.
2014. márc. 13. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!