Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Főnök beosztott kapcsolatból...

Főnök beosztott kapcsolatból lehet igaz barátság?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 16. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem
2014. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, amíg nem kezel magával egyenlőként.
2014. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
lehet
2014. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán.
2014. ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet, amennyiben képesek a munkahelyen a munkakapcsolatot fenntartani és a barátságot privát ügyként kezelni.


Csak ehhez olyan intelligencia kell mindkét részröl, ami ritkaság.


Ugyanis a beosztott nem várhatja el a munakhelyen, hogy a fönök a barátság miatt bármilyen elönyben részesítse, és a fönök sem használhatja ki a beosztottat azért, mert barátok.

2014. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem
2014. ápr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de nagyon sérülékeny, mert alá-fölé rendelt viszony van, nem mellérendelt, mint általában egy barátságban.
2014. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
A nemmel válaszolókat szűklátókörűnek és kicsit primitívnek tartom! Én osztály vezető vagyok egy multinál és barátként tekintek az alkalmazottakra és az igazgatóra is és ezt kölcsönösnek látom! Valóban kell hozzá intelligencia és gyors alkalmazkodó képesség, a dolgozó ne legyen irigy, a fentebb lévő ne szálljon el magától. Én nem regélek az alkalmazottaknak arról, hogy mennyit buliztam el és hol születésnapomon, az igazgatóm nem mesél sokat az M5-ös BMW-jéről, ennyi. Irigy primitív dolgozók és végtelenül öntelt igazgatók mindenhol vannak, velük nem kell különösebben foglalkozni, csak a munkára kell asszociálni! ;)
2014. ápr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Üzletben nincs barátság ennyi!
2014. ápr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Alapvetően én csak kíváncsiságból tettem fel ezt a kérdést, mert én a legjobb barátnőmet úgy ismertem meg, hogy jelentkeztem egy állásra, ahol ő lett a felettesem. Azóta is ugyanebben a felállásban dolgozunk. A legeslegjobb barátnő a világon, ettől függetlenül bent ezt a viszonyt közöttünk alig érzékeli bárki is, mert a munkahely az munkahely. Soha, egy percig sem kivételezett velem, nem is engedném. Privát életben pedig teljesen egyenrangú a kettőnk kapcsolata, egyáltalán nem érzem alárendeltnek magam vele szemben.


8-as értem amit írsz, de szerintem egy kicsit máshogy értelmezted a kérdésem. Természetesen lehet baráti viszonyban együtt dolgozni a dolgozókkal akár főnökként is, de az én kérdésem arra irányult, hogy igaz barátság tud-e véleményetek szerint így kialakulni. A kettő teljesen más, szerintem ezért lehet az, hogy van,aki más választ adott.


Azért kíváncsi vagyok még a további véleményekre. :)

2014. ápr. 16. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!