Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Minden barátnőmben nagyot...

Minden barátnőmben nagyot csalódtam eddig, miért lehet? (hosszabb)

Figyelt kérdés
Mindegyik barátnőm átvágott vagy valami nagyon rosszat tett velem. Nem tudom hogy miért. Valamiért nincsenek barátaim pedig odaadó vagyok és a kezem tűzbe teszem értük. Tényleg ha kérnek valamire rögtön megteszem gondolkodás nélkül. Legutóbb pl egy nagy balhéból csak pénzzel tudott kikecmeregni az illető és kifizettem helyben mert neki nem volt. Vettem neki mindenfélét, ami tudom hogy nincs neki és szeretne. Állandóan vendégeltem. Igaz ezek mellé el kellett viselnie a fekete humoromat de az is tűrhető. Állandóan érte mentem kísérgettem, segítettem mindenben. Mindig meghallgattam és ha nagy volt a baj személyesen elutaztam hozzá. Szerintetek mi az amitől az emberek egy idő után elfordulnak tőlem vagy gorombán kezdenek viselkedni? Mindig ugyanaz a séma. Én kedves vagyok bármit eltűrök és ez kezd a visszájára fordulni, elkezdenek kihasználni majd bunkón viselkedni velem. Ezt persze nem veszem észre mert vakon hiszek neki mindenki aki egyszer a barátom lesz az felhőtlen bizalmamat élvezheti mindent elhiszek neki. Még az is hogy az ég zöld. És az a legszomorúbb hogy nem rossz emberekről van szó hanem mintha tőlem mérgeződnének meg. Vélemény?

2014. márc. 12. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez a te meglátásod. Mit mondanak a "vélt" barátaid?
2014. márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
hmm.. ez érdekes :/ nagyon úgy tűnik hogy a te 'barátaid' csak érdekből barátkoztak veled , és kihasználtak! ami nagyon rossz , bár ezzel én is pontosan ugyan így vagyok- Én úgy gondolom hogy inkább ne legyen egy barátom sem mint hogy 10 ilyen aki érdekből barátkozik :S amúgy szoktak/ szokott keresni a barátaid? vagy már nem ?
2014. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kezet foghatunk, szóról-szóra leírtad azt, hogy én hogy járok. Mindnekinek fontosabb lesz a pasija, a munkája, hogy piáljon, szórakozzon, arra persze szarnak magasról, hogy bizonyos emberek akkor is ott voltak neki, mikor nyakig ült a szarban és sehol se tartott az életben. Én már rosszul vagyok az ilyen emberektől és inkább leszek egyedül, minthogy átcsesszék a fejem újból.
2014. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ez miért van, de én is ezt csináltam már rengetegszer, hagytam hogy átverjenek és magamat néztem hülyének csak hogy ne kelljen szembesülni az átveréssel.

Ha "rendbe jöttek a dolgok" akkor az álhaver elterjesztett rólam bizonyos dolgokat, amelyeket megtudott rólam a kihasználós barátságunk során és soha többet nem keresett...

2014. márc. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valami oka biztosan van. És nem hiszem,hogy az,hogy mondjuk peches alkat vagy.

Véletlenül sem kötöszködésből de te is ember vagy,biztosan neked is van rossz tulajdonságod is.

Pròbáld átgondolni,hogy mi lehet a baj.

Lehet hogy már zavaròan kedves vagy. Nem tudom.

2014. márc. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem idegesìtene egy olyan barátnò,aki elhiszi,hogy az ég zöld.

Az én legjobb barátnőm megmondja,ha hisztis vagyok,ha valamit nem jòl csinálok. Persze a megfelelő időben,a megfelelő mòdon.

Pont ezért is imádom annyira. Mindketten önmagunk vagyunk egymás előtt! Minden esetben!

2014. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A jobbik eset, hogy szimplán rosszul választasz barátokat. Ezen könnyen lehet segíteni, TUDATOSAN válassz olyat, akit nem kell megmenteni.

A rosszabbik eset, hogy te magad viselkedsz alárendeltként ("mindent eltűrsz"), lemondasz saját magadról, csak azért, hogy szeressenek. Ezzel viszont az a baj, hogy az embereket önmagukért kell szeretni, nem azért, mert segítenek vagy mer van pénzük. Ha te nem vagy önmagad, csak a pénzedet tudják kedvelni. Húzd meg a határaidat az elejétől, ne tűrj el mindent, ha adsz, csak annyit adj, amennyi nem esik nehezedre, azt viszont ne hánytorgasd fel (nekünk se!).

Ha valaki nem olyan, mint amilyennek szeretnéd, ne barátkozz vele, mert nem tud kibújni a bőréből. Akivel barátkozol, azt viszont fogadd el olyannak, amilyen. Akkor is, ha rossz.


Általában azok viselkednek így, akiknek nincs elég önbizalmuk, és azt hiszik, ki kell érdemelniük különböző szolgálatokkal, hogy szeressék őket. De ez nem így van.


