Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hiszi a legtöbb ember,...

Miért hiszi a legtöbb ember, hogy csak a szerelem fájhat?

Figyelt kérdés
...miközben egy barát elvesztése/ha egy barát megbánt, az legalább annyira összetörheti a szívünket, vagy még jobban is?

2014. ápr. 2. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom..szerintem nem tartják annyira értékesnek. A szerelem érzése a világon a legerősebb érzelem, és ezekben a mai érzelmileg sivár, lelkisérült társadalmakban nagyon sok ember akkor érzi magát igazán szeretve és értékesnek, ha valaki szerelmes belé, és ha ő szerelmes valakibe. Talán azért, mert a szerelem az egyetlen, amit nem irányíthatunk, nem dönthetjük el random, hogy kibe leszünk szerelmesek, csak érezzük.

De a barátság pl teljesen más tészta, sokkal többet kell küzdeni érte, kevesebb érzelmi löketet ad, + - irányban.

Nekem viszont ugyan annyira fáj egy barát elvesztése, vagy ha megbánt..nem is értették meg ezt soha, le is morzsolódtak szépen..az én esetemben.

2014. ápr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mert csak a szerelemben adod ki teljesen magad a másiknak, a legkönnyebb ezzel visszaélni, és a legjobban fájó


adod a tested, a bizalmad, a szíved, mindened benne van

2014. ápr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ilyen lehet még ha hiszel valamiben

egy hazában, egy munkában, egy alkotásban, akármiben


de ez ritkán van meg emberekben ez a hivatástudat, hogy valamiért csinálja amit csinál, nem csak megélhetés, vagy hobby van mögötte

elvileg ha ezt eléred, teljesül amiben hittél, amibe apait anyait beleadtál, te magad egészen, elvileg olyan öröm, ami állítólag tovább tart életben (a tudósok megállapították, hogy a boldogság erősíti az immunrendszert és két fajtája van, egyik az ego célú, kisebb örömök hajszolása, másik a hivatástudat, amikor másokért teszel és látod gyümölcsét)


szóval ennek ellentetje ha ezt a csatát elbuknád az is nagyon fájhat egy életre

2014. ápr. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Néhányan még azt sem fogadják el, hogy a szerelem fájhat, ezt csak mellékesen szúrtam ide. Aki szerint egy barát elvesztése semmiség, annak a büdös életben nem volt még barátja. Megkockáztatom, hogy érzelmei sem.
2014. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!