Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyik legjobb barátom társfügg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyik legjobb barátom társfüggő, magányos és depressziós, hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb barátom (aki 19 éves) jelenleg fél éve kapcsolat nélkül él (egy szintén fél évig tartó kapcsolatból lépett ki) és azóta szinte "belerogyott". Mindig is nehezen alkalmazokodó típus volt, az osztálytársai majdnem mind utálják különc stílusa miatt, a suli szünetekben szinte "menekül" hozzánk (A suliban mi 5 en vagyunk az egyetlen barátai), ha mi nem lennénk akkor még súlyosabb lenne a helyzete.


Teljesen megválltozott, ennél már csak az volt rosszabb amikor 1 teljes évig volt egyedül (kapcsolaton kívül sosem szexel), akkor borzalmas állapotban volt. Mindennapos depresszió, ingerlékenység, sírás közeli állapot, a legrosszabb csajt is "párjának" tekintette volna, lemondott az igényeiröl, mindenkitöl azt várta segítsenek neki partnert találni, amiért sajnos a háta mögött sokan kinevették... Volt, hogy síró roham tört rá az 1 év vége felé a szerelmi és nemi élet hiánya miatt, az borzalmas emlék...

 

Pedig nagyon jó ember ö, aranyból van a lelke és a legtöbb söpredék nem érdemli meg hogy egyáltalán szóba álljon vele, mert én nagyszerű srácnak tartom! Nagyon okos, szorgalmas, tisztelettudó, kötelességtudó, kedves, bárkit képes a barátjaként kezelni, együttérző, sokszor kedveskedik nekünk (a barátainak), ha valamit kérünk tőle megteszi stb... Még azt is megértette, hogy amióta nekem van csajom azóta ő másodlagos lett, azt felelte "Ez rendben van, ez az élet rendje! Legyetek boldogok!"


No igen, csakhogy a legtöbb nö ezeket a dolgokat "gyengeségnek" tudja be és kb mindeggyik lány elég csúnyán kihasználta őt... Volt, aki azzal az indokkal dobta ki, hogy "Te nem is vagy dúrva, bunkó, nekem ilyen puhány nem is kell!" vagy "Tökéletes fiúnak tartalak, aki roppant kedves és nagyon kevés van az ilyenből, de nekem olyan kell aki elnyom engem, uralkodik felettem és kemény, ez nem te vagy, sorry!" vagy pedig indok nélkül szakítottak vele stb... Ezek a történtek annyira megviselték hogy 3 hétig teljesen kifordúlt önmagából és bunkó stílusra válltott, nöket taperolt le és tiszteletlen volt velük, dúrva stb,,, Ennek oka a csalódottság, depresszió volt és az, hogy nehezen tudja feldolgozni a lányok azon igényét, hogy nekik rosszfiú kell és legtöbben annyira nevetségesen felszínesek hogy igénylik, a fiú behazudjon nekik egy személyiséget! Miután vége lett a 3 hétnek, az érintettektöl elnézést kért, szerintem sokan nem lettek volna képesek erre!


Arról nem is beszélve, hogy már csalták is meg, vagy szándékosan megaláztak. A legnagyobb gond ott van hogy nehezen tudja kifejezni önmagát. Gyakran kerül áldozat szerepbe, mindig arra vágyik hogy mindenki minnél jobban szeresse őt és ezt be is akarja bizonyítani, nem meri nyíltan kifejezni sokszor az érzéseit, mindig azt akarja elérni mások szemében hogy ő "méltó" erre meg erre a dologra, nagyon nehezésre esik boldognak lenni és nem szereti ha véletlenszerűen történnek a dolgok (a szerelemben sem szereti hogy sok dolog véletlenszerű), mindent túlbonyolít és vízionál, nagyon sokat aggodalmaskodik, szorong, nehezére esik szabadnak lenni és ami még nagyon fontos, hogy önmagát vádolja sokszor mások hibájáért és gyakran elszégyenli magát sokszor a semmiért is, a tanulásba menekül stb...


Viszont! Gőzerövel dolgozik a válltozason, s ez dicséretes! Szeretne vonzóbb lenni, társaságban lenni (a miénkben), nem akar elszigetelődni, szeretne boldog lenni és teljes értékű életett élni, újra szerene kapcsolatban élni és a nemi élet is hiányzik neki, de ahogy ő fogalmazott "A szex az sokadlagos, az első a szeretet, tisztelet, tolerancia, hűség és becsületesség a lány felé!"


Szerintetek hogyan tudnék segíteni neki?


2013. márc. 2. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez tuti te vagy, csak te magad tudsz magadról ennyit és ilyen stílusban írni. Egyébként meg nem tudom minek a siránkozás, valaki 27 koráig nem is csókolózott, nem hogy csaja nem volt, pedig nem bunkó, nem paraszt, hanem értelmes és kedves, mint te (én még nem vagyok ennyi, de nem látok nagyon más jövőt). Örülj neki, hogy te ennyi idős korodra ennyi mindent megéltél és sikerült is egy komolyabb, féléves kapcsolatra is szert tenned. Nem csak ebből áll az élet, foglalkozz kicsit mással is. Legyen hobbid, foglald el magad, aztán majd az évek során lenyugodsz és újra foglalkozhatsz ilyenekkel!
2013. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

17:21


Tiszteletben tartom a véleményed. Abban igazad van, hogy sokaknak még a fél év sem adatik meg.

2013. márc. 2. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szívesen beszélgetnék vele/veled, mert ugyan ilyen vagyok mint amiket leírtál.


19/L

2013. márc. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Voltam így én is, többször is. A kulcs az egészhez nálam az volt, hogy beláttam, először magamat kell elfogadnom, saját célokat kell építenem, nem szabad várnom arra, hogy valaki más tegyen boldoggá, hanem boldog leszek, aztán még boldogabb valaki mással is, és együtt megyünk tovább. A szándékai dicséretesek, de nem lehet "társfüggő", ahogy kifejezed. Ne tekintsen a potenciális párra végcélként. Legyen saját célja, ami nem függ másoktól, és amit azért csinál vagy követ, mert ő akarja.

Az ilyen célok követésénél elkerülhetetlenül érintkezésbe fog kerülni másokkal, akik hasonló célúak/gondolkodásúak, és akkor találhat társra. Ha önmagát adja, vagy azt, amiről ő úgy gondolja, hogy önmaga, akkor olyanokat fog vonzani, akik hasonlóan gondolkodnak. Egyébként pedig, ha csak ilyen szintű nőszemélyek vannak körülötte, érdemes lenne elgondolkodni a tapétacserén, azaz, hogy új környezetbe járjon el. Érje el, hogy hajlandó legyen arra, hogy ne legyen párja. Ha nem görcsösen és kétségbeesetten, megszállottan akarja, könnyebb lesz neki is, és kellemes meglepetésként érheti, hogy megismer valakit. Amíg úgy gondolja, hogy muszáj, hogy legyen barátnője, addig szenvedni fog tőle. Hozzáállást kell változtatni.

2013. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

16:04


Nagyon jó tanácsokat mondasz! Köszönöm a tippeket!

2013. márc. 11. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!