Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Senkiben se lehet megbízni?!

Figyelt kérdés

Ezek a múlt héten történtek velem.

1. 10 éve nem látott "jó" barátnőmmel megbeszéltük, hogy találkozunk, elfelejtette, megbeszéltünk 1 másik időpontot, megint nem jött el, azóta kerül. Tegnap láttam az utcán, tudom, hogy ő is látott, de úgy tett, mint ha nem is vett volna észre.

2. Egy másik barátnőm lemondta a délutáni programot, mert ő nagyon rosszul van, hányás, hasmenés...stb, 2 óra nem telt el, nagy vidáman elhív vásárolgatni.

3. Ez megint másik barátnőm állandóan panaszkodik, hogy szar a tv-je, én meg felajánlottam, hogy vigye az enyémet, nekem 2 is van. De nem, nem fogadja el (régi darab már, nem nagy értékű). (Akkor minek panaszkodik állandóan?) Legutóbb amikor ezt csinálta, megint felajánlottam, erre nem válaszolt, majd másnap eljátszotta, hogy Sanyinak sikerült megjavítania. A probléma csak az, hogy Sanyi végig nálam volt.

Szóval ők lennének az én "barátaim". És nem is ez az első eset, hogy hazudnak, nem szoktam lebuktatni őket soha, mert úgy is letagadják, egyik hazugságból a másikba esnek.

Miért ilyenek az emberek, miért nem lehet őszintének lenni?

Komolyan olyan nehéz megmondaniuk, hogy nem akarnak találkozni, nincs kedve a délutáni programhoz vagy miért panaszkodik, ha a segítséget nem fogadja el?


2014. márc. 24. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeknél értelmesebb emberekkel kéne megismerkedned,akiknek te nem a húszadrangú "barátja" vagy,és akkor nem lennének ilyen problémák.
2014. márc. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az emberek általában azért hazudnak, hogy elkerüljék az azonnali "büntetést". Ha mondjuk bevallanák az igazat, akkor esetleg felerősödne a szégyen érzetük, vagy csak attól félnek, hogy mások dühösek lesznek rájuk vagy megvetik őket.

Ha ítélkezni szoktál felettük, amit ki is mutatsz a számukra, akkor igen, ennyire nehéz. Ha nem, akkor ez az ő bajuk és hagyd őket a fenébe vagy segíts nekik túljutni ezen a problémájukon :) . Esetleg egyszerűen csak próbáld meg őket elfogadni olyannak amilyenek.

A 3. talán azért panaszkodott, mert azt akarta, hogy foglalkozz vele egy kicsit :) .

2014. márc. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2014. márc. 25. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!