Ami ennél nagyobb probléma: nem tudom, hány éves vagy, de a párkapcsolataidban ugyanezeket a hibákat fogod elkövetni. A pasikkal ugyanígy fogsz járni, te megteszel mindent, ők meg kihasználnak, mert hagyod. Ne hagyd! Legyél egyenlő rangú társ a barátságban és a párkapcsolatban is.

Aki pedig nem érdemli meg a bizalmadat, azt ejtsd.

2014. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Engem is sokszor átb*sztak már ilyennel, volt egy barétom, akinek kb. 50 000 Ft adóssága gyűlt össze, csak nálam. És tudod mi volt? Amikor nekem kellett volna segíteni, még csak nem is pénzügyileg, a pofámba röhögött és azt mondta, hogy én úgyis tele vagyok pénzzel, majd az kihúz a bajból. Azóta nem járok semmilyen rendezvényre, nehogy megint ez legyen a vége, ráadásul öngyilkos hajlamaim voltak. Kezet foghatnánk.
2014. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát én komolyan azt hittem hogy csak nekem vannak ilyen problémáim. De ezek szerint sokan egy cipőben járunk. (Nem tudok egyenként válaszolni mindenkiére.)Hát igen nagy probléma mindenhol hogy alárendelt vagyok. egyszerűen nincs szívem másokat lenyomni mert félek hogy megbántom őket. De viszont a barátomnak nevezett valakiknek mindig szemtől szembe elmondtam a véleményem soha nem voltam bólogató kutya. De azért zöld az ég mert egy barát hogy barát ha megkérdőjelezi egy mondatnak az igazságtartalmát? Én csak feltétlen bizalmat ajánlok mindenkinek és sajnos mindig ez a rossz vége. Biztos az is zavaró hogy túl sokat adok, de igazán könnyen hozzászoknak nekem meg alapelv hogy mindenem megosztom. Van amit persze nem de ha segíteni kell akkor segítek. Ezt később sem hánytorgatom fel csak mindig a legvégén amikor már totális az összeveszés. Addig a pillanatig nem. De akkor is csak azért mondogatom el hogy miket segítettem hátha jobb belátásra bírom azt az illetőt azzal kapcsolatban hogy én milyen vagyok. sajnos bennem van az hogy mindenképp meg kell győzzem arról a másikat hogy nem vagyok rossz ember. Ez tuti hogy valami defekt. Amúgy igen nagyon sok a rossz tulajdonságom de ezeket tudom is és meg is mondják szóval tisztában vagyok velük. én már nem is tudom hova tegyem ezeket. rettenet miket élek át és sajnos a párom is ugyanezt csinálja. Vége is köztünk már mindennek. Épp most mikor a barátnőm is dobott, a pasim is dob és nagyon úgy néz ki a munkahelyem sem marad meg amit viszont szeretek. Mindent szeretek és minden egyszerre tűnik el az életemből. A legrosszabb az hogy mindenki olyan könnyedén elfeled, mintha sose lettem volna. Valaki érezte már azt hogy a világban soha nem fog semmilyen nyomot vagy hiányérzetet hagyni? Egyedül a szüleimnek hiányzok mert vidékről költöztem pestre és ők mindennap keresnek. de ez persze természetes. próbálom tartani magam de ez már nekem is sok. Alapjáraton nem törődnék ilyesmivel mert mindig is gyökértelen voltam olyan virágról virágra. 23 éves vagyok már 8 helyen laktam és mindig más állásom volt sosem volt semmi állandó az életembe. Most viszont lett. 2 év alatt szereztem biztos munkahelyet barátoknak hitt barátokat és szerelmet. Erre mind itt hagy és lemond rólam. Az ideg összeroppanást már közel érzem és tényleg nem tudom hova fussak. Egyetlen nem megoldásnak minősülő lépés a hazaköltözés. De ezekkel a dolgokkal is meg kell vívni. Már nem sok erőm van. Mi a fene lesz velem? Ezt persze csak én oldhatom meg. Egyébként a hasonló cipőben járó embereknek csak annyit üzennék hogy kitartás nektek tuti jobb most mint nekem, mindennél van rosszabb. ez sajnos rám is igaz :D Attól félek hogy ez csak mégrosszabb lesz. :S
2014. márc. 12. 22:54
 10/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok

A helyzet itt se sokkal jobb, nekem alapból nincs melóm, a szerelem témát meg jobb ha hagyjuk. Lassan rájövök, hogy bármennyire is fárasztó tud lenni a család, senki másra nem lehet számítani. Hiába minden.

Amúgy jó nagy hülye vagy velem együtt, mert alápakolsz mindent a barátnak hitt ember alá. Megértés, törődés, anyagi dolgok feltétel nélkül, de minek. És a végén egy nagy büdös lószerszámot SE kapunk ebből vissza. Baromi szomorú. Néha nem tudom eldönteni, hogy elkeseredett, csalódott vagy dühös legyek emiatt. Esetleg így minden egyben. Gondolom tudnál te is hosszú ódákat zengeni róla, hagyjuk is.

Az jó, hogyha a szüleid szeretnk, ne bánd, hogy hazaköltözöl. Kicsit depizd ki magad, aztán kezdj újra munkát keresni. Mást nem tehetsz.

2014. márc. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!